Apple Właśnie ogłosił swój pierwszy w historii Apple Nagrody muzyczne

Apple Właśnie ogłosił swój pierwszy w historii Apple Nagrody muzyczne 1

Apple jeszcze bardziej angażuje się w grę muzyczną, debiutując po raz pierwszy w historii „Apple Music Awards. ”Ogłoszone wraz z najlepszymi aplikacjami z 2019 roku, Apple Music Awards ma być „świętem najlepszych i najodważniejszych muzyków 2019 roku oraz ogromnym wpływem, jaki wywarli na kulturę globalną w tym roku”.

Apple opublikował już Apple Music Awards na stronie Apple Muzyka z listą zwycięzców w pięciu różnych kategoriach: Globalny artysta roku, Autor piosenek roku, Przełomowy artysta roku, Piosenka roku, i Album roku. Ponieważ jest bezpośrednio włączony Apple Muzyka, strona zawiera również linki do piosenek, albumów, list odtwarzania, filmów i innych w każdej kategorii, a także informacje ogólne i biograficzne dotyczące każdego z artystów.

Według Apple, zwycięscy artyści zostali ręcznie wybrani przez Apple Globalny zespół redakcyjny Music, podczas gdy wybór albumu roku i piosenki roku opierał się na przesyłaniu strumieniowym danych i „odzwierciedlał to, co Apple Klienci muzyczni słuchali w tym roku (wielokrotnie). ”

Globalny artysta roku

AppleNagroda za Globalny Artysta Roku 2019 idzie do Billie Eilish, którego pełnometrażowy debiutancki album, KIEDY SPADAMY ŚPIĄCY, GDZIE JESTEŚMY? odebrał także nagrodę za Album roku.

Tak jak Apple zauważa: „jej tępa relatywność pomogła zmienić jej debiutancki album w światową sensację”, szybko przechodząc do najpopularniejszego albumu na Apple Muzyka, a następnie sprzedała swoją nadchodzącą trasę po arenie światowej i grała na wielu festiwalach, takich jak Coachella i Glastonbury.

Album Billie, KIEDY SPADAMY ŚPIĄCY, GDZIE JESTEŚMY? był przesyłany strumieniowo ponad miliard razy Apple Muzyka i została napisana i wyprodukowana przez jej brata, FINNEAS, który będzie również udostępniać Autor piosenek roku nagroda ze swoją siostrą.

Przełomowy artysta roku

Oprócz najlepszego artysty, Apple stworzył dodatkową kategorię, aby rozpoznać „przełomowego” artystę, który opisuje w tym przypadku „redefiniując warunki wizerunku gwiazdy popu” Lizzo otrzymując nagrodę w wyniku jej trafień, które obejmowałyBo cię kocham i Prawda boli, który „odważył się zapytać, jak powinny wyglądać i brzmieć gwiazdy popu”.

Piosenka roku

Chociaż Billie Eilish miała najwięcej transmisji album na Apple Muzyka, najczęściej grana piosenka, okazała się być Lil Nas X. Old Town Road. Według Lil Nas X piosenka łączy królestwo samotnego kowboja, który „chce uciec od wszystkiego” z kulturą memów, aby stworzyć „słuchalną, chwytliwą piosenkę”, która zamieniła artystę w nocną supergwiazdę.

Wydarzenie z nagrodami

Mimo że Apple ogłosił już zwycięzców, firma faktycznie odbędzie inaugurację Apple Gala rozdania nagród muzycznych jutro wieczorem w Steve Jobs Theatre at Apple Park, który obejmie na zamówienie spektakl Billie Eilish, który zapowiada się „w przeciwieństwie do wszystkiego, co kiedykolwiek widziało tego jednogłośnie koronowanego Artystę Roku”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na żywo Apple Muzyka od 6: 30 po południu PST w grudniu 4.

Apple zauważa również, że opracowano serię wyjątkowych nagród, które zostaną wręczone zwycięskim artystom, które „będą celebrować niezwykły kunszt integralny z tworzeniem muzyki”. Każda nagroda będzie prezentowana AppleNiestandardowy krzemowy wafel zawieszony między polerowaną taflą szkła a obrobionym i anodowanym korpusem aluminiowym.

W symbolicznym geście te same układy, które zasilają urządzenia, dzięki którym muzyka świata jest na wyciągnięcie ręki, znajdują się w samym sercu Apple Nagrody muzyczne.

Niestandardowy 12-calowy krzemowy wafel jest wykonany z tych samych układów, które zasilają iPhony i iPady firmy, odzwierciedlając nowy sposób konsumowania muzyki, ale projekt jest wyraźnie inspirowany klasycznymi nagrodami w stylu winylu, które zostały przyznane artystom dla wielu lat, ale z nowym obrotem w erze cyfrowej.