Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Bankowość i finanse e-commerce 101: Pozyskiwanie gotówki dla Twojej firmy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Bankowość i finanse e-commerce 101: Pozyskiwanie gotówki dla Twojej firmy

E-commerce to wyjątkowy biznes z punktu widzenia finansów i bankowości. Firmy e-commerce mają bardzo nieregularne przepływy pieniężne. Często prowadzimy interesy w wielu krajach i jurysdykcjach, a nie wspominając o tym, że większość ludzi po prostu nie rozumie, czym dokładnie jest handel elektroniczny — zwłaszcza bankierzy!

W tym artykule przeprowadzę Cię przez podstawowe wyzwania związane z bankowością i finansami dla firm e-commerce oraz podzielę się wskazówkami i strategiami ich przezwyciężenia.

Unikalne potrzeby finansowe firm e-commerce

Potrzeby finansowe firm e-commerce są bardzo różne w porównaniu do innych firm. Cykl przepływów pieniężnych dla większości firm e-commerce wygląda mniej więcej tak:

 • Masz dużo gotówki w banku i jesteś bogaty w gotówkę.
 • Wtedy płacisz za 3 Do 6 miesiąc inwentaryzacji z góry.
 • Nagle jesteś spłukany gotówką.
 • Czekasz na dostawę zapasów (często 60 do 90 dni, kiedy za nie zapłaciłeś lub przynajmniej złożyłeś depozyt)
 • Twój produkt zyskuje na popularności i stopniowo sprzedajesz zapasy
 • Wtedy jesteś jeszcze bogatszy!
 • Ale tym razem zamawiasz nawet zapasy, ponieważ Twój produkt ma teraz przyczepność.
 • Teraz jesteś jeszcze bardziej spłukany gotówką.

Te potrzeby w zakresie przepływów pieniężnych firm e-commerce są bardzo różne w porównaniu z wieloma innymi firmami. Inni mają duże zapotrzebowanie na gotówkę z góry na takie rzeczy, jak sprzęt i ulepszenia nieruchomości, i mogą minąć lata, zanim będą w stanie spłacić te pieniądze.

Wyobraź sobie, że otwierasz siłownię. Będziesz musiał wydać setki tysięcy dolarów na wyposażenie siłowni i ulepszenia budynków i poczekać kilka lat, aby móc spłacić tę pożyczkę.

W przypadku firm e-commerce odzyskanie pieniędzy, które zapłaciliśmy za zapasy, nie zajmuje nam dużo czasu. Problem w tym, że gdy tylko odzyskamy te pieniądze, musimy kupić więcej zapasów. Profile ryzyka firmy e-commerce i firmy zajmującej się siłowniami są bardzo różne.

Na przykład firma zajmująca się siłownią ma pożyczkę zabezpieczoną aktywami, które zwykle nie wygasają ani nie psują się, i zwykle jest to jednorazowy wydatek. Firma e-commerce ma szybszy cykl gotówkowy, ale zabezpieczające ją aktywa są również mniej płynne i mogą podlegać wygaśnięciu i zepsuciu.

Wiele firm e-commerce również dość szybko osiąga rentowność. Jednak większość firm e-commerce jest również stosunkowo uboga w gotówkę do momentu wyjścia. To ważny powód, dla którego wielu właścicieli e-commerce opuszcza swoje firmy: aby wykorzystać zablokowaną gotówkę w swoich firmach.

Gotówka jest królem w e-commerce

Doświadczony sprzedawca e-commerce wie, że króluje gotówka. Będąc w stanie zbudować 7-figure marka jest bardzo zależna od tego ile masz gotówki.

Opisałem budowę marki wartej milion dolarów od $0 do 1 miliona dolarów w ciągu 12 miesięcy. Choć chciałbym przypisać to wszystko ciężkiej pracy, inteligencji i sprytnemu wyglądowi, rzeczywistość jest taka, że ​​odniosłem jedną ogromną korzyść: miałem ostatnio wydarzenie pieniężne, które dało mi sporą ilość gotówki do zainwestowania w nowy marka.

