Apple Zmodyfikuj mapę, aby Krym wyglądał jak część Rosji

Powszechnie wiadomo, że Rosja i Krym miały konflikty dotyczące własności ziemi. Z jednej strony państwo rosyjskie twierdzi, że je posiada, podczas gdy naród krymski i kilka organizacji międzynarodowych wolą bardziej uznawać potęgę Ukrainy nad terytorium.

Wcześniej mapa renomowanej firmy Apple Odzwierciedlał tę przestrzeń terytorialną jako niezależną. W ten sposób nie zaoferował kadencji Rosji ani Ukrainie.

Ostatnie negocjacje z tym pierwszym zmieniły jednak sposób, w jaki Apple Zdecydowałeś się rozwiązać ten problem. W rzeczywistości teraz terytorium to można znaleźć tak szybko, jak mapy i klimat w ramach Rosji.

Zmianę można zaobserwować tylko z terytorium Rosji

Apple Zmodyfikuj mapę, aby Krym wyglądał jak część Rosji 1

Dzięki tej modyfikacji Krym jest reprezentowany na mapie z niekwestionowaną własnością rosyjskiego rządu. Oczywiste jest, że ta decyzja wywołała furię, ponieważ jest to problem, który do tej pory nie był możliwy do rozwiązania.

Jednak Apple Wydaje się, że postanowił zająć najbardziej polityczne stanowisko w tej sprawie. Wynika to z faktu, że chociaż dokonali zmiany, tylko ci, którzy uzyskują dostęp do aplikacji z Rosji, mogą ją zobaczyć.

Reszta świata będzie mogła nadal postrzegać Krym jako niezależną strefę. Przynajmniej do czasu rozwiązania problemów związanych z własnością.

Dlaczego podjęli tę decyzję?

Wiele z tego, co zrobił Apple Miało to na celu utrzymanie dobrych stosunków z Rosją. Wiadomo, że kraj ten rozpoczął pewne legalne ruchy, które mogą w końcu zaszkodzić amerykańskiej firmie. Dlatego możliwe jest, że w drodze wymiany Apple W tym momencie postanowiłem się poddać, aby uzyskać pozytywne odpowiedzi w przyszłości.

Wizja Apple

Apple Zmodyfikuj mapę, aby Krym wyglądał jak część Rosji 2

Podobnie, CEO firmy, Tim Cook, kilkakrotnie komentował, że jego polityka zakłada dostosowanie się do przepisów i zasad każdego kraju, do którego przybywają. Uważa również, że możliwość dostosowania się i wejścia na rynek w dłuższej perspektywie może być bardziej korzystna dla wprowadzania zmian niż tylko pominięcie.

Ktoś mógłby zapytać, w jaki sposób przyjąć tę prośbę złożoną przez Rosję od 2014 r., By w przyszłości pomóc w rozwiązaniu takiego konfliktu. Odpowiedź na to pytanie jest nadal tak niepewna, jak to, co służyłoby do usunięcia emoji z flagi Tajwanu z aplikacji do przesyłania wiadomości na iOS w Hongkongu.

W obu przypadkach firma stwierdziła, że ​​uczyniła to w celu dostosowania się do przepisów rynkowych, a nie w wyniku presji ze strony krajów. Ostatecznie możemy jedynie spekulować na temat prawdziwych motywów tej trwałej praktyki.