Autouzupełnianie wyszukiwarki Google nie działa? Wypróbuj tę poprawkę

Google jest po prostu najlepszą wyszukiwarką, mimo że istnieje wiele innych, takich jak Bing. Google jest bardzo łatwy w użyciu i ma to związek z jego funkcją autouzupełniania. Bez autouzupełniania wyszukiwarka Google nie byłaby tak niesamowita.

Czasami autouzupełnianie wyszukiwania Google może się nie wyświetlać i jesteśmy tutaj, aby to omówić. Jeśli kiedykolwiek tak się stało, powinieneś wypróbować te możliwe rozwiązania. Większość z nich jest dość prosta, ale może nie przyszło ci to do głowy.

Oczywiste rozwiązania

Czasami najbardziej podstawowa odpowiedź jest najlepsza. Po pierwsze, autouzupełnianie wymaga połączenia z Internetem do działania, więc upewnij się, że Twój Internet działa przede wszystkim.

Oprócz tego włącz funkcję autouzupełniania. Większość tego przewodnika dotyczy przeglądarki Google Chrome, która logicznie najlepiej jest używać wyszukiwarki Google. Wykonaj kroki:

 1. Uruchomić Google Chrome (użyj linku, aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aktualizacje oprogramowania często rozwiązują takie problemy).
 2. Kliknij ikonę Więcej (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu).
 3. Wybierz Ustawienia.Autouzupełnianie wyszukiwarki Google nie działa? Wypróbuj tę poprawkę 1
 4. U góry ekranu znajduje się karta Osoby. Kliknij Synchronizacja i usługi Google (bezpośrednio u góry).
 5. Przewiń w dół i włącz Autouzupełnianie wyszukiwań i adresy URL na karcie Inne usługi Google.włącz autouzupełnianie

Inne oczywiste rozwiązania

Włącz opcję Dokonaj wyszukiwania i przeglądaj lepiej. Pomoże to Google dostosować funkcję autouzupełniania do własnych upodobań.

Jeśli funkcja autouzupełniania jest włączona, ale nadal nie działa, spróbuj wyłączyć funkcję synchronizacji konta na karcie Ludzie, jak wspomniano wcześniej. Kliknij Wyłącz po prawej stronie swojego imienia i adresu e-mail. Następnie uruchom ponownie Google Chrome i włącz ponownie synchronizację.

wyłącz synchronizację

Nawiasem mówiąc, czasami proste ponowne uruchomienie przeglądarki naprawi wadliwe działanie autouzupełniania. Niezależnie od używanej przeglądarki zastanów się, zanim wypróbujesz bardziej złożone rozwiązania.

Innym prostym rozwiązaniem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie. Ta poprawka działa w dowolnej przeglądarce:

 1. Uruchom Google Chrome.
 2. Kliknij Więcej.
 3. Wybierz Historia.
 4. Następnie kliknij Wyczyść dane przeglądania.
 5. W następnym oknie możesz wybrać przedział czasowy resetowania danych, a także elementy do wyczyszczenia (historia przeglądania, pliki cookie, obrazy i pliki w pamięci podręcznej).
 6. Po wybraniu kategorii do wyczyszczenia kliknij Wyczyść dane. Uruchom ponownie Chrome później.wyczyść dane przeglądania

To Ty decydujesz, co chcesz usunąć, ale zalecamy wyczyszczenie wszystkiego, aby uzyskać najlepsze wyniki. W wielu przypadkach rozwiąże to wszystkie wpadki autouzupełniania.