To, ile pieniędzy możesz zarobić, jest również bezpośrednio związane z tym, ile masz gotówki. To dlatego ROI jest tak krytycznym wskaźnikiem w e-commerce. Jeśli masz tylko 10 000 USD aktywów dla swojej firmy e-commerce, osiągnięcie sukcesu Twojej firmy zajmie znacznie więcej czasu 7 niż gdybyś miał 100 000 $.

Rekommenderad:  30 typowych pytań SEO, które powinieneś znać (+ odpowiedzi)

Rozważ te prognozy wzrostu dla firmy e-commerce z 10 000 USD w gotówce na początek.

Zakładając, że masz inwentarz trzy razy w roku (co oznacza, że ​​zajmuje ci to z grubsza 4 miesięcy na wyprzedanie zapasów) i solidną marżę netto na poziomie 20%, przekroczysz 1 milion USD przychodu w ciągu roku 3.

Teraz wyobraź sobie skromniejszą projekcję 2.5 obrotów rocznie i 15% marży (co moim zdaniem jest bardziej realistyczne).

Przy tych skromniejszych prognozach ledwo przekroczysz 600 000 $ w ciągu roku 3.

Wielu przedsiębiorców e-commerce, z którymi rozmawiałem, jest zniechęconych, gdy dowiadują się, że ich rozwój będzie ograniczony nie przez wysiłek czy potencjał ich marki, ale przez gotówkę.

Istnieje jednak proste rozwiązanie tego szklanego sufitu: zdobądź więcej gotówki.

Skąd wziąć gotówkę dla swojej firmy e-commerce

Więc wiesz, że potrzebujesz gotówki. Ale skąd to masz? Istnieją zasadniczo dwa rodzaje finansowania, które można uzyskać: finansowanie z banków i finansowanie ze źródeł pozabankowych. Przyjrzyjmy się najpierw tym ostatnim.

Pozabankowe źródła finansowania

Poza bankami na wyciągnięcie ręki są inne opcje finansowania, takie jak np

 • Amazon/PayPal/Shopify Kapitał obrotowy
 • Kapusta
 • Finansowanie społecznościowe
 • Karty kredytowe

Amazon, Shopify i PayPal oferują pewien rodzaj programu finansowania kapitału obrotowego, który oferuje pożyczkę jako procent sprzedaży. Stopy procentowe dla wszystkich trzech z nich mogą być dość wysokie: w górę o 20%. Jest to DUŻO więcej niż oferuje prawie każdy bank.

Mają jednak jedną zaletę: w zasadzie zostajesz zatwierdzony jednym kliknięciem, ponieważ te rynki i oprogramowanie mogą zobaczyć Twoją dokładną historię sprzedaży, a w przypadku Amazonfizycznie mają twoje zabezpieczenie (twoje zapasy).

Niestety, wszystkie te trzy firmy są na razie ograniczone głównie do Ameryki. Kanadyjczycy, Europejczycy i inni nie mają szczęścia.

Z drugiej strony Kabbage jest jednym z najpopularniejszych dostępnych pożyczkodawców dla małych firm i specjalizuje się w udzielaniu pożyczek do 250 000 USD, a w porównaniu z bankami jest stosunkowo bezbolesny w ubieganiu się o nie.

Regularnie pojawiają się opcje finansowania społecznościowego, a jedną z bardziej popularnych wśród sprzedawców e-commerce jest KickFurther. Sprzedawcy zasadniczo przedstawiają krótką biografię swojej firmy i produktów, proszą o kwotę, na którą potrzebują finansowania, oraz wskazują, na jak długo i ile są gotowi dać. Inwestorzy indywidualni mogą wtedy przeglądać profile i inwestować w firmy, które im się podobają.

Wreszcie, karty kredytowe są zawsze opcją zbierania pieniędzy, chociaż często mają najwyższe stawki, zwłaszcza w przypadku zaliczek gotówkowych (co zasadniczo będziesz robić). Na szczęście wraz ze wzrostem popularności handlu elektronicznego pojawia się kilka kart kredytowych z korzystniejszymi warunkami kredytowania, takimi jak Brex.

