Apple Zwolnienie z opłat wynikających z wojny handlowej

Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie tylko utrudniała Huawei. za Apple Skończył z dyplomatycznymi cierpieniami, a od zeszłego miesiąca płaci dodatkowe opłaty za produkty wytwarzane w kraju azjatyckim, ale stara się zmniejszyć obciążenia podatkowe.

Według Bloomberg News, Apple wysłało do Białego Domu prośbę o wyłączenie ponad 10 urządzeń z dodatkowych opłat. Produkty obejmują inteligentne zegarki Apple Watch, The Apple Komputer HomePod i iMac, a także słuchawki takie jak AirPods i Beats Wireless. Akcesoria do iPhone’a, takie jak pokrywa baterii, tworzą listę, a także części do naprawy telefonów komórkowych.

Pełna lista znajduje się poniżej:

– Apple Watch
– HomePod
Bates Bell +
– AirPods / Beats Wireless
Części do iPhone’a
– iMac
Inteligentna obudowa baterii iPhone’a
Stan ładowania AirPods / Powerbeats
– Pamięć NAND dla Mac Pro
– Akumulator do iPhone’a i MacBooka
– Jednostka SSD dla komputerów Mac

Dlaczego Apple Podlegający opodatkowaniu?

Pomimo tego, że jest jedną z najbardziej znanych firm w Stanach Zjednoczonych, Apple Jego główne komponenty sprzętowe są wytwarzane w Chinach, a gotowy produkt zawsze trafia do firmy, gdy jest gotowy. Wcześniej prezydent Donald Trump powiedział, że najprostszym sposobem na pozbycie się podatków jest wyprodukowanie ich urządzeń w Stanach Zjednoczonych.

Teraz, gdy wniosek o wyjątek taryfowy został już złożony Apple, Wniosek będzie przedmiotem konsultacji społecznych do 14 listopada. Proces ulgi podatkowej może potrwać miesiące, zanim przejdzie wszystkie niezbędne analizy i do tego czasu, kto wie, że wojna handlowa już się zakończyła.

Według Bloomberga Stany Zjednoczone i Chiny już pracują nad porozumieniem mającym na celu zakończenie sporu handlowego. Jeśli zapanuje pokój między krajami, tendencja spadnie, a chińskie firmy będą mogły znów robić interesy z amerykańskimi firmami, co jest dobrą wiadomością dla Huawei.

Przez: Urządzenia Tom