Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Bankowość biznesowaJak korzystać z Venmo w małej firmie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Bankowość biznesowaJak korzystać z Venmo w małej firmie

Venmo uruchomiło swoją platformę biznesowo-handlową w 2020 roku i zyskało 1.5 milionów profili biznesowych już w pierwszym roku. Dziś ma łącznie ponad 83 miliony użytkowników. PayPal (spółka matka Venmo) twierdzi, że wraz z gwałtownym wzrostem liczby portfeli cyfrowych posiadanie profilu biznesowego może prowadzić do większej liczby nieplanowanych zakupów przez konsumentów, a także może pomóc pozyskać blisko 50% klientów, którzy rezygnują z zakupów w placówkach, które tego nie robią akceptuj portfele cyfrowe.

Czy posiadanie Venmo for Business jest dla Ciebie odpowiednie? Dowiemy się. Wyjaśnimy również, jak skonfigurować profil biznesowy i od razu zacząć akceptować płatności Venmo.

Venmo dla małych firm

W 2023 r. firma PayPal przeprowadziła badanie dotyczące tego, jak platforma Venmo wspiera firmy. Warto zauważyć, że firmy oferujące płatności Venmo znacznie zwiększyły liczbę konwersji. Odkryli również, że małe firmy często wolą używać Venmo ze względu na łatwość konfiguracji, zarządzania i zwiększania sprzedaży.

Rozpoczęcie pracy z Venmo for Business to prosty proces, który można wykonać całkowicie na urządzeniu mobilnym. Choć nie zajmie to dużo czasu, może mieć ogromny wpływ na Twój biznes. Możesz jednak potrzebować dodatkowych wskazówek, aby zdecydować, czy jest to dla Ciebie odpowiednie. Zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami i instrukcjami krok po kroku, jak rozpocząć.

Kluczowe cechy Venmo dla biznesu

Venmo to platforma płatności zbliżeniowych, która zapewnia użytkownikom cyfrowy portfel, którego mogą używać do płatności peer-to-peer, a teraz także do dokonywania zakupów w profilach biznesowych. Jeśli Twoim celem jest prowadzenie działalności bezgotówkowej, Venmo jest świetnym krokiem naprzód. W miarę wzrostu prywatności cyfrowej i cyberbezpieczeństwa portfele cyfrowe mogą zapewnić bezpieczny i niezawodny sposób dokonywania zakupów, preferowany przez wielu konsumentów.

Korzystanie z Venmo to świeży i skuteczny sposób na rozwój Twojej firmy i oferowanie opcji, które docenią Twoi klienci – a wszystko to przy niskich kosztach.

Venmo dla funkcji biznesowych
Konfiguracja profilu Bezpłatny
Opłata za usługę Nic
Opcje płatności Akceptuj płatności osobiście, online lub w aplikacji
Bezpieczeństwo Szyfrowanie typu end-to-end
Bezpieczeństwo Kupującego Cała sprzedaż profili biznesowych kwalifikuje się do Ochrony zakupów Venmo
Marka Dodaj swoje logo jako zdjęcie profilowe i wybierz obraz tła, aby rozwijać swoją markę
Narażenie Twój profil pojawia się w kanałach wszystkich połączeń Twoich klientów

Plusy korzystania z Venmo dla Twojej małej firmy

Venmo for Business to doskonały wybór dla wielu małych firm i przedsiębiorców, przede wszystkim z powodów wymienionych poniżej:

Łatwe oddzielenie finansów osobistych i biznesowych

Podstawą udanego biznesu jest oddzielenie finansów osobistych i biznesowych, ale dla wielu pojedynczych właścicieli, przedsiębiorców, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i właścicieli firm prowadzących działalność w domu może to stanowić wyzwanie. Na szczęście Venmo for Business eliminuje zgadywanie. Zanim zaczniesz, musisz mieć osobiste konto Venmo, a kiedy już uzyskasz profil biznesowy, możesz łatwo przełączać się między nimi. Zapewnia to większą kontrolę i łatwość zarządzania finansami, a także zapewnia jedno scentralizowane miejsce, w którym możesz mieć kontrolę nad obydwoma.

Niższe opłaty transakcyjne

Opłaty użytkowników biznesowych Venmo są niższe niż w przypadku wielu konkurencyjnych platform, takich jak Square i Stripe. Za każdy dokonany zakup sprzedawca zapłaci opłatę transakcyjną w wysokości 1.9% + $0.10. Opłata ta jest automatycznie pobierana przez Venmo po dokonaniu zakupu, a pozostała kwota trafia bezpośrednio na Twoje konto firmowe.

Nie ma potrzeby stosowania sprzętu POS

Ponieważ każda transakcja Venmo odbywa się za pośrednictwem urządzenia mobilnego (Twojego i/lub konsumenta), nie będziesz potrzebować niczego więcej, aby akceptować płatności w dowolnym miejscu i czasie. Oznacza to, że możesz mieć punkt sprzedaży w ustalonej lokalizacji lub zabrać go ze sobą. To świetna opcja dla sklepów typu pop-up, food trucków, butików podróżnych i wielu innych.

