Apple Watch Złodzieje aresztowani dzięki tej poręcznej funkcji pingowania

Apple Watch Złodzieje aresztowani dzięki tej poręcznej funkcji pingowania 1

AppleFunkcja Find My pomogła policji wyśledzić skradzionego Apple Watch kiedy jego właściciel najwyraźniej pingował go we właściwym momencie.

Śledczy z policji w Roseville śledzili lokalizację skradzionego Apple Watch na parking w mieście, KTXL zgłoszone. Przypuszczalnie korzystali z funkcji śledzenia lokalizacji Find My, chociaż utwór nie wspomina o tym konkretnie.

Tam znaleźli zaparkowany samochód kempingowy z dwoma mężczyznami w środku: Elijahem Filsonem (21 lat) i Jacobem Cumminsem (38 lat). Obaj byli w zawieszeniu.

Policja zaczęła przeszukiwać samochód kempingowy, gdy w pozornym momencie przypadkowego zdarzenia Apple Watch zaczął pingować.

Oficerowie powiedzieli KTXL że znaleźli zegarek ukryty w szafce z tyłu kampera.

Filson i Cummins zostali aresztowani i oskarżeni o liczne zarzuty, w tym posiadanie skradzionego mienia i posiadanie kontrolowanej substancji.

Apple Urządzenia i kradzież

To, o czym nie wspomniał lokalny serwis informacyjny, wygląda na to, że wspomniana w historii funkcja pingowania to AppleZnajdź moją aplikację.

Jeśli skonfigurujesz aplikację Znajdź mój na iPhonie, funkcja śledzenia lokalizacji zostanie automatycznie włączona dla każdego sparowanego urządzenia Apple Zegarki również.

Stamtąd użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Znajdź moją, aby zobaczyć lokalizację Apple Watch (chociaż zależy to od tego, czy zegarek jest podłączony do Wi-Fi, sieci komórkowej, czy znajduje się w zasięgu iPhone'a).

Gdy użytkownik jest wystarczająco blisko swojego iPhone'a, może odtworzyć dźwięk, który pomoże mu go znaleźć. Istnieje również dedykowany tryb utracony, a także opcje zdalnego usuwania Apple Watch.

Ale nawet poza funkcjami śledzenia lokalizacji i pingowania aplikacji Find My Apple Watch jest właściwie dość słabym celem kradzieży.

AppleFunkcja blokady aktywacji, która jest domyślnie włączona, skutecznie blokuje dowolne Apple Watch przed usunięciem lub sparowaniem z iPhonem bez użytkownika Apple Hasło identyfikatora.

W zasadzie prawie każdy Apple urządzenie jest dość „odporne na kradzież”. Chociaż można je oczywiście skradzić, złodziejom znacznie trudniej jest zatrzymać lub wykorzystać skradzione Apple produkty niż inne urządzenia elektroniczne.

Aplikacja Find My jest już bardzo wydajna, ale spodziewamy się również Apple aby zwolnić podobne do Bluetooth tagi śledzenia, których można używać do lokalizowania i pingowania przedmiotów codziennego użytku, takich jak klucze i portfele.