Apple wstrzymuje obniżenie wersji z iOS 13.2.3 przez niepodpisanie iOS 13.2.2

Apple wstrzymuje obniżenie wersji z iOS 13.2.3 przez niepodpisanie iOS 13.2.2 1

Apple systematycznie przestaje podpisywać starsze wersje oprogramowania mobilnego, gdy nowsze stają się dostępne. Biorąc pod uwagę osiągnięcia firmy w tym zakresie, nie powinno być zaskoczeniem dla nikogo znającego tę sprawę Apple przestał podpisywać iOS 13.2.2 W poniedziałek wieczorem ruch skutecznie zapobiega obniżeniu oprogramowania układowego z nowszego iOS 13.2.3 że Apple wydany około dwa tygodnie temu z różnymi poprawkami błędów.

Istnieją dwa podstawowe powody, dla których ktoś chciałby obniżyć oprogramowanie wewnętrzne w pierwszej kolejności, z których pierwsza polega na przywróceniu starszej wersji systemu iOS po tym, jak nowa wersja psuje funkcjonalność lub wprowadza niepożądane błędy, a druga ma na celu przywrócenie urządzenia do oprogramowania wbudowanego w jailbreak po aktualizacji oprogramowania łata niezbędne exploity wykorzystywane przez narzędzie.

Ta ostatnia okoliczność jest obecnie o wiele bardziej powszechna, ale nie oznacza to, że ta pierwsza nie jest uzasadnionym powodem do obniżenia iOS. W rzeczywistości wcześniejsza wersja iOS 13 faktycznie powodowała problemy z tworzeniem tła aplikacji i wielu użytkowników znalazło obejście, obniżając oprogramowanie układowe do Apple może wydać autentyczną poprawkę dla problemu.

Jeśli chodzi o jailbreak, użytkownicy urządzeń A7-A11 nie muszą się martwić, ponieważ exploit bootrom checkm8 zapewnia dożywotnią jailbreak bez względu na wersję oprogramowania. To powiedziawszy, urządzenia tak nowe jak iPhone X mogą zostać uszkodzone w jailbreaku, nawet jeśli są uruchomione AppleNajnowszy i najlepszy iOS 13.2.3, i tak będzie nawet w przypadku iOS 13.3 uruchamia się w najbliższej przyszłości.

Urządzenia, które nie są podatne na checkm8, w tym nowsze odmiany A12-A13, są nieco trudniejsze do jailbreak. Zaleca się, aby osoby korzystające z Jailbreak korzystające z tych urządzeń pozostały na najniższym możliwym oprogramowaniu, aby zwiększyć swoje szanse na uprawnienie do jailbreak. Niestety, AppleRytualna praktyka zapobiegania obniżaniu oprogramowania układowego sprawia, że ​​powrót do jailbreakowych wersji iOS po przypadkowych aktualizacjach lub wymuszonym przywracaniu jest trudny.

Każda aktualizacja oprogramowania Apple Wydania zazwyczaj zawierają poprawki błędów i ulepszenia bezpieczeństwa, oprócz nowych funkcji, i mając to na uwadze, jest to zrozumiałe Apple chce ułatwić aktualizację oprogramowania. Takie postępowanie zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo platformy, a także pomaga użytkownikom w pełni wykorzystać swoje (zapasowe) urządzenia. Z drugiej strony nadal można spierać się o to, jak dobrze byłoby, gdyby Apple pozwolił swoim zaawansowanym użytkownikom dokonywać własnych wyborów.

Jak zawsze widać, jakie wersje iOS są i nie są podpisywane z ręki IPSW.me narzędzie online.

Czy denerwujesz się tym iOS 13.2.2 nie jest już podpisany? Dyskutuj w sekcji komentarzy.