Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Barista FIRE – Twój ostateczny przewodnik po niezależności finansowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Barista FIRE – Twój ostateczny przewodnik po niezależności finansowej

Wiele osób marzy o wcześniejszym przejściu na emeryturę, a są tacy, którym nie przeszkadza trochę pracy na emeryturze. Czy to możliwe? Czy możesz przejść na wcześniejszą emeryturę i zacząć żyć tak, jak chcesz? Barista FIRE może być odpowiedzią, której szukasz.

Wiele osób przyłącza się do ruchu Barista FIRE z jednym celem, a mianowicie przejściem na wcześniejszą emeryturę przed osiągnięciem zwykłego wieku emerytalnego. Cieszenie się owocami swojej pracy w młodości jest czymś, co każdy chciałby robić, ale jest to ambitny cel.

To taki ładny, idealistyczny, ale wymagający cel, jeśli naprawdę nie wiesz, jak go osiągnąć.

Bez względu na to, co zaplanowałeś na swoją przyszłość, możesz chcieć to przemyśleć, kiedy poznasz Barista FIRE. Zanim zaczniesz planować swoją emeryturę, zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.

Co to jest niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura (FIRE)?

OGIEŃ lub Niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura jest ruchem zaangażowanym w oszczędzanie i inwestowanie wystarczającej ilości, aby przejść na emeryturę wcześniej niż zwykła emerytura, którą znaliśmy.

Co to jest OGIEŃ Baristy?

Barista FIRE to termin używany, który wywodzi się z koncepcji baristy kawowego i FIRE, niezależności finansowej i wcześniejszej emerytury. Bycie baristą jest elastyczne i może być zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin w dowolnym miejscu na świecie.

Barista FIRE, w prostych słowach, odnosi się do sytuacji życiowej, w której osiągnąłeś niezależność finansowa ale nadal decydują się na pracę w niepełnym wymiarze godzin. W tym scenariuszu będziesz miał znacznie krótszy czas do przejścia na emeryturę, ponieważ będziesz trochę pracował i będziesz potrzebował mniej pieniędzy z góry.

Na przykład Starbucks zapewnia opiekę zdrowotną swoim pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin, dzięki czemu praca na rzecz Barista FIRE jest przyjemnością.

Samo posiadanie tej korzyści może zaoszczędzić nam setki dolarów miesięcznie bez płacenia z własnej kieszeni za drogie prywatne ubezpieczenie. Jest to ogromna pomoc dla pracowników, którzy żyją od wypłaty do wypłaty, i może pomóc im zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Jeśli myślisz o pracy na wcześniejszą emeryturę, musisz to odpowiednio zaplanować, a przez to musisz uzyskiwać dochód gdzie możesz osiągnąć docelową wartość netto.

Aby osiągnąć pełne bezpieczeństwo finansowe, będziesz musiał oszczędzać pieniądze lub rozwijać swoje aktywa generujące dochód wystarczająco dużo, aby pokryć koszty utrzymania, nie martwiąc się o brak pieniędzy.

[Related Read: 7 Dave Ramsey Baby Steps For Financial Freedom]

Jak działa OGIEŃ?

Teraz, gdy już rozumiesz OGIEŃ, będziesz musiał również nauczyć się, jak on działa.

Grupa zwolenników niezależności finansowej, przejścia na wcześniejszą emeryturę ma na celu przejście na emeryturę przed osiągnięciem średniego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat. W tym celu tyle samo swoich dochodów przeznaczają na oszczędności w czasie, gdy jeszcze pracują.

Kiedy ich oszczędności są 25 razy większe niż ich roczne wydatki, mogą rzucić pracę lub całkowicie wycofać się z siły roboczej. Aby pokryć koszty utrzymania, gdy przejdą na emeryturę w młodym wieku, wyznawcy FIRE pobierają niewielką kwotę ze swoich oszczędności, mniej więcej 4% rocznie stopa wypłaty.

Dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby osiągnąć pożądane procent oszczędności:

 • Utrzymuj wydatki na niskim poziomie
 • Zarabiaj więcej niż wydają

Różnica między tym, co wydajesz, a tym, co zarabiasz, inwestujesz. Im więcej możesz zainwestować, tym szybciej osiągniesz niezależność finansową.