Komponent udostępniania społecznościowego

Handel społecznościowy to rosnący trend, a Venmo jest jedną z wiodących platform udostępniania społeczności. Użytkownicy Venmo są połączeni w aplikacji ze swoją siecią równorzędną, więc za każdym razem, gdy dokonują zakupu, nazwa sprzedawcy jest wyświetlana w ich kanale, który jest następnie widoczny dla wszystkich ich połączeń. Oznacza to, że gdy dokonają u Ciebie zakupu, Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe pojawią się na urządzeniach wszystkich osób w ich sieci, zapewniając Ci bezpłatną reklamę szeptaną.

Płatność zbliżeniowa

To droga na przyszłość. Zapotrzebowanie na płatności zbliżeniowe istnieje już od dawna, ale w czasie pandemii nabrało większego znaczenia. Teraz Twoi klienci mogą szybko zeskanować kod QR i zostać przeniesieni do Twojego profilu biznesowego Venmo w celu natychmiastowej płatności. Nie jest wymagana wymiana kart kredytowych ani zarazków.

Wady korzystania z Venmo w małej firmie

Biorąc pod uwagę wszystkie te korzyści, dlaczego mała firma nie zdecydowałaby się na użycie Venmo? Jak wszystko, platforma ma kilka wad. Większość z nich jest łatwa do zarządzania, ale warto mieć ich świadomość, aby móc dokonać właściwego wyboru dla swojej konkretnej działalności.

Limity transakcji

Venmo ma ograniczenia dotyczące kwoty, jaką możesz zapłacić ze swojego profilu lub przelać z profilu na konto bankowe. Oznacza to, że Venmo może nie być najlepszym wyborem dla firm o dużym wolumenie. Jako posiadacz profilu biznesowego możesz płacić tylko $2999,99 USD w jednej transakcji do kwoty 24 999,99 USD tygodniowo. Istnieją również ograniczenia dotyczące kwoty, którą możesz przelać, przy limicie 49 999,99 USD tygodniowo. Przelewy powyżej 999,99 USD będą wymagały weryfikacji tożsamości.

Wyższe opłaty za zakupy online i aplikacje

Jeśli chcesz udostępnić Venmo jako opcję płatności na swojej stronie internetowej lub w swojej aplikacji, z pewnością możesz to zrobić, ale opłaty znacznie wzrosną. Aby korzystać z Venmo w ten sposób, zapłacisz ok 30,49% + $0.49 opłata transakcyjna. Jednak może być również przydatne przyciągnięcie klientów, którzy wolą używać Venmo jako metody płatności.

Klienci muszą mieć konta Venmo

Może to stanowić problem, ale nie musi, w zależności od Twojej firmy i Twoich klientów. Każdy, kto płaci Ci za pośrednictwem Venmo, będzie musiał założyć własne konto osobiste. Większość użytkowników Venmo ma mniej niż 35 lat, więc może nie być to najlepsza droga dla firmy, której główna grupa demograficzna to 50+. Może to być również ograniczające, jeśli jest to jedyny sposób płacenia Twojej firmie za towary lub usługi, ponieważ wielu klientów może preferować inną platformę płatności.

Sprzedawca jest odpowiedzialny za podatek od sprzedaży

Venmo nie oblicza automatycznie ani nie pobiera podatku od sprzedaży, więc jeśli jesteś w stanie, w którym musisz zapłacić podatek od sprzedaży, będziesz na haczyku. Upewnij się, że rozumiesz swoje obowiązki w zakresie płacenia podatku od sprzedaży oraz wiesz, ile i jak go pobrać, abyś był gotowy, gdy nadejdzie czas złożenia podatku od działalności gospodarczej.

Jak skonfigurować Venmo dla swojej małej firmy

Gotowy do skonfigurowania Venmo dla firm? Oto, co musisz zrobić, aby rozpocząć:

Utwórz osobiste konto Venmo

Jeśli jeszcze go nie masz, zacznij od utworzenia osobistego Konto Venmo — jest to bezpłatne i zajmuje tylko kilka minut.

Dodaj swoje konto bankowe

Następnie połącz swoje osobiste konto bankowe. Gdy to zrobisz, będziesz mógł wysyłać pieniądze i prosić o nie w swojej sieci równorzędnej.

Połącz nowy profil firmy

Za pośrednictwem swojego osobistego konta Venmo wybierz „Profil firmy” z rozwijanego menu i rozpocznij tworzenie konta. Venmo może wysłać Ci jednorazowy kod dostępu w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Przejdziesz przez proces konfiguracji, podczas którego zostaniesz poproszony o podanie pewnych informacji, w tym:

  • Twój numer ubezpieczenia społecznego lub numer EIN Twojej firmy
  • Nazwa Twojej firmy
  • Adres Twojej firmy (nie będzie widoczny w Twoim profilu)
  • Zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle
  • Kategoria Twojej firmy i opis firmy
  • Informacje opcjonalne, takie jak publiczne dane kontaktowe i profile w mediach społecznościowych

Po wprowadzeniu wszystkich informacji jesteś gotowy do pracy. Venmo zweryfikuje Twoje konto i od razu będziesz mógł rozpocząć pobieranie płatności i przelewy.

