AppleMartwi się, że dwóch byłych pracowników oskarżonych o kradzież tajemnic ucieknie z kraju

AppleMartwi się, że dwóch byłych pracowników oskarżonych o kradzież tajemnic ucieknie z kraju 1

Apple powiedział w poniedziałek sądowi federalnemu, że ma „głębokie obawy”, że dwóch byłych pracowników oskarżonych o kradzież tajemnic samochodowych może uciec z kraju.

Podczas poniedziałkowej rozprawy gigant technologiczny z Cupertino poprosił sąd o dalsze monitorowanie lokalizacji dwóch urodzonych w Chinach pracowników przed datą rozprawy, Reuters zgłoszone. Dlatego.

Apple Tajemnice samochodowe

Oba były Apple pracownicy są oskarżani o kradzież tajemnic handlowych Apple, głównie związane z tajną inicjatywą firmy Titan dotyczącą prowadzenia samochodu.

Pierwszy z dwóch mężczyzn, Xiaolang Zhang, został aresztowany przez FBI w lipcu 2018 r. Podczas oczekiwania na wejście na pokład do Chin.

Zhang pracował jako inżynier w Projekcie Titan, a prokuratorzy federalni oskarżają go o kradzież akt związanych z projektem, zanim powiedział Apple wyjeżdżał do pracy dla chińskiego konkurenta.

Były pracownik przyznał się później do pobierania komponentów sprzętowych i przesyłania danych firmy do laptopa żony przez AirDrop.

Na początku tego roku FBI aresztowało również Jizhong Chena, inżyniera elektryka, o którym twierdzili federalni prokuratorzy 2, 000 tajnych plików i dokumentów z AppleBezpieczne bazy danych z zamiarem ich udostępniania.

Podobnie jak Zhang, Chen został zatrzymany przez władze, gdy był w drodze na lotnisko w celu podróży do Chin. Władze znalazły „tysiące” wrażliwych Apple pliki, a także zdjęcia zrobione w bezpieczny sposób Apple udogodnienia.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o jedną kradzież tajemnic handlowych. Obaj nie przyznali się do winy i zostali zwolnieni za kaucją po ich aresztowaniu, choć w tej chwili są obecnie monitorowani.

Ryzyko lotu

Apple podobno miał trzech pracowników zasiadających na rozprawie w amerykańskim sądzie rejonowym dla północnego dystryktu Kalifornii Reuters.

Jednym z tych pracowników był Anthony DeMario, były weteran CIA i doradca AppleGlobalny zespół bezpieczeństwa. Apple wydał również oświadczenie do sądu, w którym stwierdził, że jego własność intelektualna „leży u podstaw (innowacji) i wzrostu”.

„Ciągły udział oskarżonych w tych postępowaniach jest konieczny, aby zapewnić ostateczne ustalenie faktów, i mamy głębokie obawy, że oskarżeni nie przejdą tego, jeśli będzie taka możliwość”, czytamy w oświadczeniu.

Ale póki Apple sam argumentował za dalszym monitorowaniem dwóch byłych pracowników, prokuratorzy federalni twierdzili również, że ci dwaj mężczyźni są potencjalnym ryzykiem ucieczki.

Zastępca prokuratora Marissa Harris powiedziała, że ​​jeśli którykolwiek z mężczyzn ucieknie do Chin, władze będą „trudne, jeśli nie niemożliwe”, aby zabezpieczyć ekstradycję na rozprawę.

Co ciekawe, prokuratorzy twierdzą również, że Chen jest zagrożony ucieczką, ponieważ władze znalazły w posiadaniu niejawne dokumenty rządowe, w tym informacje dotyczące pracy nad programem rakietowym Patriot.

Adwokat reprezentujący dwóch mężczyzn, Daniel Olmos, powiedział, że obaj mają „powody rodzinne”, aby odwiedzić Chiny i że żaden z nich nie wykazuje żadnych oznak naruszenia warunków przedprocesowych.

Chociaż nie zaplanowano żadnych dat próbnych, Reuters poinformował, że rozprawa odbędzie się w lutym.