Gwarancje osobiste

Bez względu na to, skąd otrzymujesz finansowanie, prawdopodobnie częścią umowy będzie osobista gwarancja.

Gwarancja osobista pociąga Cię do odpowiedzialności, jeśli firma nie spłaca swojego zadłużenia. Innymi słowy, bankructwo Twojej firmy nie zapewni Ci ochrony, nawet jeśli firma jest spółką z oo.

Uzyskanie finansowania z Twojego banku

Pierwszym miejscem, w którym większość ludzi szuka finansowania, jest ich bank. Jest jeden ogromny pro i jeden ogromny oszust w finansowaniu bankowym.

Rekommenderad:  Top 10 najlepszych torrentów Lime dla filmów w 2021 r.

Ogromną zaletą finansowania bankowego jest to, że oprocentowanie kredytów jest na ogół znacznie niższe niż w przypadku innych form finansowania pozabankowego. Obecnie mam pożyczkę w wysokości 50 000 USD i pożyczkę w wysokości 100 000 USD, oba poniżej a 5% oprocentowanie. Amazon udzielanie pożyczek nie może się nawet do tego zbliżyć. Główną wadą jest jednak to, że ilość biurokracji i formalności, przez które trzeba przejść, może być przerażająca.

Jeśli zdecydujesz się na finansowanie bankowe, jakiego rodzaju pożyczki potrzebujesz?

Rodzaj pożyczek, których potrzebuje większość firm e-commerce, nazywa się pożyczką operacyjną lub operacyjną linią kredytową. Używasz pieniędzy na zakup zapasów, opłacenie wysyłki, opłacenie ceł, a następnie ciągłe wykonywanie tego cyklu w kółko. Kontrastuje to z wieloma firmami, w których istnieje duży nakład kapitałowy na jednorazowy zakup, taki jak jakiś element wyposażenia lub rzeczywiste ulepszenia szacunkowe.

Wiele banków niechętnie udziela kredytów operacyjnych. Chcą, aby ich pieniądze były zabezpieczone jakimś sprzętem lub nieruchomością.

Jednak niektóre banki są na to bardzo otwarte. Zarówno w Ameryce, jak i Kanadzie, zazwyczaj mniejsze banki/spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są bardziej podatne na linie operacyjne. Wśród dużych banków Chase (w Ameryce) i RBC (w Kanadzie) wydają się być najbardziej elastyczne.

Jaka jest różnica między pożyczką a linią kredytową?

Pożyczka, zwana również pożyczką terminową, to stała kwota pożyczki, która zazwyczaj ma stałą płatność (zwykle miesięczną), która jest płacona w okresie obowiązywania. Z drugiej strony linia kredytowa (czasami nazywana debetem na koncie) może być wykorzystana w razie potrzeby i płacisz tylko odsetki od pożyczonej kwoty.

Linie kredytowe są zazwyczaj najbardziej idealne dla przedsiębiorców e-commerce, ale limity są również znacznie niższe niż w przypadku kredytu terminowego.

Czy mogę uzyskać pożyczkę, jeśli nie mam żadnych aktywów?

Jednym z okropnych paragrafów 22 dotyczących uzyskiwania pożyczek jest to, że często pożyczkodawcy, zwłaszcza banki, chcą pożyczyć ci pieniądze na twoje aktywa, tj. albo gotówkę, którą masz w banku, albo dom. Jeśli masz $0 kapitał własny, uzyskanie pożyczki jest DUŻO trudniejsze.

Jeśli znajdziesz się na tej łodzi, prawdopodobnie będziesz musiał szukać pieniędzy poza bankami i zwrócić się do finansowania pozabankowego.

Jak uzyskać finansowanie bankowe dla swojej firmy e-commerce

Finansowanie z banków na e-commerce może być trudne, ponieważ zwykle pieniądze są wykorzystywane do finansowania zapasów. Zapasy są aktywami o dużej zmienności. Twój poziom zapasów rośnie i spada, a także może być nietrwały. W porównaniu ze środkiem trwałym, takim jak nieruchomość lub ciężki sprzęt, jego wartość w czasie jest znacznie mniej pewna.

