AppleProjekt autonomicznego samochodu zatrudnia byłego inżyniera Tesli Autopilot

AppleProjekt autonomicznego samochodu zatrudnia byłego inżyniera Tesli Autopilot 1

Donoszą Mark Gurman i Dana Hull z Bloomberg Apple zatrudnił byłego inżyniera Tesli Autopilot do swojego projektu samochodu autonomicznego „Project Titan”:

Producent iPhone’a wybrał Christophera „CJ” Moore’a do zespołu pracującego nad samojezdnym samochodem, według osób posiadających wiedzę w tej sprawie. Moore pracuje nad oprogramowaniem, zgłaszając się do Stuarta Bowersa, innego byłego dyrektora Tesli, który dołączył Apple pod koniec ubiegłego roku. Bowers kierował zespołem Tesli Autopilot przed odejściem w połowie 2019 roku.

Moore opuścił Teslę w październiku, jak ujawniono w dokumentach prawnych związanych ze śmiertelną katastrofą w 2019 roku na Florydzie przez mężczyznę korzystającego w tym czasie z autopilota. Moore został wezwany na świadka w sprawie.

AppleJego projekt samochodowy zakończył się niepowodzeniem, gdy jego szef Doug Field odszedł do Forda. W tej chwili, Apple Watch Inżynier oprogramowania Kevin Lynch został wezwany do zespołu „Project Titan”.

Inni byli dyrektorzy Tesli obecnie pracujący w Apple to były szef zespołów napędowych Michael Schwekutsch i szef wnętrz Steve MacManus.

ApplePlany pojazdu są w tym momencie dość tajne, ale mówi się, że obejmuje jakiś samojezdny samochód elektryczny i najwyraźniej nie zmaterializuje się przynajmniej dla innego 5 lat.