AT&T właśnie rozszerzył swój ultraszybki zasięg 5G do 137 nowych miast

AT&T właśnie rozszerzył swój ultraszybki zasięg 5G do 137 nowych miast 1

Przewoźnicy bezprzewodowi ścigają się, aby rozwinąć swoje sieci 5G, szczególnie z AppleW tym roku spodziewana jest duża zapowiedź iPhone’a 12 z obsługą 5G. Podobnie jak jego konkurenci, AT&T jest wściekłym tempie, dodając kolejne 137 rynków do swojego obecnego zasięgu.

AT&T ogłosił, że uruchamia niskopasmową sieć 5G firmy na 137 rynkach w USA, w tym w miastach na obszarach wiejskich, takich jak Maine, stanach zaludnionych, takich jak Kalifornia, a nawet w odległych stanach, takich jak Alaska.

To rozszerzenie przenosi niskopasmową sieć 5G AT&T na 327 rynków od wybrzeża do wybrzeża. Zobacz pełną listę nowych rynków na następnej stronie tutaj.

Nisko-pasmowy 5G AT&T działa w spektrum 850 MHz i różni się od mmWave 5G firmy, który wykorzystuje częstotliwości ultraszerokopasmowe.

Ten niskopasmowy 5G oferuje średnie prędkości 133 Mb / s, co jest szybsze niż istniejąca sieć LTE 4G operatora, ale nie jest tak szybka jak mmWave.

Ponieważ działa na niższej częstotliwości, dolnopasmowe 5G może obejmować szerszy obszar i nadaje się na więcej obszarów wiejskich, gdzie gęstość wieży jest niska.

mmWave ma znacznie mniejszą powierzchnię i jest wdrażany w gęstych obszarach miejskich, gdzie ściśle zainstalowane wieże mogą zapewnić wystarczający zasięg.

5G ma zastąpić 4G LTE, a zarówno operatorzy, jak i producenci telefonów komórkowych wspierają technologię bezprzewodową.

Krytycy byli rozczarowani Apple nie zadebiutował w ubiegłym roku w wersji 5G na iPhonie 11, ale nie było w tym nic dziwnego Apple pozostał z 4G LTE i nie wskoczył na modę 5G. W ubiegłym roku łączność 5G była stosunkowo rzadka i niewiele telefonów było kompatybilnych z najnowszymi technologiami bezprzewodowymi.

Rok później sieci bezprzewodowe 5G rozprzestrzeniają się jak pożar zarówno w USA, jak i na całym świecie.

W ubiegłym roku 5G było opcjonalne; ale w tym roku jest to bardzo ważne Apple dodaje obsługę 5G do swojego iPhone’a, inaczej ryzykuje utratę udziału w rynku na swoich odpowiednikach z Androidem.

Apple prawdopodobnie zaprezentuje iPhone’a 12 tej jesieni ze wsparciem dla niskiego pasma 5G, jego pierwszego telefonu zgodnego z tym standardem bezprzewodowym.

Mówi się, że firma najpierw wspiera nisko pasmowe 5G. ApplePierwsze iPhone’y mmWave mogą wylądować dopiero w 2021 roku.