Apple5G na iPada Pro z potrójnym obiektywem podobno wypuszcza się tej jesieni

Apple5G na iPada Pro z potrójnym obiektywem podobno wypuszcza się tej jesieni 1

Twierdzą o tym nowe raporty branżowe z Tajwanu Apple wyda pierwsze modele iPhone'a i iPada Pro kompatybilne z 5G, któregoś jesienią tej jesieni.

Na początku może się to wydawać oczywiste. Ale sugestia, że ​​iPad Pro zostanie odświeżony jesienią, wydaje się być sprzeczna z wcześniejszymi plotkami Apple zadebiutują nowe modele w pierwszej połowie roku. Oto, jak zrozumieć nowe i stare raporty.

Nowe iPady 5G jesienią

Raporty opublikowane przez DigiTimes, podają, że nowe urządzenia iPhone i iPad Pro z chipsetami A14 opartymi na 5 nm zadebiutują w drugiej połowie 2020 r. Urządzenia te będą również obsługiwać zarówno sub-6GHz 5G, jak i mmWave 5G.

Jako szybki odświeżacz, sub-6GHz jest ogólnie wolniejsze, ale połączenie internetowe o większym zasięgu, podczas gdy mmWave jest znacznie szybszy, ale podróżuje tylko na krótkie odległości. Mówi się, że w tym roku iPhone'y i prawdopodobnie ich iPady Plus mają wspierać oba.

Nie jest jasne, które modemy 5G Apple będzie używać iPada Pro, ale DigiTimes dodaje, że Qualcomm dostarczy modemy Snapdragon X55 do tegorocznych flagowych iPhone'ów. (Prawdopodobnie nadal będzie tak w przewidywalnej przyszłości, przynajmniej do Apple debiutuje własne rozwiązanie lub współpracuje z innym dostawcą).

Interesująca część raportów jest taka DigiTimes przewiduje Apple wyda we wrześniu iPhony i iPady zgodne z technologią 5G. To byłby niezwykły ruch Apple ponieważ wiadomości związane z iPadem zwykle pojawiają się w marcu lub październiku, a wcześniejsze pogłoski sugerują, że nowi iPad Pro mogą spaść w pierwszej połowie roku.

Powiązany z tym jest fakt, że jeden z DigiTimes donosi, że iPady Plus z aparatem laserowym z czasem lotu (ToF) również będą debiutować w drugiej połowie roku.

Zrozumieć oś czasu

Poprzednie pogłoski sugerowały, że odświeżone modele iPada Pro mogą pojawić się już w pierwszej połowie tego roku. Chociaż wydaje się, że to odbiega od AppleZwykła październikowa oś czasu byłaby zgodna z faktem, że profesjonaliści iPada byli do tej pory aktualizowani na mniej więcej 18-miesięcznej osi czasu.

Ostatnia aktualizacja iPada Pro pojawiła się około 18 miesięcy temu, w październiku 2018 r. Ale naleganie DigiTimes, że profesjonaliści iPad 5G nie pojawią się, dopóki druga połowa roku nie będzie zgodna z tym harmonogramem.

Dalszą komplikacją jest pogłoska, że ​​łączność 5G pojawi się na iPadzie Pro przed iPhonem. Jak już wspomnieliśmy, nie jest to całkowicie bezprecedensowe – kompatybilność LTE pojawiła się na iPadzie przed iPhone'ami w 2012 roku.

Jest tu kilka możliwości. Po pierwsze DigiTimes może się mylić co do harmonogramu wydania. W przypadku publikacji z relatywnie krótką historią nie byłoby to niespotykane.

Inną możliwością jest to, że nowe modele iPada Pro z kamerą ToF mogą zadebiutować tej wiosny bez Kompatybilność z 5G. Apple może wydać zaktualizowane modele z modemem 5G jeszcze w tym roku, być może podczas wykładu z września lub października.

Wydaje się to jednak niepotrzebnie niezręczne. Można więc założyć, że nowi iPad Pro pojawią się dopiero jesienią.