AppleDokument Billie Eilish o wartości 25 milionów dolarów przyjdzie Apple TV +, Nie Apple Muzyka

AppleDokument Billie Eilish o wartości 25 milionów dolarów przyjdzie Apple TV +, Nie Apple Muzyka 1

W tym tygodniu Apple ogłosił swój pierwszy w historii Apple Nagrody muzyczne, z popową sensacją Billie Eilish, która zdobyła najwyższe wyróżnienia nie tylko za Globalny artysta roku ale również Album roku i Autor piosenek roku, dzieląc tę ​​ostatnią nagrodę ze swoim współautorem i bratem FINNEAS.

Nic więc dziwnego, że Eilish został oznaczony jako temat AppleNajnowszy dokument muzyczny, ale ciekawsze jest to, że trwają dni filmów dokumentalnych i innych programów wideo Apple Muzyka może dobiegać końca.

Przez lata, Apple wydał wiele filmów dokumentalnych o muzykach, producentach i autorach tekstów, w których występują takie gwiazdy, jak autor tekstów Ed Sheeran, legendarny producent Clive Davis, wytwórnia Bad Boy Records i jej właściciel, raper Sean „Puff Daddy” Combs, a nawet fabuła na temat Rolanda 808 Drum Machine, w tym wywiady z artystami takimi jak New Order i Pharrell Williams.

Oczywiście w czasach, kiedy Apple Muzyka była jedyną platformą streamingową firmy, tak naprawdę nie miała zbyt wielu opcji, a nawet programy takie jak Carpool Karaoke i Planet of the Apps zostały uruchomione jako Apple Tytuły muzyczne, w czasach, kiedy-Apple Szef muzyczny Jimmy Iovine walczył o to, aby usługa strumieniowego przesyłania muzyki stała się Apple usługa wideo.

Teraz to Apple TV + działa, jednak ma to sens Apple będzie chciał pokazać swoją pracę na temat tego, co ma nadzieję, będzie klejnotem koronnym wśród swoich usług, i nie szczędzi na tym żadnych wydatków, a The Hollywood Reporter ujawnia, że ​​Eilish i Apple obecnie przygotowują umowę o wartości 25 milionów dolarów, aby przynieść dokument Apple TV +.

Film, który śledzi 17-letnią piosenkarkę i autorkę tekstów w dniach i tygodniach po wydaniu jej debiutanckiego albumu, Kiedy wszyscy zasypiamy, dokąd zmierzamy?, najwyraźniej został już nakręcony we współpracy z wytwórnią Eilish, Interscope Records. Cutler miał podobno „głęboki dostęp” do prywatnych chwil Eilish z rodziną i pozwolono mu za kulisami jej publicznych wystąpień.

Źródła podają, że budżet filmu wynosił od $1 milion i $2 milion, a agenci Eilisha szukają kupca. Nie jest jednak jasne, czy Apple po prostu przelicytował każdego innego rywala lub jeśli istnieją inne powody, dla których Eilish może preferować partnerstwo Apple na tej; to z pewnością możliwe, że jej ostatnie zwycięstwa AppleInauguracyjny Apple Nagrody muzyczne mogły zachęcić ją do zachowania go w rodzinie.

Tak jak The Hollywood Reporter zwraca jednak uwagę na wybór filmu dokumentalnego Apple TV + zaciera linie między nimi AppleUsługi głównego nurtu. Może to rozczarować fanów muzyki, którzy się przyjęli Apple Muzyka to nie tylko miejsce do słuchania ulubionych piosenek, ale także zanurzania się we wszystko, co tylko mogą, o ulubionych artystów i ogólnie przemysł muzyczny.

Apple Muzyka była punktem kompleksowej obsługi dla fanów muzyki, ale jeśli dokument Eilish jest oznaką nadchodzących wydarzeń, fani mogą wkrótce potrzebować Apple Abonament TV +, jeśli chcą śledzić programy o swoich ulubionych wykonawcach. Oczywiście, Apple chce, aby klienci subskrybowali jak najwięcej swoich usług, ale jest bardziej prawdopodobne, że jest to kolejny ważny powód Apple aby zaoferować super pakiet wszystkich swoich usług. W międzyczasie mogą jednak zdobyć przynajmniej studenci Apple TV + bez dodatkowych opłat z Apple Subskrypcja muzyki.

Dokument Billie Eilish dołączy AppleSzerszy zakres nieskryptowanych filmów fabularnych i dokumentów, takich jak Królowa słoni oraz różne projekty, nad którymi pracuje Oprah Apple.