Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Apple Watch zostanie poddany gruntownej aktualizacji oprogramowania po ośmiu latach obecności na rynku

Apple Watch jest jednym z najczęściej używanych i popularnych urządzeń do noszenia od prawie 8 lat. Z wyjątkiem małych aktualizacji, które dodały nowe tarcze zegarka i jego działanie, oprogramowanie działające na urządzeniu nie zmieniło się zbytnio na przestrzeni lat. Wiele osób uważa, że ​​interfejs potrzebuje nowego wyglądu, jakiego nigdy wcześniej nie widziano.

Najnowszy raport Marka Gurmana z Bloomberga rzuca więcej światła na plany Apple dotyczące nadchodzącej aktualizacji watchOS 10, która ma być największą aktualizacją oprogramowania od czasu premiery urządzenia. Chociaż niewiele jest informacji na temat przeprojektowanego projektu, krążą pogłoski, że głównym celem będzie zaktualizowany interfejs, który będzie zawierał znaczne ulepszenia w porównaniu z nadchodzącymi aktualizacjami dla iPhone’a, iPada, komputera Mac i Apple TV.

Oczekuje się, że zaktualizowany system watchOS 10 zostanie ogłoszony podczas tegorocznej konferencji Worldwide Developer Conference (WWDC) w czerwcu wraz z innymi ważnymi ogłoszeniami, takimi jak premiera zestawu słuchawkowego do rzeczywistości mieszanej i nowych laptopów Mac. Z raportu wynika, że ​​zaktualizowany interfejs powie użytkownikom „większość tego, co powinniście wiedzieć o Apple Watchu w 2024 roku”, wskazując, że będzie to znaczące ulepszenie w stosunku do obecnego interfejsu użytkownika.

Apple Watch przejdzie gruntowną modernizację oprogramowania po ośmiu latach obecności na rynku

Warto jednak zauważyć, że w raporcie nie wspomina się o ulepszonym interfejsie jako o jego całkowitej przeróbce. Nazywa się to raczej „aktualizacją”, a nie „przeprojektowaniem”, co sugeruje, że zmiany mogą nie być tak drastyczne, jak niektórzy użytkownicy mogliby mieć nadzieję. Jednak wprowadzenie przez Apple dużych zmian w interfejsie użytkownika pokazuje, że firma jest świadoma potrzeby utrzymywania nowoczesnego i przyjemnego doświadczenia użytkownika.

Chociaż szczegóły zaktualizowanego interfejsu są skąpe, projektanci sami zdecydowali się na metamorfozę, stosując różne koncepcje systemu watchOS, które na nowo analizują ekran główny, począwszy od szeregu małych aplikacji, po których można poruszać się palcem, po te, które wykorzystują różne pomysły. Problemem Apple będzie wprowadzenie modyfikacji, które poprawią komfort użytkowania, nie rezygnując przy tym z prostoty i użyteczności urządzenia, zwiększającej jego popularność.

Konferencja Apple WWDC 2023 odbędzie się od 5 czerwca do 9 czerwca, a jej głównym przemówieniem ma być przedstawienie najnowszych aktualizacji oprogramowania dla całej gamy urządzeń Apple. Użytkownicy Apple Watch mogą spodziewać się nowych wrażeń dzięki zaktualizowanemu interfejsowi urządzenia, który zapewnia aktualność aktualne trendy w projektowaniu interfejsów użytkownika.

Źródło