Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Badanie różnic pomiędzy projektowaniem UI i UX

Czym jest projektowanie UI i UX? W tym artykule jesteśmy z Tobą, analizując ten problem. Projektowanie UI i UX zawsze wyraża się razem, dlatego czasami te dwie koncepcje są uważane za to samo, chociaż różnią się między sobą zasadniczymi różnicami. Wielu uważa, że ​​interfejs użytkownika to to samo co UX; wręcz przeciwnie, jeśli masz ten sam pomysł, zostań z nami do końca tego artykułu.

Warto wiedzieć, że UI i UX w projektowaniu stron internetowych należą do terminów z tego samego zestawu, ale nie są synonimami. Jako projektantowi zrozumienie tych różnic pomoże Ci poszerzyć ogólną wiedzę i umiejętności praktyczne związane z projektowaniem stron internetowych.

Podobieństwa projektowania UI i UX

W języku angielskim używają dwóch słów, Feel i Look, aby wyrazić różnicę między interfejsem użytkownika a projektem UX. Feel oznacza odczuwanie i wyraża wynik interakcji użytkownika. Jak czuje się użytkownik w wyniku korzystania z produktu i w efekcie swojej podróży? Ale projektując interfejs użytkownika, skupiamy się na wyglądzie. Czyli jak wygląda strona internetowa.

Ten problem wskazuje, że interfejs użytkownika i doświadczenie użytkownika są ze sobą ściśle powiązane, a ich koncepcje są ukryte. Chociaż projekt interfejsu użytkownika dotyczy wyłącznie efektów wizualnych, powinny one ostatecznie zapewnić użytkownikom dobre samopoczucie. Ostatecznym celem projektowania UX jest poprawa doświadczenia użytkownika poprzez interakcję z produktem.

Tę pozytywną interakcję można osiągnąć różnymi metodami. W tym celu Twoja witryna powinna upraszczać problem lub kwestię w życiu użytkownika lub dostarczać powodów do jego rozrywki. Witryny, na których można oglądać filmy lub grać w płatne gry, są najlepszymi przykładami zabawnych interakcji. Każda interakcja i wynik powinny prowadzić do poczucia satysfakcji u użytkownika. Ux to uczucie, a nie problem fizyczny.

Wyjaśnij różnice pomiędzy doświadczeniem użytkownika a interfejsem użytkownika

Interfejs użytkownika jest również nazywany interfejsem wirtualnym. Ponieważ użytkownik jest z nim bezpośrednio połączony, lepiej rozumie różnicę między projektowaniem UI a UX, można powiedzieć, że interfejs użytkownika jest treścią witryny. Natomiast doświadczenie użytkownika można uznać za duszę produktu. Wśród podobieństw między projektowaniem UI i UX jest to, że skupiają się one na tym samym produkcie, a ich zadania głęboko się pokrywają.

Chociaż istnieją wspólne cele w projektowaniu interfejsu użytkownika i UX, różnica w zadaniach spowodowała różnicę w celach. W projektowaniu UX omawiany jest projekt wireframe (pudełko i podstawowe formatowanie), a także tworzone są testowalne prototypy. Projekt tych elementów stanowi podstawę pracy w witrynie internetowej lub serwisie.

Również w projektowaniu UX zaplanowane jest wszystko, co prowadzi do dobrego samopoczucia użytkownika. Pierwszy etap tego szczegółowego planowania będzie związany ze stworzeniem produktów lub usług, które rozwiążą problem lub problemy użytkownika w wyniku ich używania. W kolejnym kroku zaznacza się również, że zaproponowane rozwiązanie jest proste i przyjemne.

Szczegóły projektu i ogólniki

Oto kolejna różnica między projektowaniem interfejsu użytkownika a projektowaniem UX. Interfejs użytkownika w procesie projektowania dotyczy wyświetlania i zachowania interfejsów cyfrowych na stronie. Jednym słowem interfejs użytkownika zajmuje się wszystkimi wizualnymi i interaktywnymi funkcjami stron internetowych, w tym kolorem, typografią, funkcją przycisków, pokazami slajdów, karuzelami itp.

