Assetto Corsa Mobile: symulacja wyścigów rozpoczyna się pod koniec miesiąca –

Assetto Corsa Mobile: symulacja wyścigów rozpoczyna się pod koniec miesiąca - 1

Kiedy kilka lat temu wróciłem do wirtualnego kokpitu wyścigowego, najpierw odpuściłem sobie w Assetto Corsa, a potem w Assetto Corsa Competizione. Tym bardziej cieszę się, że wkrótce pojawi się nowe jedzenie – tym razem nawet na iPhone’a i iPada. Assetto Corsa Mobile pojawi się w App Store 31 sierpnia.

Po tym, jak kilka tygodni temu Project Cars Go zakończyło się absolutną porażką, fani tacy jak ja mogą oczekiwać prawdziwej symulacji wyścigów. Assetto Corsa Mobile powinna dawać poczucie prawdziwego wyścigu, nawet jeśli gra została stworzona w całości z myślą o urządzeniach mobilnych. Niektóre elementy, takie jak dźwięki czy tory wyścigowe, pochodzą z pecetowej wersji gry Assetto Corsa.


Te dziewięć tras jest zawartych w Assetto Corsa Mobile

Na starcie jest 59 samochodów z ponad 500 różnymi lakierami i oficjalnymi licencjami. Są też prawdziwe tory wyścigowe, do gazu można wcisnąć: Imola, Brands Hatch, Spielberg, Vallelunga, Mugello, Barcelona, ​​Laguna Seca, Silverstone i Zandvoort. Z mojego punktu widzenia to naprawdę znane nazwiska i świetne tory wyścigowe.

Assetto Corsa Mobile zaoferuje w sumie sześć trybów gry. Poza prostym treningiem i klasycznym wyścigiem dostępne są próby czasowe, wytrzymałościowe, wyzwania wyprzedzania oraz tryb Speed ​​Camera, w którym musisz osiągnąć jak największą prędkość w określonych punktach toru wyścigowego.

Tylko jedno pozostaje otwarte: jak dokładnie wygląda model płatności? Assetto Corsa Mobile będzie można pobrać bezpłatnie i będzie można dokonywać zakupów w aplikacji. Mam nadzieję, że są to pakiety zawartości, na przykład po to, by odblokować więcej tras i samochodów. Przynajmniej z mojego punktu widzenia byłoby to atrakcyjne rozwiązanie.