Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Badanie: Tak, darmowe Wi-Fi przynosi korzyści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Badanie: Tak, darmowe Wi-Fi przynosi korzyści

Być może zastanawiałeś się, jakie korzyści płyną z oferowania klientom w Twojej firmie darmowego Wi-Fi. Ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, że konsumenci spędzają dużo czasu na swoich urządzeniach mobilnych. Ma to również sens, jeśli Twoje przychody zależą od ruchu przez Twoje drzwi.

Ale czy korzyści przewyższają koszty związane z zapewnieniem klientom dostępu? Czy darmowe Wi-Fi przyciąga nowych klientów? Czy wydadzą więcej? Czy zapewni mojej firmie przewagę konkurencyjną? Odpowiemy na te i inne pytania, cytując wiele badań naukowych, aby poprzeć nasze wnioski.Sprawdzone statystyki z wielu badań

W wielu badaniach z całego świata zwrócono uwagę na korzyści płynące z oferowania darmowego Wi-Fi w kawiarniach, restauracjach, barach, sklepach detalicznych i innych firmach skierowanych do konsumentów. Obejmują one badania firm, uniwersytetów i organizacji badawczych. Każde badanie analizuje ten temat i wymienia jeden lub więcej powodów, dla których jako właściciel firmy powinieneś oferować bezpłatne Wi-Fi.

9 Korzyści z oferowania darmowego Wi-Fi

Małe firmy potrzebują dziś wszelkich możliwych przewag, aby zachować konkurencyjność. Czy wśród nich są korzyści płynące z oferowania darmowego Wi-Fi? Przyjrzyj się tym dziewięciu korzyściom i oceń sam, czy darmowe Wi-Fi może pomóc Ci przyciągnąć klientów i zarobić więcej pieniędzy.

1. Lojalność klientów wzrośnie

Lojalność klientów jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej małej firmy. Kilka badań wykazało, że oferowanie bezpłatnego Wi-Fi prowadzi do wzrostu lojalności.

Na przykład praca doktorska studentki Florida International University (FIU), Jiyeon Jeon, , zbadaliśmy, jak oferowanie bezpłatnego Wi-Fi wpływa na lojalność klientów i zatrzymanie ich w restauracjach. Odkrył, że dostęp do Wi-Fi miał pozytywny wpływ niezależnie od tego, czy była to kawiarnia, fast food, zwykła restauracja czy inny rodzaj miejsca.

Inne badanie, przeprowadzone przez ResearchGate, ujawniło, że klienci obeznani z technologią wolą (i chętnie wracają) restaurację lub kawiarnię oferującą bezpłatne Wi-Fi.

2. Klienci zostaną dłużej w Twoim lokalu

Jednym z aspektów zwiększonej lojalności jest to, że klienci zostają dłużej w lokalu z bezpłatnym WiFi — a więcej spędzonego czasu równa się większej sprzedaży.

W pracy dyplomowej studenta FIU stwierdzono, że „restauracje są bardziej skłonne do generowania wyższych przychodów, gdy klienci spędzają więcej czasu” oraz że „stwierdzono, że Wi-Fi działa jako narzędzie zachęcające konsumentów do dłuższego pozostawania w restauracjach”.

Rekommenderad:  5 Korzyści z korzystania z czatu na żywo Olark w Twoim sklepie internetowym

3. Zyskasz przewagę konkurencyjną

The mówi, że ludzie podejmują decyzje zakupowe na podstawie dostępności sygnału WiFI. Podaje następujące branże jako przykłady, w których decydującym czynnikiem jest Wi-Fi:

 • Hotel (71%)
 • Transport (46%)
 • Jedzenie (46%)
 • Linie lotnicze (46%)

A Ankieta z 2014 r. zlecona przez firmę Devicescapesieć beaconów Wi-Fi, obejmująca 400 małych firm zorientowanych na konsumentów, odkryła, że ​​udostępnianie Wi-Fi prowadzi również do zwiększonego ruchu pieszego, co jest kolejnym powodem, aby uczynić Wi-Fi jedną z oferowanych usług rekreacyjnych.

