Apple Wysyłają niektóre zalety iPhone'a 11 z niewłaściwymi kablami

Apple Wysyłają niektóre zalety iPhone'a 11 z niewłaściwymi kablami 1

Aż do pojawienia się w tym roku modeli iPhone'a 11 Pro, AppleIPhone'y korzystały z tych samych kabli do ładowania i synchronizacji, odkąd firma po raz pierwszy przełączyła się na złącze Lightning w 2012 roku – kabel o długości trzech stóp ze złączem Lightning na jednym końcu i złączem USB-A na drugim.

Przez lata temu kablowi, a nawet 30-pinowemu kablowi Dock Connector, który był przed nim, towarzyszył mały kwadratowy pięci watowy adapter ładowania USB-A. Nawet po AppleIPhone'y zyskały wsparcie dla szybszych 10 W (2.1A) ładowanie za pomocą iPhone'a 6, Apple utrzymywał się, włączając tylko wolniejszy adapter o mocy 5 W (1 A), i tak było w przypadku iPhone'a 2017 8 oraz modele iPhone X, które dodały ultraszybkie ładowanie USB-C PD.

Chociaż pięci watowy adapter był wystarczający dla większości użytkowników, którzy po prostu podłączają iPhony na noc – a wolniejsze ładowanie jest również lepsze dla baterii – oznaczało to, że ci, którzy chcieli skorzystać z możliwości szybszego ładowania oferowanych przez nowsze iPhony, mieli aby wyjść i kupić własne adaptery, aw przypadku modeli z serii iPhone X także kabel USB-C do Lightning, aby skorzystać z ultraszybkich prędkości ładowania.

Po dwóch latach plotek o tym Apple zamierzał dołączyć szybsze adaptery i kable USB-C do swoich nowszych iPhone'ów, ostatecznie ustąpił w tym roku, wysyłając 18-watowy adapter USB-C i standard Apple Kabel USB-C do Lightning w pudełku z wyższej klasy modelami iPhone 11 Pro.

Z drugiej strony standardowy iPhone 11 nadal jest dostarczany z tym samym pięci watowym adapterem USB-A i kablem Lightning, który był dołączany do każdego innego iPhone'a przez ostatnie siedem lat. Wygląda na to że Apple używa USB-C, aby wyróżnić swoje urządzenia „Pro” – bezpośrednio w przypadku iPada Pro 2018, który całkowicie porzucił port Lightning, oraz za pomocą kabli i adapterów nie tylko dla swojego iPhone'a 11 Pro, ale nawet dla AirPods Pro, które zaskakująco dostarczane są również z kablem USB-C do Lightning.

Zamieszanie opakowań

Jednak w zaskakujący sposób dla firmy tak drobiazgowej jak Apple, wydaje się, że siedem lat wysyłania setek milionów iPhone'ów z kablami USB-A do Lightning może wprowadzać w błąd w łańcuchu dostaw. Według nowego raportu słowackiego Apple blog Svetapple.sk, przynajmniej jeden Apple klient otworzył swojego iPhone'a 11 Pro Max i stwierdził, że omyłkowo zawiera on starszy kabel USB-A do Lightning.

Michał, czytelnik Svetapple.sk, napisał, aby podzielić się swoim doświadczeniem, zauważając, że podczas gdy wszystko w pudełku było zapakowane tak, jak powinno być, po wkopaniu do schowka na akcesoria odkrył kabel Lightning z USB-A na tym koniec, zamiast oczekiwanego USB-C.

Aby skomplikować sprawy, Apple zawierał prawidłową 18-watową ładowarkę USB-C, co w rzeczywistości oznaczało, że Michał nie miał możliwości naładowania swojego nowego iPhone'a bez znalezienia innego źródła zasilania USB-A.

Jak zauważa Svetapple, błąd najprawdopodobniej został popełniony na chińskiej linii produkcyjnej, w której iPhone'y są zapakowane, a ponieważ iPhone 11 wciąż zawiera starszy kabel USB-A do Lightning, łatwo sobie wyobrazić, jak można było przypadkowo wrzucić iPhone'a 11 Pro Max.

Choć można by założyć, że obszary pakowania iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro powinny być oddzielne, może nie być tak; w końcu to pierwszy raz w historii iPhone'a ApplePartnerzy produkcyjni musieli radzić sobie z różnicami w tym, jakie akcesoria są pakowane z każdym modelem. Przez ponad dekadę każdy obecny iPhone otrzymał dokładnie takie same kable, zasilacze i inne akcesoria. Co więcej, wersje kabla Lightning USB-A i USB-C są na tyle podobne na pierwszy rzut oka, że ​​nie byłoby możliwe przypadkowe zmieszanie się z niewłaściwym pojemnikiem.

Svetapple zauważa, że ​​Michał już skontaktował się ze sklepem, w którym kupił iPhone'a, który, miejmy nadzieję, będzie w stanie naprawić sytuację dla niego, jednak powinna to być przestroga, aby dokładnie sprawdzić akcesoria i upewnić się, że masz odpowiedni kabel, jeśli masz kupuję nowy iPhone 11 Pro lub iPhone 11 Pro Max i dobrym pomysłem może być jego otwarcie i sprawdzenie przed wyjściem ze sklepu.