Opcje wyszukiwarki Google

Powinieneś także upewnić się, że Google jest Twoją domyślną wyszukiwarką. To jest raczej łatwe. Wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom Chrome.
 2. Kliknij Więcej, a następnie Ustawienia.
 3. Przewiń w dół, aż znajdziesz kartę Wyszukiwarka. Upewnij się, że wybrano Google.
 4. Możesz również sprawdzić, czy Google Chrome jest domyślną przeglądarką poniżej.wyszukiwarka

Możesz także dostosować wyszukiwarkę i upewnić się, że Autouzupełnianie jest włączone. Wykonaj kroki:

 1. Otwórz niestandardową wyszukiwarkę panel sterowania (musisz zalogować się na swoje konto Google).
 2. Kliknij Edytuj wyszukiwarkę i wybierz Google. Możesz również dodać Google jako nową wyszukiwarkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, po prostu dodając jego adres w polu Witryny do wyszukiwania (google.com)
 3. Następnie wybierz Funkcje wyszukiwania.
 4. Kliknij kartę Autouzupełnianie.
 5. Upewnij się, że Włącz autouzupełnianie jest WŁĄCZONY. Ta opcja może potrwać kilka godzin, a nawet dni, więc bądź cierpliwy.wyszukiwarka autouzupełniania

Możesz zobaczyć, że w zakładce Autouzupełniania dostępnych jest wiele opcji dostosowywania. Możesz mieszać się z dołączonymi, wykluczonymi i wykluczonymi wzorami. Cokolwiek zmienisz tutaj, wpłynie na funkcję autouzupełniania w Twojej wyszukiwarce. Ręczne dodawanie jest ograniczone na 20 000 warunków.

Wyłącz rozszerzenia Chrome

Jeśli używasz jakichkolwiek rozszerzeń Chrome, powinieneś wiedzieć, że czasami mogą one zakłócać funkcję autouzupełniania wyszukiwania Google. Możesz łatwo przetestować tę teorię. Uruchom okno Chrome w trybie incognito (otwórz Chrome, kliknij Więcej, a następnie wybierz Nowe okno Incognito).

Nadal masz problemy z autouzupełnianiem? Jeśli nie, wiesz, że problem leży w niektórych rozszerzeniach (ponieważ tryb incognito jest surowy, wyłącza wszystkie rozszerzenia). Aby wyłączyć wszystkie rozszerzenia, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom Chrome.
 2. Wpisz następujące polecenie w pasku wyszukiwania: chrome: // extensions / i naciśnij Enter.
 3. Przesuń suwaki obok rozszerzeń, aby je wyłączyć. Możesz także usuwać rozszerzenia jeden po drugim.Autouzupełnianie wyszukiwarki Google nie działa? Wypróbuj tę poprawkę 2

Użyj procesu eliminacji, aby ustalić, które rozszerzenie powoduje problemy z autouzupełnianiem. Wyłącz lub usuń dane rozszerzenia.

Hard Reset Chrome

W ostateczności możesz mocno zresetować przeglądarkę. Oto jak:

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij Więcej, a następnie Ustawienia.
 3. Przewiń w dół do opcji Zaawansowane i wybierz ją.
 4. Przewiń do samego końca ekranu i znajdź kartę Resetowanie i czyszczenie. Kliknij Przywróć ustawienia do ich oryginalnych ustawień domyślnych.
 5. Potwierdź, klikając Resetuj ustawienia.Autouzupełnianie wyszukiwarki Google nie działa? Wypróbuj tę poprawkę 3

Po ponownym uruchomieniu Chrome wszystko zostanie zresetowane do domyślnych. Wykonanie twardego resetu w Chrome rozwiązuje wiele problemów, w tym nie działa autouzupełnianie.

Co to za słowo

Po wykonaniu wszystkich kroków i rozwiązań opisanych w tym artykule autouzupełnianie w wyszukiwarce Google powinno zacząć działać ponownie. Wszyscy jesteśmy rozpieszczani przez autouzupełnianie i jego wiele wspaniałych zastosowań. Oszczędza cenny czas, pomaga znaleźć najlepsze słowa kluczowe i często wyrzuca coś, co było na końcu twojego języka.

Czy jesteś uzależniony od autouzupełniania? Czy planujesz używać niestandardowych ustawień autouzupełniania opisanych powyżej? Daj nam znać w komentarzach.