Apple Watch Wykrywanie upadku wysyła ratowników medycznych w kilka minut po tym, jak rowerzysta zostanie potrącony samochodem

Apple Watch Wykrywanie upadku wysyła ratowników medycznych w kilka minut po tym, jak rowerzysta zostanie potrącony samochodem 1

Istnieje duża szansa, że ​​wykrywanie upadku jest obecnie wyłączone na Twoim urządzeniu Apple Watch. Ale historia jednego mężczyzny z San Francisco pokazuje, dlaczego warto to zmienić.

William Bout, projektant z Bay Area, opublikował dziś rano tweet informujący, że został potrącony przez samochód na rowerze dojeżdżającym do pracy dziś rano. Podczas gdy był nieprzytomny po wypadku, jego Apple Watch najwyraźniej wybrał numer 911 automatycznie.

„Nie mam wielu wspomnień z tego wydarzenia, ale Apple Watch automatycznie nazywane 911… ”Bout napisał. „A ratownicy medyczni byli (tam) w ciągu kilku minut.”

W kolejnych tweetach Bout dodał, że wyjechał ze szpitala i odpoczywa przez kilka następnych dni. Chociaż zauważa, że ​​wszystko jest w porządku, powiedział, że jego rower i kask zostały uszkodzone podczas wypadku.

The Apple Watch nie ma trybu wykrywania awarii roweru lub samochodu, ale ma funkcję wykrywania upadku, która może automatycznie zainicjować połączenie alarmowe SOS, jeśli użytkownik doświadczy silnego upadku. (Wymagany jest jednak model wyposażony w telefon komórkowy lub posiadanie iPhone'a w pobliżu).

Jeśli użytkownik nie zareaguje w ciągu jednej minuty, zegarek automatycznie skontaktuje się ze służbami ratunkowymi i kontaktami alarmowymi użytkownika z wiadomością i bieżącą lokalizacją danej osoby.

Wykrywanie upadku jest domyślnie włączone dla użytkowników w wieku 65 lat lub starszych. Ale każdy może (i prawdopodobnie powinien) włączyć tę funkcję samodzielnie Apple Watch Seria 4 lub Seria 5.

Ponownie, ta funkcja nie jest przeznaczona do wypadków na rowerze lub samochodzie. Ale to właściwie drugi raz, kiedy zobaczyliśmy, jak ta funkcja pomaga po nagłym uderzeniu. W ubiegłym roku Fall Detection pomógł poprowadzić władze do 87-letniej kobiety, która miała wypadek samochodowy.

(Funkcja awaryjnego SOS pomogła również innym ofiarom wypadków samochodowych skontaktować się ze służbami ratunkowymi).

Ta funkcja nie jest do końca idealna i może oznaczać niektóre ważne działania w miarę spadku potencjału. Ale zegarek nie wybierze automatycznie numeru 911, jeśli odrzucisz powiadomienie po ciężkim upadku. Jeśli posiadasz Apple Watch Seria 5, Twoje urządzenie do noszenia może nawet skontaktować się z lokalnymi służbami ratunkowymi podczas podróży zagranicznej.

Z tego powodu zalecamy, aby większość użytkowników korzystała z funkcji wykrywania upadków, szczególnie jeśli dojeżdżają do pracy rowerem.