Twórz kody QR do płatności

Jednym z najprostszych sposobów umożliwienia swoim klientom płatności zbliżeniowych jest włączenie kodów QR. Te kody do zeskanowania automatycznie łączą się z Twoim profilem biznesowym Venmo, dzięki czemu kupujący mogą natychmiast zeskanować i zapłacić. Możesz zdobyć inicjał Pakiet QR od Venmo za darmo, a jeśli potrzebujesz więcej, możesz je kupić za 14,99 USD.

Zintegruj się ze swoją witryną

Jeśli zdecydujesz się użyć Venmo jako metody płatności na własnej stronie internetowej, musisz je połączyć. Aby otrzymać przycisk „Zapłać za pomocą Venmo”, musisz wybrać platformę płatniczą, taką jak PayPal lub Braintree. Aby skonfigurować i działać bezproblemowo, możesz potrzebować pomocy programisty internetowego.

Planuj z wyprzedzeniem czas podatkowy

Dowiedz się z wyprzedzeniem, czy i w jakiej wysokości będziesz musiał pobierać podatek od sprzedaży. Możesz skorzystać z kalkulatora podatku od sprzedaży, aby oszacować, ile powinieneś zbierać. Venmo będzie również śledzić liczbę dokonanych sprzedaży i dostarczyć formularz 1099-K, który pokazuje Twoje dochody za rok (o ile przekraczają 600 USD). Tego będziesz używać podczas składania zeznań podatkowych związanych z działalnością gospodarczą, więc pamiętaj o jego bezpieczeństwie.

Często zadawane pytania dotyczące korzystania z Venmo dla firm

Nadal istnieje wiele zmiennych, jeśli chodzi o korzystanie z Venmo w małej firmie. Tutaj mamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy Venmo jest bezpłatne dla firm?

Tak, Venmo jest bezpłatne dla firm, jeśli chodzi o tworzenie profilu. Nie ma żadnych opłat instalacyjnych ani opłat okresowych ani miesięcznych. Będziesz jednak musiał uiścić opłaty transakcyjne, które są 1.9% + $0.10 w przypadku zakupów dokonanych za pośrednictwem aplikacji Venmo lub kodu QR. W przypadku zakupów dokonanych za pośrednictwem własnej aplikacji lub witryny internetowej zapłacisz wyższą opłatę w wysokości 3.9% + $00,49.

Czy można używać Venmo do transakcji biznesowych?

Tak, używanie Venmo do transakcji biznesowych jest całkowicie w porządku, jeśli masz profil biznesowy Venmo. Konfiguracja jest bezpłatna i prosta, a gdy już ją uzyskasz, możesz od razu rozpocząć dokonywanie transakcji. Zdecydowanie odradza się używanie osobistego konta Venmo do transakcji biznesowych.

Czy mogę założyć osobiste konto Venmo dla mojej firmy?

Przed utworzeniem profilu biznesowego wymagane jest posiadanie osobistego konta Venmo. Należy jednak pamiętać, że nie można używać konta osobistego i firmowego zamiennie. Twój profil biznesowy i osobisty muszą pozostać oddzielne. Możesz jednak łatwo przełączać się między dwoma profilami przy użyciu tego samego loginu w aplikacji Venmo.

Jaka jest różnica między Venmo Personal i Business?

Konto osobiste Venmo to platforma płatności typu peer-to-peer używana pomiędzy osobami fizycznymi w transakcjach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Możesz użyć osobistego konta Venmo, aby pożyczyć pieniądze lub wysłać prezent znajomemu lub członkowi rodziny. Profil biznesowy jest przeznaczony wyłącznie do użytku właścicieli firm. Klienci płacą za pośrednictwem Venmo i mogą skorzystać z ochrony zakupów Venmo.

Jako właściciel firmy opłata transakcyjna zostanie odjęta od całkowitej kwoty, zanim reszta zostanie przelana bezpośrednio na Twoje konto Venmo. Stamtąd możesz przelać pieniądze na firmowe konto bankowe lub oszczędności biznesowe. Niektóre przelewy są bezpłatne, ale przelewy natychmiastowe będą wiązać się z opłatą.

Płatności zbliżeniowe pozostaną na rynku, dlatego ważne jest, aby Twoja firma była gotowa na adaptację i dostosowanie się. Venmo dla Firm oferuje bezproblemowy i prosty sposób na rozpoczęcie przyjmowania płatności bez konieczności stosowania kart kredytowych i systemów POS. Zabierz swój system płatności ze sobą, aby konsumenci mogli płacić, gdziekolwiek zabierze Cię Twoja firma.