Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Apple wprowadza konto oszczędnościowe z RRSO 4,15% dla klientów Apple Card w USA

Dla użytkowników Apple Card świetna wiadomość! Już teraz możesz założyć konto oszczędnościowe z roczną stopą procentową wynoszącą 4,15%. Kiedy Apple po raz pierwszy ogłosiło ten nowy produkt finansowy w październiku, nie mogło ujawnić, jakie oprocentowanie będzie wypłacane na tych kontach ze względu na wahania stóp procentowych. Jednak według Bankrate oferta Apple jest konkurencyjna w stosunku do kont oszczędnościowych innych banków, które obecnie oferują RRSO na poziomie od 3,5% do 4,75%.

Wszystkie salda kont oszczędnościowych są chronione przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów i będą zarządzane przez Goldman Sachs, niezawodnego partnera Apple. Wysoce dochodowe konto oszczędnościowe jest przeznaczone wyłącznie dla klientów Apple Card i umożliwia im zdobywanie nagród pieniężnych za zakupy za pomocą karty Apple Card. Domyślnie klienci otrzymują 1% w postaci nagród pieniężnych za wszystkie zakupy i 2% za zakupy Apple Pay. Niektórzy sprzedawcy oferują również 3% nagród.

Apple Cash, funkcja aplikacji Wallet działająca jak konto czekowe, codziennie otrzymuje nagrody pieniężne. Klienci mogą przenieść pozostałą kwotę Apple Cash na konwencjonalne konto bankowe lub wykorzystać ją do płacenia za zakupy Apple Pay lub saldo karty kredytowej. Klienci mogą deponować swoje codzienne premie na swoich kontach oszczędnościowych za pomocą tej nowej usługi, dzięki czemu oszczędzanie pieniędzy jest proste i bezmyślne.

Apple wprowadza konto oszczędnościowe z RRSO 4,15% dla klientów Apple Card w USA

Konto oszczędnościowe, dostępne z aplikacji Portfel, umożliwia klientom przeglądanie aktualnego salda, stopy procentowej i ostatnich transakcji. Użytkownicy mogą ręcznie dodawać lub wypłacać pieniądze, a saldo przelewać na Apple Cash lub na zwykłe konto bankowe. „Naszym celem jest tworzenie narzędzi, które pomogą użytkownikom prowadzić zdrowsze życie finansowe, a gromadzenie oszczędności na karcie Apple Card w aplikacji Wallet umożliwi im wydawanie, wysyłanie i oszczędzanie Daily Cash bezpośrednio i bezproblemowo – a wszystko to z jednego miejsca” – powiedziała Jennifer Bailey, wiceprezes Apple prezes Apple Pay i Apple Wallet.

Konto oszczędnościowe Apple nie jest obciążone żadnymi opłatami i nie jest wymagane żadne saldo minimalne. Jednak maksymalne dozwolone saldo wynosi 250 000 USD. Chociaż Apple nie złożył żadnych obietnic dotyczących przyszłych stóp procentowych, ta nowa funkcja to dla klientów świetny sposób na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z karty Apple Card i łatwe zaoszczędzenie pieniędzy.

Źródło