Arduino Portenta H7, nowy moduł do łatwego tworzenia sprzętu IoT

Arduino ogłosiło uruchomienie nowej modułowej platformy o niskim kodzie do opracowania loT, Arduino Portenta H7. Twórca sprzętu typu open source zamierza zapewnić małym i średnim przedsiębiorstwom wszystkie potrzebne narzędzia.

Sprzęt open source platformy deweloper zapewnia, że ​​stara się zapewnić wszystkie narzędzia, które firmy muszą budować urządzeń LOT (Internet of Things), ma również na celu uproszczenie tworzenia tego sprzętu, który pozwoli to przedmioty codziennego użytku paszowych Zaawansowana technologia i są one połączone.

Projektuj, buduj, mierz i odkrywaj w ciągu jednego dnia

Ten nowy moduł Arduino Portenta H7 jest niezbędny do tworzenia komponentów sprzętowych loT. Układ zawiera również kryptograficznych uwierzytelniania i moduły do ​​łączności WiFi, BLE, Lora LTE cat-M i NB-LAT, który jest zasilany przez 32-bitowe mikrokontrolerów ramion.

Arduino Portenta H7, nowy moduł do łatwego tworzenia sprzętu IoT 1

Fabio Violante, CEO Arduino, powiedział że producenci będą mogli tworzyć moduły dla robotyki, drukarki 3D i innych:

„Portenta H7 jest bezpośrednio kompatybilne z Arduino innych bibliotek i oferuje nowe funkcje, które będą korzystać z producentami sprzętu, jak DisplayPorl, multi-kanałowe wyjście ADC znacznie szybciej i timerów dużej prędkości.”

Portenta H7, z dwurdzeniowym procesorem ARM Cortex-M7 i Cortex-M4, który działa odpowiednio przy 480 MHz i 240 MHz. Fabio Violante, powiedział także w oświadczeniu, że kombinacja sprzętu jest gotowy do partii produkcyjnej i chmurowych usług, bezpieczny i łatwy sposób na integrację, umożliwiających innowację przez swoich klientów.

Tymczasem Charlene Marini, wiceprezes ds. Strategii Grupy Arm IoT Services, powiedziała:

„Małe i średnie przedsiębiorstwa z wymaganiami przemysłowymi wymagają uproszczonego rozwoju dzięki bezpiecznym narzędziom programistycznym, oprogramowaniu i sprzętowi, aby ekonomicznie zrealizować przypadki użycia Internetu Rzeczy”.

Niewątpliwie ułatwiłoby to pracę firmom, uniemożliwiając im inwestowanie w inne specjalistyczne zasoby inżynieryjne, które okazują się droższe. Ten nowy moduł H7 będzie dostępny do lutego 2020 r., Chociaż jest już dostępny w wersji beta testera.