4. Klienci wydają więcej pieniędzy w Twojej firmie

Według firmy BazaarVoice zajmującej się technologią marketingową, klienci przed dokonaniem zakupu w sklepie sprawdzają swoje urządzenia mobilne, aby przeprowadzić badania produktów i przeczytać recenzje klientów. Odkryła to firma badawcza reklamy, On Device Research 60% ankietowanych używają swoich urządzeń mobilnych w sklepie do sprawdzania produktów i cen przed dokonaniem zakupu.

Co oni badają?

 • 34% porównuje ceny
 • 23% korzysta z poczty elektronicznej lub sieci społecznościowych
 • 17% patrzy na recenzje produktów
 • 16% sprawdza specyfikację produktu
 • 16% skanuje kody kreskowe, aby porównać ceny
 • 5% kupuje przedmioty za pomocą urządzenia mobilnego
 • 16% szuka mobilnych kodów rabatowych lub kuponów

Takie zachowanie ROBO (wyszukaj online, kup offline) jest mnożnikiem siły w wydatkach konsumenckich. Z badania On Device Research wynika, że ​​ponad jedna trzecia klientów kupiła produkt w sklepie, 14% wybrało inny sklep, a 20% zdecydowało się na zakup za pośrednictwem komputera stacjonarnego, laptopa lub telefonu komórkowego.

Konkluzja: gdy dostępne jest bezpłatne Wi-Fi, tym łatwiejszy dostęp i tym więcej pieniędzy wydają klienci.

5. Twoja publiczność online wzrośnie

Wzrost liczby odbiorców to kolejna z wielu korzyści, jakie daje firmom darmowe Wi-Fi.

Przykładem może być badanie On Device Research, które wykazało, że gdy klienci są zalogowani do Wi-Fi w sklepie, 74% z nich byłoby zadowolonych, gdyby firma wysyłała im wiadomości tekstowe lub e-maile z ofertami promocyjnymi. Zwiększasz również tę publiczność, dostarczając Facebook Wi-Fi, dzięki czemu mogą czuć się bardziej zaznajomieni i bezpieczni dzięki usłudze.

6. Klienci będą lepiej poinformowani

Udostępnianie informacji biznesowych to jeszcze jeden sposób, w jaki bezpłatny dostęp uszczęśliwia potencjalnych klientów. Jak podaje On Device Research, 16% konsumentów szuka mobilnych kodów rabatowych lub kuponów, a 34% porównuje ceny przed zakupem.

Rekommenderad:  Jak zbudować strukturę silosu SEO? (Architektura witryny)

7. Klienci poczują się pewniej, jedząc samotnie

Telecompaper, brytyjska publikacja branży telekomunikacyjnej, zacytowała badania O2 Wifi, firmy oferującej bezpłatne usługi Wi-Fi. dostępność bezpłatnego Wi-Fi w kawiarniach, barach i restauracjach oznacza, że ​​„Brytyjczycy nie wstydzą się już jeść w samotności”.

Badanie wykazało, że ponad połowa (53%) respondentów twierdzi, że jest teraz „szczęśliwa, jedząc i pijąc samotnie”, o ile ma dostęp do Internetu, aby sprawdzać pocztę e-mail, kontaktować się ze znajomymi i przeglądać pozycje w menu. Sześć na dziesięć osób (58%) twierdzi, że publiczne Wi-Fi zachęca ich do samodzielnego spędzania czasu w miejscach publicznych; co siódmy (14%) twierdzi, że dostęp do Wi-Fi jest dla niego kluczowy przy rozważaniu wejścia do kawiarni, baru sportowego lub restauracji; a jeden na dziesięciu opiera swoje wrażenia kulinarne na dostępności sieci internetowej.

8. Możesz zbierać dane klientów i usprawniać działania marketingowe

Jako właściciel firmy musisz wiedzieć jak najwięcej o swoich klientach. Im większa wiedza, tym lepiej możesz zaspokoić ich potrzeby i pragnienia. Zwiększone śledzenie klientów to kolejny sposób, w jaki możesz skorzystać z darmowego Wi-Fi w swoim lokalu.

