Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

AppleForce Touch – wszystko, co musisz wiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: AppleForce Touch – wszystko, co musisz wiedzieć

Musiałeś o tym słyszeć Apple Wymuś dotyk po najnowszym Apple Premiera MacBooka. To z pewnością musiało zadzwonić, jeśli kochasz Apple Watch.

Nadal nie wiesz, czym jest Force Touch? Cóż, naprawmy to.

Apple już wyprzedził konkurencję, jeśli chodzi o touchpady. Jeśli wiesz Apple dobrze, wiedziałbyś o tym Apple rzadko wymyślają zupełnie nową technologię, zamiast tego ulepszają istniejące wdrożenia w taki sposób, że jest to najlepsze wdrożenie w historii.

Wchodzić Apple Wymuś dotyk. Ta funkcja łączy ekran pojemnościowy z systemem sprzężenia zwrotnego Haptic i jest zaimplementowana w touchpadzie nowych MacBooków. Opinia dotykowa jest tutaj kluczowym wyróżnikiem. To ta sama technologia, którą zna większość, a raczej wszyscy użytkownicy Androida. Gdy ktoś napisze lub przytrzyma klawisz na ekranie, otrzymasz informację wibracyjną. Apple w modzie poszła o krok do przodu i stała się lepsza; nowy Force Touchpad nie tylko wibruje po naciśnięciu, ale także wykrywa siłę naciśnięcia.

W jaki sposób poprawia to touchpad, pytasz?

Klasyczne gładziki mają przyciski, które naciska się, ale ten ich nie ma. Za każdym razem, gdy naciśniesz gładzik, otrzymasz informację zwrotną potwierdzającą naciśnięcie. Oznacza to, że Force Touch i Apple Watch ekran, który również ma funkcję Force Touch, potrafi o wiele więcej niż zwykły touchpad lub ekran. Ponieważ całość jest sterowana programowo, nowe gładziki z technologią Force Touch umożliwiają zaprogramowanie układu dotykowego według własnych upodobań i wykorzystanie jego pełnego potencjału.

W przypadku korzystania z urządzenia obsługującego funkcję Force Touch nie wszystkie kliknięcia są równe. Ponieważ potrafi teraz rozpoznać różnicę między lekkim i głębokim dotykiem, umożliwiło to Apple korzystać z wielu gestów. Na przykład podczas przeglądania Internetu w przeglądarce Safari możesz teraz wybrać słowo i głęboko je nacisnąć; spowodowałoby to automatyczne wyświetlenie wpisu w Wikipedii na ten temat. Możesz głęboko nacisnąć link adresu, aby wyświetlić wyskakujące okienko mapy, a podczas oglądania filmów możesz nacisnąć mocniej, aby przyspieszyć przeskakiwanie wideo. Tak bardzo chciałbym, żeby ta technologia istniała, kiedy dorastaliśmy grając w gry wyścigowe, w których samochody nie jechały szybciej, niezależnie od tego, jak bardzo naciskaliśmy.

Obecnie to tylko niektóre z realizacji Force Touch. Możemy być pewni, że z czasem będzie tylko lepiej Apple udostępnia programistom możliwość skorzystania z tego samego.

[Related Read: How to Force restart iPhone]

Force Touch na nowych iPhone’ach

Krążą także pogłoski, że nadchodzący iPhone 6S (tak chyba będzie się nazywał) będzie wyposażony w ekran z obsługą Force Touch. Mimo że telefony z Androidem zawsze zapewniały dotykowe sprzężenie zwrotne, nigdy nie były one wykorzystywane w tak innowacyjny sposób, jak tylko do wskazywania długiego naciśnięcia lub dotknięcia.

Oto kilka sposobów, w jakie naszym zdaniem można zastosować wymuszony dotyk w nowym iPhonie 6S. Na początek ułatwiłoby to zaznaczanie tekstu; w zależności od siły nacisku może zostać wybrane słowo, zdanie lub cała strona. Ponadto opisano wiele zastosowań tej funkcji na nowym MacBooku, gdzie można nacisnąć ekran, aby umieścić pinezki lokalizacji na mapach Apple lub użyć czułości nacisku do przewijania list odtwarzania multimediów i innych podobnych funkcji w różnych aplikacjach multimedialnych. Co najważniejsze, umożliwi konfigurację Force touch i umożliwi aplikacjom określenie własnych funkcjonalności. Możliwości nowych doświadczeń są nieograniczone.

Oto nadzieja Apple ponownie toruje drogę dzięki tej technologii, co przekłada się na wszystkie produkty innych producentów i firm, ponieważ większa i lepsza konkurencja oznacza tylko najlepsze produkty dla konsumentów.