Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Watch Wykonuje EKG w Indiach… i działa dobrze!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Watch Wykonuje EKG w Indiach… i działa dobrze!

Była to jedna z najczęściej omawianych funkcji Apple Watch 4 kiedy został wydany w zeszłym roku. Jednak nigdy nie trafił na rynek indyjski. Do teraz. Od północy 20 września indyjscy użytkownicy Apple Watch Seria 4 może korzystać z funkcji elektrokardiogramu (EKG), rejestrując rytm serca.

Użytkownicy z Indii będą mogli także korzystać z powiadomień o nieregularnym rytmie na urządzeniu Apple Watch, powiadamiając ich, gdy nastąpi zmiana rytmu serca, która wydaje się być powodem do niepokoju. Obie funkcje są dostępne wraz z systemem watchOS 6 aktualizacja, która została wdrożona Apple Zegarki. Będzie ona oczywiście dostępna wraz z aktualizacją Apple Watch Seria 4 i po wyjęciu z pudełka na Apple Watch Seria 5. Umożliwiają to elektrody wbudowane w tylny kryształ i cyfrowa korona Apple Watch.

Brak tych funkcji był dla wielu rozczarowaniem Apple Watch użytkowników w Indiach, ponieważ EKG było prawdopodobnie USP Apple Watch 4, a wielu, którzy kupili zegarek, czuło się nieco dotkniętych jego nieobecnością w Indiach. Cóż, nadszedł teraz i to w najlepszym wydaniu Apple tradycji, korzystanie z niego jest naprawdę bardzo łatwe. Będziesz musiał włączyć opcję EKG i opcję otrzymywania powiadomień o nieregularnym rytmie w aplikacji Zdrowie na swoim iPhonie – zostaniesz poproszony o podanie daty urodzenia, jeśli już korzystasz z aplikacji Zdrowie (jeśli nie, dlaczego na ziemi nie) – i cóż, wszystko gotowe.

Wykonanie zapisu EKG jest tak proste, jak wybranie opcji EKG na swoim urządzeniu Apple Watch (tak, teraz się tam pojawia) i następnie po wskazaniu zegarka, kładąc palec na koronie Apple Watch. To wszystko, co musisz zrobić – nie ruszać palcem ani ramieniem – przez trzydzieści sekund. Położenie palca na cyfrowej koronie zamyka obwód i mierzone są sygnały elektroniczne z serca użytkownika. Po upływie pół minuty zostanie wyświetlone EKG. To niezwykle szybki proces – nie doświadczyliśmy żadnych przerw ani opóźnień Apple Watch 4.

Rekommenderad:  Ile firmy wydają na influencer marketing w 2023 roku?

Co więcej, zegarek poinformuje Cię również o stanie rytmu serca:

  • Rytm zatokowy wskazuje, że serce bije normalnie
  • Migotanie przedsionków (AFib) wskazuje, że rytm serca jest nieregularny.
  • Zegarek zgłosi niejednoznaczny odczyt, jeśli wykryje, że tętno jest zbyt wysokie lub niskie, lub z jakiegokolwiek innego powodu.

W prosty sposób możesz także wyeksportować EKG w formie pliku PDF i wysłać go swojemu lekarzowi lub komukolwiek innemu w celach informacyjnych, lub po prostu zapisać je dla siebie (dostęp do niego można uzyskać w aplikacji Książki). Aktywacja powiadomień o nieregularnym rytmie umożliwi zegarkowi sprawdzanie rytmu serca w tle i raportowanie, jeśli coś jest nie tak. Zakładamy, że powoduje to nieznaczny wzrost zużycia baterii, chociaż w ciągu kilku dni korzystania z tej funkcji nie zaobserwowaliśmy żadnych zauważalnych zmian.

Apple upiera się, że Apple Watch nie jest przeznaczony do wykrywania zawałów serca, ale dla większości ludzi możliwość wykrycia AFib sama w sobie jest ogromnym plusem. Nieleczona może prowadzić do udaru mózgu. The Apple Watch już potrafił wykryć wyższe lub niższe niż zwykle tętno i wysłać Ci powiadomienie, ale chociaż była to bardzo przydatna funkcja, powiedzenie o tym lekarzowi nieuchronnie skutkowało prośbą o wykonanie badania EKG, co oznaczało wizytę u lekarza laboratorium. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy mają na nadgarstku trzy potężne wskaźniki stanu zdrowia – powiadomienie o nieregularnym biciu serca, wskazanie nieregularnego rytmu serca oraz możliwość pomiaru rytmu serca w dowolnym momencie.

Lek. Sumbul Desai, AppleWiceprezes ds. zdrowia twierdzi, że te funkcje „” i umożliwią użytkownikom „”

Mówiąc za siebie, faktycznie mógłby to zrobić. Miałem kilka przypadków podwyższonego tętna, zauważonego przez Apple Watch. W każdym przypadku upływała prawie godzina, zanim mogłem wykonać badanie EKG, o które nieuchronnie mnie poproszono. Teraz mogę zrobić to samo dosłownie w ciągu minuty od otrzymania ostrzeżenia i wysłać raport do lekarza (tzw Apple Watch ma spore osiągnięcia, jeśli chodzi o dokładność).

Rekommenderad:  Czy Snapchat w końcu się pojawi Windows Telefon W 2015 roku?

Coś w rodzaju wzmacniania. I to jest uczucie płynące z serca. Gra słów zamierzona.