Wśród innych różnic między projektowaniem interfejsu użytkownika a projektowaniem UX jest to, że w projektowaniu interfejsu użytkownika omawiane są szczegóły, podczas gdy w projektowaniu UX rozważamy ogólniki. Również prototyp oparty na projektowaniu doświadczeń użytkownika osiągnie ostateczną formę poprzez dodanie kolorów i projektów graficznych poprzez UI.

Różnica pomiędzy pracą projektantów w projektowaniu UI i UX

Biorąc pod uwagę różne aspekty projektowania UI i UX wspomniane w poprzedniej sekcji, oczywistym jest, że projektanci z tych dwóch dziedzin mają różne zadania. Biorąc pod uwagę, że treść odgrywa ważną rolę w zadowoleniu lub niezadowoleniu użytkownika, planowanie strategii treści jest badane w zasadach projektowania UX.

Planowanie to obejmuje wszystkie aspekty treści. Treści tekstowe, treści wizualne, w tym zdjęcia i filmy, oraz treści multimedialne. Oczywiście za strategię treści nie zawsze odpowiada projektant UX. Czasami firmy korzystają z pomocy ekspertów ds. produkcji treści i specjalistów SEO w planowaniu produkcji treści.

Jeśli projektant UX jest zaangażowany w strategię tworzenia treści, powstały projekt można uznać za zorientowany na treść. Strategia produkcji treści obejmuje podzbiory, takie jak analiza klientów, mapowanie treści, analiza konkurencji, testowanie i prototypowanie.

Testowanie i prototypowanie

Wstępne projekty, które wdrażają projektanci UX, są powtarzane i przeglądane kilka razy, zanim zostaną sfinalizowane. Proces ten nazywa się testowaniem i prototypowaniem i stanowią one jedne z najważniejszych części procesu projektowania. Z tego powodu jako projektant doświadczeń użytkownika konieczne jest zdobycie wystarczającej wiedzy na temat metod badawczych. Testy A/B są pomocne w marketingu e-mailowym i pomiarze klientów.

Jeśli zastosujesz tę metodę prawidłowo, możesz zwiększyć skuteczność reklamy i współczynnik klikalności linku do witryny. Ten problem zwiększy liczbę odwiedzających witrynę i ostatecznie zwiększy sprzedaż. Za pomocą tego testu możesz porównać różne wersje projektów i zmierzyć ich efektywność. W projektowaniu interfejsu użytkownika i UX test a/b służy do umieszczania przycisków między przyciskami, formatowania tekstu lub innych elementów projektu.

Główna struktura planów i wireframe planów, prototypowanie w celu przeprowadzenia testów wydajnościowych oraz koordynacja i analiza należą również do obowiązków projektanta UX, które zostaną uwzględnione w podzbiorze obowiązków związanych z testowaniem i analizą. Plany są wdrażane po zaplanowaniu, a następnie analizowane.

Projektant UX zastosuje nowe zmiany, jeśli zajdzie potrzeba zmiany lub aktualizacji. Ale na tym etapie praca projektanta się nie kończy. Musi kierować się celami i kryteriami oraz przeprowadzić niezbędne badania konsumenta. Badania te obejmują kwestionariusze, ankiety, testowanie produktów itp. Przyjmuje się inną metodę badawczą w zależności od tego, co firma zamierza zbadać.

Projekt interfejsu użytkownika

Wyrażając różnice pomiędzy projektowaniem UI i UX można wskazać, że projektant UI w swoich projektach musi być wierny stylowi marki i utrzymywać standardy projektowe. Ten szczególny styl marki powinien być stale wdrażany w dostarczanych produktach i usługach.

Wszystkie kolory, typografia i czcionki są wiernie oddane stylowi marki. Do innych obowiązków projektanta interfejsu użytkownika należy odpowiednia kolorystyka, projektowanie przycisków i klikalnych sekcji, odpowiednie chińskie znaki oraz interaktywny projekt. Tworzenie animacji na stronie, projektowanie interaktywne i opracowywanie treści wizualnych są również obowiązkiem projektanta interfejsu użytkownika.

Pobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=