Wielu dostawców usług Wi-Fi umożliwia zbieranie danych klientów. Tak powiedział jeden z takich dostawców, Beambox, powołując się na dane CMO Council 56% użytkowników mediów społecznościowych zalogują się za pomocą swoich profili w mediach społecznościowych w zamian za spersonalizowane doświadczenie marki.

Kiedy ludzie logują się do Twojego połączenia sieciowego Wi-Fi, podają swoje dane kontaktowe, co jest trudne do zdobycia ze względu na potrzeby klientów związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Wraz z tymi informacjami przychodzi pozwolenie na sprzedaż i reklamowanie twoich produktów i usług. A to sprawia, że ​​marketing Wi-Fi jest kolejnym narzędziem do angażowania klientów.

9. Zadowolenie klientów wzrośnie, jeśli zaoferujesz bezpłatne WiFi

Dzięki bezpłatnemu WiFi wzrośnie nie tylko lojalność klientów, ale także ich satysfakcja. (I wiemy, że im bardziej zadowoleni są Twoi klienci, tym bardziej prawdopodobne jest, że powiedzą o tym znajomym).

A raport firmy Systemagicfirma informatyczna z branży hotelarskiej, powiedziała, że ​​„darmowe i szybkie Wi-Fi, wraz z dobrą łącznością pod względem przepustowości, to potężne narzędzia dla hoteli, które zwiększają zadowolenie klientów”.

W raporcie stwierdzono, że osoby podróżujące służbowo i prywatnie cenią bezpłatny dostęp dla gości zamiast udogodnień, takich jak bezpłatne śniadanie czy bezpłatny parking. Oto zestawienie statystyk:

Rekommenderad:  Przeprowadź inteligentne badanie słów kluczowych w celu lepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Podróżujący rekreacyjnie:

 • 25% darmowego Wi-Fi
 • 22% Bezpłatne śniadanie
 • 15% Bezpłatny parking
 • 10% Basen

Osoby podróżujące służbowo:

 • 49% Darmowe Wi-Fi
 • 14% Bezpłatne śniadanie
 • 11% bliskość transportu publicznego, transportu i sklepów
 • 6% Wygodny fotel do pracy i biurko

Jak sprawić, by darmowe Wi-Fi odniosło sukces?

Po zapoznaniu się ze wszystkimi korzyściami oferowania bezpłatnego dostępu do Internetu, które możesz uzyskać jako właściciel firmy, Twoja decyzja powinna być oczywista. Być może zadajesz sobie pytanie, jak Twoja firma radziła sobie bez niego? Klienci doceniają wygodę; zostają dłużej i wydają więcej; zwiększa lojalność i satysfakcję; możesz zbierać cenne dane o klientach, aby ulepszać swoje produkty i usługi — lista powodów jest nieskończona! Jak więc to ustawić? Obejmuje tylko kilka kroków:

 1. Ustanów dedykowane połączenie internetowe. Nawet jeśli masz wewnętrzne WiFi dla swoich pracowników, konieczne jest skonfigurowanie osobnego kanału do użytku klientów. Twój dostawca internetu może się tym zająć.
 2. Nie oszczędzaj na szybkości. Im szybsze połączenie internetowe, tym bardziej spodoba się Twoim klientom… i Tobie!
 3. Ustaw hasło. Możesz być mniej zainteresowany hasłem chroniącym bezpłatny kanał Wi-Fi niż wewnętrznym połączeniem sieciowym, z którego korzystają pracownicy. Niemniej jednak warto ustawić hasło. W przeciwnym razie możesz dostać „włóczęgów” pijawkami do Twojej sieci bez kupowania czegokolwiek.
 4. Utwórz portal przechwytujący. Kiedy Twoi klienci logują się do Twojej sieci, dobrze jest mieć stronę docelową (zwaną „portalem przechwytującym”), która wymaga podania imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, aby uzyskać dostęp. Ekran może również zawierać kody kuponów, rabaty, specjalne promocje i inne zachęty do celów marketingowych.