Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto?

Asus Zenfone 8 Flip to topowy smartfon wprowadzony na rynek w maju tego roku. Propozycja ma na celu wyróżnienie się na ekranie bez wycięć, z cienkimi krawędziami, z technologią mechaniczną, która sprawia, że ​​kamery obracają się i są skierowane do przodu, rejestrując selfie o jakości wyższej niż większość smartphones z tego samego zakresu. Ale poza tym, co jeszcze ma do zaoferowania ten smartfon?

W ostatnich tygodniach mieliśmy okazję korzystać z Asusa Zenfone 8 Odwróć i dzisiaj oceniamy kilka kluczowych punktów, abyś mógł zrozumieć, czy inwestycja w tę maszynę jest tego warta.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 1

Ogólne dane techniczne

Asus Zenfone 8 Flip to smartfon z Androidem wyposażony w procesor Snapdragon 888. 8 GB pamięci RAM i jest dostępny z 256 GB pamięci wewnętrznej.

Ekran jest wyłączony 6.67″ z rozdzielczością FullHD+ 1080 x 2400 pikseli, z technologią Super AMOLED, częstotliwością odświeżania 90 Hz, a nawet obsługą HDR10+.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 2

Nie ma dedykowanego przedniego aparatu do selfie. Jest jednak moduł wyposażony w trzy kamery, który mechanicznie obraca się i umieszcza je przodem. Te aparaty mają 64 MP (szerokokątny) + 8 MP (teleobiektyw) + 12 MP (ultraszerokokątny). Jest w stanie nagrywać wideo z maksymalną prędkością [email protected]

Asus Zenfone 8 Flip jest wyposażony w głośniki zdolne do odtwarzania dźwięku w stereo, ma Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC i ekranowy czytnik linii papilarnych. Bateria to 5000 mAh z szybkim ładowaniem przy 30W.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 3

Biorąc pod uwagę pojemność baterii, należy wziąć pod uwagę wagę 230g. Wymiary to 165,04 x 77,28 x 9,6 mm. Jest dostępny na rynku krajowym za 799,99 euro w kolorze czarnym i srebrnym.

Ekran Asus Zenfone Infinite 8 trzepnięcie

Asus Zenfone 8 Flip ma ekran super AMOLED o 60,67″ z rozdzielczością FullHD+ 1080 x 2400 pikseli. Oferuje również maksymalną częstotliwość odświeżania 90 Hz i domyślnie dostosowuje się do wykonywanych zadań, aby zapewnić lepsze zarządzanie zasobami i lepsze wrażenia podczas oglądania.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obsługuje technologię HDR10+, maksymalną jasność 1000 nitów i oferuje zawsze aktywne technologie wyświetlania. Ekran ma również ochronę Corning Gorilla Glass 6, dla większej siły.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 4

W czasach, gdy starają się ukryć kamery pod ekranami, aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia wizualne, Asus, podobnie jak inni producenci, zdecydował się umieścić sistema mechanik, aby przesunąć tylne kamery do przodu.

Faktem jest, że w ten sposób mamy duży ekran bez wycięć i dziur, gdzie oglądanie filmów czy granie w gry staje się dużo przyjemniejsze. Ponadto wrażenia wizualne są bardzo dobre w każdym środowisku.

Oprócz tych czynników istnieje również jakość dźwięku z reprodukcją stereo, która gwarantuje jeszcze lepsze wrażenia.

Kamery i sistema “trzepnięcie”

Aparaty Asus Zenfone 8 Flip gwarantuje dobre wyniki w różnych środowiskach, ale nie są one najlepsze w segmencie high-endowym. Jednak cena tego smartfona jest również nieco niższa od konkurencji o tej samej wydajności.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 5

Największą atrakcją jest to, że smartfon będzie w stanie zagwarantować tę samą jakość fotograficzną, zarówno w przypadku zwykłych zdjęć, jak i selfie. W kwestii selfie mamy wtedy przewagę nad konkurencją.

