AppleAirTags są „wciąż włączone” w marcu (i nadchodzi nowy iPad Pro)

AppleAirTags są „wciąż włączone” w marcu (i nadchodzi nowy iPad Pro) 1

Jeśli plotki są prawdziwe, wygląda na to, że w przyszłym miesiącu czeka nas wczesnowiosenna zabawa z kilkoma ekscytującymi nowościami Apple wydania produktów, które wykraczają poza to, co zwykle widzimy o tej porze każdego roku.

Chociaż marcowy harmonogram wydarzeń nie jest tak spójny jak Applejesienne wydarzenia — możesz prawie oznaczyć w kalendarzu, kiedy nowe iPhone’y i Apple Pojawią się zegarki – w ciągu ostatnich kilku lat ogólnie zawierał co najmniej jeden nowy model iPada, z prawdopodobnie kilkoma odświeżeniami MacBooka na dokładkę.

To powiedziawszy, w ostatnich latach robimy trochę więcej, ponieważ 2019 po cichu przyniósł nam AirPods drugiej generacji, a w marcu zeszłego roku widzieliśmy odsłonięcie Applepierwsze urządzenie wyposażone w LiDAR w postaci iPada Pro 2020, po którym wkrótce pojawił się iPhone SE 2020.

Teraz wygląda na to, że marzec 2021 będzie datą docelową dla jeszcze bardziej oczekiwanej premiery produktu: Appledługo oczekiwane AirTags.

„Wciąż na marzec”

Chociaż od października zeszłego roku słyszymy o marcowej dacie premiery, trudno było w to przesadzać, ponieważ plotki o AppleTagi śledzenia sięgają prawie dwóch lat wstecz i nie byłby to pierwszy raz, kiedy nie zadebiutowały po pogłoskach, że są tuż za rogiem.

Jednak w tym przypadku płodny informator Jon Prosser, który wydaje się mieć najwięcej informacji o AirTags w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nalegał, że „wciąż są one dostępne w marcu”, dodając, że nie słyszał żadnych oznak, że Apple może zdecydować się na dalsze ich opóźnianie.

Oczywiście nie pomaga to, że Prosser ma mieszane osiągnięcia z tymi datami premiery – zasugerował w październiku, że pojawią się razem z iOS 14.3, co oczywiście się nie stało. Aby jednak być uczciwym, Prosser twierdził również, że od jakiegoś czasu ma informacje, że AirTags były „zrobione i gotowe” już wtedy, a faktycznie były już od dłuższego czasu. W związku z tym każdemu będzie trudno czytać w myślach Applekierownictwo najwyższego szczebla.

Jeśli to prawda, wydaje się, że Apple zdecydował się je opóźnić z powodów marketingowych lub innych powodów biznesowych. Jedną z możliwości może być chęć uniknięcia potencjalnych antymonopolowych bólów głowy poprzez pozostawienie czasu na otwarcie Znajdź mój sieć gotowa z zestawem konkurencyjnych akcesoriów innych firm, chociaż Prosser zasugerował również, że może to być związane z pandemią, ponieważ nie ma zbyt dużego rynku na akcesoria zaprojektowane, aby pomóc Ci zlokalizować zagubione przedmioty, gdy nie wychodzisz z domu przez większość czasu. w każdym razie czas.

Jest wiele oznak, że Apple szykuje się do wydania. Pod koniec ubiegłego roku znaleźliśmy konfigurowane ekrany w iOS 14.4 dla AirTagów i innych Znajdź mój kompatybilne tagi śledzące — w pełni dopracowany interfejs użytkownika, który znacznie wykracza poza fragmenty kodu odkryte po raz pierwszy w 2019 roku.

2021 iPad Pro

Zapytany o iPada Pro, Prosser odpowiedział że to również nastąpi w marcu, według jego najlepszej wiedzy.

Chociaż nie słyszeliśmy więcej raportów na temat Appleplany na iPada w ostatnich tygodniach, od jakiegoś czasu słyszeliśmy, że 12.9-calowy Mini-LED iPad Pro jest bardzo bliski gotowości do pracy, ale niektóre szczegóły są nadal nieco mętne.

Po pierwsze, pojawiły się sprzeczne doniesienia, że ​​technologia Mini-LED pojawi się tylko w większym modelu iPada Pro, co pozostawia otwarte pytanie, czy Apple wypuści 12.9-calowy iPad Pro sam lub wypuść go razem z 11-calową wersją, która nadal ma starszą technologię wyświetlania Liquid Retina.

Gdyby Apple wypuszcza obydwa modele, jednak prawie na pewno zyskają na nowym chipie „A14X” – typie wariantu chipa iPhone’a, który jest zwykle używany w Applemodele iPad Pro — wraz z możliwością modeli komórkowych 5G i być może nawet nowej technologii Wi-Fi 6E 6 GHz.

iPad mini 6

Chociaż komentarze Prossera dotyczą tylko iPada Pro, warto również pamiętać, że jesteśmy spóźnieni na aktualizację AppleiPada mini, który został ostatnio odświeżony prawie dwa lata temu, obok iPada Air trzeciej generacji. Ostatni upadek, Apple wypuścił nowego 11-calowego iPada Air bez wzmianki o iPadzie mini, więc jeśli Apple planuje utrzymać ten mniejszy tablet w składzie, nadszedł jego czas.

Raporty były nieco niespójne co do tego, jak będzie wyglądał nowy iPad mini, ponieważ wielu w to wierzyło Apple dałoby mu takie samo traktowanie jak 11-calowego iPada Air, z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi, kwadratowymi krawędziami i bocznym przyciskiem Touch ID, ponieważ pozostawiłoby to na równi z nowym iPadem Air w taki sam sposób, jak obecny model był odpowiednikiem iPada Air z 2019 roku.

Jednak w zeszłym miesiącu kilka źródeł łańcucha dostaw ujawniło, że może on faktycznie zachować tradycyjny projekt, z niewielkim wzrostem rozmiaru ekranu do 8.4 cali, w taki sam sposób, jak 9.7-calowy iPad Pro urósł do 10.5 cali w 2017 roku, ale poza tym z tymi samymi ramkami, przyciskiem Home i zaokrągloną krawędzią. Mówi się również, że trzyma się portu Lightning, a nie przenosi się na USB-C.

Jeśli to prawda, może to sugerować, że Apple zamierza zrzucić iPada mini ze średniego poziomu do urządzenia klasy podstawowej. Kiedy iPad mini pojawił się ponownie w 2019 roku, było jasne, że Apple zamierzał sprzedawać go jako model średniej klasy, ponieważ był w tej samej klasie co pełnowymiarowy iPad Air, z identycznymi specyfikacjami w każdym obszarze, z wyjątkiem rozmiaru fizycznego. Jednak nie jest jasne, jak dobrze iPad mini sprzedawał się na tym poziomie, a gdyby liczby nie były dobre, nie byłoby zachęty do Apple aby dokonać znaczącej aktualizacji.

[The information provided in this article has NOT been confirmed by Apple and may be speculation. Provided details may not be factual. Take all rumors, tech or otherwise, with a grain of salt.]