Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Zapowiada nowego Maca Pro z 28-rdzeniowym procesorem Xeon i wyświetlaczem Pro Display XDR o rozdzielczości 6K

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Zapowiada nowego Maca Pro z 28-rdzeniowym procesorem Xeon i wyświetlaczem Pro Display XDR o rozdzielczości 6K

Apple w końcu ogłosiła nowy komputer Mac Pro podczas konferencji World Wide Developer Conference, która odbyła się dzisiaj w San Jose. Nowy Mac Pro to niezwykle wydajny komputer stacjonarny przeznaczony głównie dla edytorów zdjęć i wideo, a także muzyków, którzy edytują wiele ścieżek jednocześnie i dlatego wymagają dużej mocy. Wraz z komputerem Mac Pro, Apple ogłosił także nowy 32-calowy wyświetlacz 6K o nazwie Pro Display XDR.

Mac Pro

Sercem Maca Pro jest bestialski 28-rdzeniowy procesor Intel Xenon o mocy 300 W, ogromny radiator (oczywiście), 6 kanałowa pamięć ECC umożliwiająca do 10,5 TB pamięci systemowej i 8 Gniazda PCIe. Dedykowana karta we/wy na pokładzie sportów 2 pełnowymiarowe USB 3.0 porty, 2 Thunderbolt USB-C 3 porty i A 3Gniazdo audio 0,5 mm. Jeśli chodzi o grafikę, do wyboru jest Radeon Pro 590X lub Radeon Pro Vega 2 z opcją podwójnego procesora graficznego o pojemności do 128 GB pamięci vRAM. Dostępna jest również dedykowana karta Afterburner, która pomaga w przetwarzaniu i renderowaniu filmów z szybkością 6 miliard pikseli na sekundę. Twórcy oprogramowania, tacy jak Adobe, Autodesk, Serif i Blackmagic, mogą z tego skorzystać i zoptymalizować swoje oprogramowanie, aby działało jeszcze lepiej na nowym komputerze Mac Pro.

Mac Pro ma 1zasilacz .4kW, 3 wentylatory zapewniające najlepsze w swojej klasie chłodzenie i opcjonalne kółka ułatwiające przenoszenie. Podstawowy wariant Maca Pro z 8-rdzeniowy procesor Xeon, karta graficzna Radeon 580 i 32 GB pamięci będą dostępne w cenie od 5999 USD i będą dostępne do zakupu jeszcze tej jesieni.

Profesjonalny wyświetlacz XDR

Pro Display XDR to 32-calowy panel o ogromnej rozdzielczości 6K i 218 pikselach na cal z obsługą HDR. Panel może osiągnąć jasność do 1000 nitów przez nieskończony czas i może osiągnąć maksymalną jasność 1600 nitów, przy współczynniku kontrastu 1000000:1. Wyświetlacz łączy się poprzez Thunderbolt 3 i można się przyczepić do 6 Pro Display XDR z nowym komputerem Mac Pro. Dostępny będzie również dedykowany stojak umożliwiający regulację pochylenia i wysokości oraz obrót. XDR oznacza Extreme Dynamic Range, co wskazuje, że panel poprawia jakość HDR. Pro Display XDR będzie dostępny w sprzedaży detalicznej od 4999 dolarów, dostępna będzie także wersja z matowym wykończeniem, w cenie 5999 dolarów.

Table of Contents