„Kamera z klapką” używa sistema mechanik do obracania i przenoszenia kamer z tyłu na górę smartfona. Ponadto, dzięki aplikacji dedykowanej do robienia zdjęć i filmów, możliwa jest zmiana kąta kamery na trzech poziomach. Mimo, że jest to ciekawa opcja, podczas testów nie uznałem takiej opcji za użyteczną.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 6

Warto wspomnieć o kilku szczegółach dotyczących cech tych aparatów. Główny aparat, szerokokątny, to 64 MP (czujnik Sony IMX686) z przysłoną f/.1.8. komora 8 MP pozwala na robienie zdjęć z zoomem optycznym do 3x i ma przysłonę f/2.4. Z kolei ultraszerokokątny aparat ma przysłonę f/2.2 i kąt 112°.

Pod względem przechwytywania wideo może wzrosnąć do 8K przy 30 fps lub 4K przy 120/60/30 fps. Funkcje dedykowane dla trybu fotografowania aparatem tyłem do kierunku jazdy są takie same w przypadku wskazywania dowolnego z innych obsługiwanych kątów.

O sistema Mechanik we wszystkich przeprowadzonych testach zawsze zachowywał się zgodnie z oczekiwaniami, nigdy nie stwarzając problemów.

Oto kilka przykładów zdjęć wykonanych w różnych scenariuszach i przy różnym natężeniu światła.

Interfejs i wydajność Asus Zenfone 8 trzepnięcie

Interfejs użytkownika Asusa dla smartphones to ZenUI, który jest w wersji 8, o Androidzie 11. Jest to prosty interfejs, w którym wyróżniają się okrągłe ikony, aplikacje są dostępne w szufladzie i nie ma w nim zbyt wiele zainstalowanego oprogramowania innych firm, poza zwykłą aplikacją Google.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 7

Jest też bogaty w szybkie ustawienia, ma natywny tryb ciemny, tryb oszczędzania energii i szybkie działania za pomocą fizycznych przycisków. Wszystkie sistema działa płynnie i prosto.

Procesor o wysokiej wydajności, Snapdragon 888 firmy Qualcomm oraz 8 GB pamięci RAM.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 8

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 9

Autonomia

Asus Zenfone 8 Flip wyposażony jest w dużą baterię 5000 mAh, którą można ładować do maksymalnej mocy 30W. Ładowarka dostarczona w pudełku jest przygotowana do tego ładowania.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 10

W zakresie autonomii marka gwarantuje 2 dni normalnego użytkowania i to właśnie otrzymałem, w ciągu tygodni, kiedy używałem smartfona jako głównej maszyny, w środowisku pracy. W czasie wakacji, kiedy smartfon dłużej był na boku, można było go nawet zabrać na 4 dni autonomii, co nie miało miejsca od dawna.

W skrócie…

Smartfon Asus Zenfone 8 Flip pojawia się jako opcja na topowym rynku, różniąca się od bardziej popularnej konkurencji. Ekran bez wycięć czy dziur zapewnia bardzo dobre wrażenia podczas oglądania treści multimedialnych, co poprawia się w połączeniu np. z odtwarzaną jakością dźwięku.

Smartfon ma diodę powiadomień umieszczoną z boku na dole, co nie jest zbyt częste. W nocy światło może być zbyt jasne, ale w rzeczywistości jest całkiem przydatne.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 11

Gwarantuje to również fotograficzną jakość selfie lepszą niż większość konkurencji. Z drugiej strony aparat główny, choć bardzo dobry, nie gwarantuje wyników tak dobrych, jak niektóre modele innych marek.

Smartfon ma potężną baterię, co daje mu fantastyczną autonomię sięgającą nawet 4 dni z bardziej umiarkowanym użytkowaniem i 2 dni gwarantowane przy normalnym i intensywnym użytkowaniu.

Asus Zenfone 8 Flip – nieskończony ekran, obracające się kamery… czy warto? 12

Dysponując tak dużą baterią mamy też smartfon o dużych gabarytach i ciężki w naszych rękach… Pod względem wzornictwa okazuje się, że nie jest to najbardziej elegancki sprzęt, ale to już kwestia gustu.

Wreszcie wydajność jest bardzo dobra, nie ma nic negatywnego do podkreślenia. Zaletą jest również brak zainstalowanych aplikacji innych firm.

Pplware dziękuje Asusowi za udostępnienie Asus Zenfone 8 Odwróć do testowania.