Oprócz zmienności wartości zapasów istnieje również problem polegający na tym, że często płacisz za zapasy od 30 do 60 dni przed otrzymaniem towarów — określane również jako produkcja w toku (WIP).

Bankom się to nie podoba, ponieważ dodaje znaczny czynnik ryzyka. Jest to przypadek, w którym można zapytaćo uzyskanie (nie mylić z akredytywą) Zasadniczo jest to gwarancja Twojego banku dla dostawcy, że płatność zostanie zwolniona po spełnieniu określonych warunków dostawy (na ogół jakiś rodzaj wysyłki dokumentacja, taka jak BOL).Akredytywy są często używane tylko w przypadku znacznie wyższych kwot transakcji (ponad 50 000 USD).

Rekommenderad:  Jak napisać zoptymalizowaną kopię Ninja Mobile

Zakładając, że nie chcesz akredytywy na jedną transakcję, inną opcją jest uzyskanie linii kredytowej. Idealnie byłoby po prostu zabezpieczyć linię kredytową pod aktywa, które już posiadasz, np. nieruchomość lub depozyt w banku. Jeśli tego nie masz, możesz dążyć do posiadania zapasów jako aktywów, na których zabezpieczona jest pożyczka.

Jednak nie wszystkie banki mają na to apetyt. Lepiej spojrzeć na pożyczki wspierane przez Small Business Administration w Ameryce lub pożyczki wspierane przez Export Development Canada (EDC) w Kanadzie.

Zbieranie pieniędzy przez anioły i VC

Ostatnią opcją pozyskiwania kapitału jest zbieranie pieniędzy za pośrednictwem aniołów i inwestorów venture capital.

Aniołowie biznesu to osoby, które wykorzystują własne pieniądze do inwestowania w firmy, podczas gdy inwestorzy venture capital (VC) są funduszami połączonymi pieniędzmi wielu inwestorów. Kiedy byłem młodszy, myślałem, że anielscy inwestorzy byli nazywani aniołami, ponieważ dawali pieniądze firmom z dobroci serca, a nie dlatego, że oczekiwali w zamian jakiegokolwiek kapitału.

Zło! Zarówno VC, jak i aniołowie będą chcieli mieć udział w Twojej firmie, a ich żądania prawdopodobnie nie będą się znacznie różnić.

Jest to duże uproszczenie, ale największą różnicą między VC a aniołami będzie prawdopodobnie ich oczekiwany zwrot. Inwestor-anioł może być szczęśliwy, otrzymując 200% lub 300% zwrotu ze swoich pieniędzy.

Z drugiej strony, inwestor venture capital zazwyczaj chce dokonać wielu inwestycji z oczekiwaniem, że zdecydowana większość z nich zakończy się niepowodzeniem, a jedna lub dwie przyniosą ogromny zwrot z inwestycji (tj. 100-krotny).

Pozyskiwanie pieniędzy od aniołów lub VC to temat zbyt obszerny, aby go tutaj omówić. Jednak zainteresowanie markami D2C (bezpośrednio dla konsumentów) ze strony VC i aniołów jest obecnie ogromne.

Profil ryzyka „wszystko albo spłukany”, który akceptujesz podczas zbierania pieniędzy, może znacznie różnić się od tego, z którym czujesz się komfortowo, więc bądź świadomy ceny, jaką płacisz, akceptując zewnętrzne finansowanie.

Wniosek

Nie ma szybszego sposobu na osiągnięcie pułapu wzrostu Twojej firmy e-commerce niż ograniczenie przepływów pieniężnych.

Gotówka będzie decydować o sukcesie Twojej firmy. Możesz mieć najgorętszy znany człowiekowi gadżet z trzynastoma patentami, ale jeśli nie masz pieniędzy na jego sfinansowanie, twój rozwój będzie poważnie ograniczony.

Czy uzyskałeś finansowanie z innych źródeł, które nie zostały omówione w tym artykule? Daj mi znać poniżej.

Table of Contents