Apple zaprojektować własną antenę 5G, ponieważ nie podoba jej się wygląd Qualcomma

Apple zaprojektować własną antenę 5G, ponieważ nie podoba jej się wygląd Qualcomma 1

Pierwsza impreza Apple Modem 5G jest jeszcze daleki, ale sugeruje to nowy raport Apple faktycznie zbuduje kolejny ważny komponent 5G dla tegorocznych iPhone'ów.

Konkretnie, Apple podobno zrobi własne moduły antenowe dla tegorocznych iPhone'ów 5G, ponieważ nie był zadowolony z oferty Qualcomm, źródła, które wiedziało o tych planach Szybka firma.

Mówi się, że gigant technologiczny z Cupertino „sprzeciwił się konstrukcji anteny Qualcomm (szczególnie QTM 525), ponieważ nie pasował do eleganckiego wzornictwa przemysłowego Apple chce nowego telefonu. ”

Do tego, Szybka firma wskazuje na to Apple może zaprojektować własną antenę 5G, ponieważ chce mieć jak najmniej elementów opracowanych przez Qualcomm w swoich urządzeniach. (Jest ku temu dobry powód).

Oczywiście Qualcomm nadal będzie głównym dostawcą modemów 5G w tegorocznych iPhone'ach. Oczekuje się, że tak będzie w dającej się przewidzieć przyszłości, do Apple potrafi opracować własne modemy.

Wydaje się, że istnieje niepewność, czy Apple od tego czasu można uzyskać bardziej elegancką antenę 5G Szybka firma zauważa, że Apple opracowuje alternatywny projekt z anteną i modemem Qualcomm jako kopią zapasową. W publikacji zauważono, że zapasowy projekt iPhone'a musiałby być grubszy niż Apple chce.

Ten ruch może wskazywać na AppleSzersze plany dotyczące wewnętrznych komponentów 5G. Uważa się, że firma opracowuje własne układy modemowe do użytku w przyszłych iPhone'ach, zgodnie z różnymi zakupami, informacjami poufnymi oraz faktem, że Apple otwiera nowe biuro na podwórku Qualcomm.

Oczywiście, Apple nie ma najlepszych osiągnięć w tworzeniu anten komórkowych. Iphone 4, na przykład miał Apple-projektowana antena i cierpiała z powodu przerwanych połączeń i innych problemów z odbiorem komórkowym

Szybka firma zgłasza, że ​​kolejny niedawny (ale nieujawniony) Apple konstrukcja anteny wymagała prawie dwukrotnie większej mocy, aby wyprowadzić taką samą ilość sygnału. Mogą występować problemy z tegorocznymi iPhone'ami, jeśli antena i układ modemu są produkowane przez różne firmy.

Apple prawdopodobnie jesienią tego roku zadebiutuje wiele iPhone'ów kompatybilnych z 5G wyposażonych w układ Qualcomm X55. Oczekuje się, że urządzenia te będą obsługiwać zarówno sub-6GHz, jak i mmWave 5G.