Celem FIRE jest pomoc w przejściu na wcześniejszą emeryturę z wyższymi dochodami lub obniżeniem wydatków, a te metody są najszybszym sposobem na uzyskanie niezależności finansowej.

Jak działa Barista FIRE?

Barista FIRE motywuje Cię do podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin lub przewagi pracy jako freelancer na emeryturze. Otrzymany z tego dochód zostanie dodany do Twojego pasywne strumienie dochodu z inwestycji, aby uzupełnić życie, którego pragniesz po przejściu na emeryturę.

Tam są 4 rodzaje OGNIA:

 • Barista FIRE, gdzie pracujesz w niepełnym wymiarze godzin podczas wcześniejszej emerytury.
 • Lean FIRE, gdzie oszczędnie żyjesz na wcześniejszej emeryturze.
 • Tradycyjny FIRE, w którym planujesz niewielkie ulepszenie lub pozostaniesz przy obecnym stylu życia na emeryturze.
 • Fat FIRE, gdzie planujesz wydać znacznie więcej na wcześniejszej emeryturze niż to, co wydajesz obecnie.
Rekommenderad:  Znaczenie pisania wizji i deklaracji misji - przewodnik

Z tych 4Barista FIRE oznacza, że ​​potrzebujesz mniej pieniędzy, gdy chcesz przejść na emeryturę, ponieważ wciąż pracujesz kilka godzin tygodniowo.

Wyobraź sobie wcześniejszą emeryturę, koniec z pracą 40 godzin tygodniowo, koniec z późnym spaniem i wczesnym wstawaniem następnego dnia! Oczywiście możesz teraz robić to, na co masz ochotę, we własnym tempie, nie martwiąc się nawet o codzienne wydatki.

Z Barista FIRE oczekuj, że będziesz pracować tylko 10-20 godzin tygodniowo lub mniej, w zależności od wyboru, od pracy w niepełnym wymiarze godzin z korzyściami lub wolności freelancingu.

Ile potrzebuję, aby Barista FIRE?

Teraz, gdy zrozumieliśmy więcej o Barista FIRE i jak to działa, zacznijmy od tego, ile potrzebujesz, aby być Baristą FIRE. Chodzi o to, aby zaoszczędzić więcej i zmniejszyć pracę z Barista FIRE, jak zamierzasz to zrobić?

Oto przykład, ile trzeba, aby Barista FIRE.

Na przykład Twoja roczna pensja na wynos wynosi 70 000 USD. Zakładając, że wydajesz $3,000 miesięcznie i planujesz wykorzystać reguła 25gdzie zabierzesz 4% z twojego portfela, z którego możesz żyć.

Wydawanie $30,000 miesięcznie lub 36 000 $ rocznie oznaczałoby wartość portfela 900 000 $ do FIRE (36 000 * 25 = 900 000).

Jeśli oszczędzasz i inwestujesz 50% swoich zarobków netto lub 35 000 USD rocznie. Osiągnięcie wartości portfela w wysokości 900 000 USD zajęłoby Ci około 14 lat 7% roczny zwrot.

Załóżmy, że zarabiasz $1500 miesięcznie z pracą Barista FIRE; potrzebujesz tylko $1500 miesięcznie. Zmniejsza to portfel docelowy o 450 000 USD. Twój nowy cel to: 900 000 $ – 450 000 $ = 450 000 $

Aby obliczyć swój numer FIRE za pomocą prostego równania, pomnóż szacunkowe roczne wydatki na emeryturę przez 25. Na przykład 40 000 $ x 25 = $ 1,000,000; to liczba, którą będziesz musiał oszczędzać, aby przejść na emeryturę.

Korzystając z Barista FIRE, nadal musisz obliczyć swój tradycyjny FIRE (tak jak my). Następnie bierzesz pod uwagę, ile masz z pracy w niepełnym wymiarze godzin, dodatkowej pracy lub pozostałego dochodu. Następnie będziesz musiał odjąć kwotę, którą zarobisz od swoich wydatków, aby uzyskać wynik, którego szukasz Barista FIRE.

Może to wymagać trochę matematyki, ale wynikiem jest liczba, którą musisz zapisać, zanim będziesz mógł opuścić swoją codzienną pracę lub pracę w pełnym wymiarze godzin. Wiedza o tym, ile masz oszczędności, pozwoli ci przejść na emeryturę wiele lat wcześniej.

Korzyści z Barista FIRE

Chociaż Barista FIRE może wydawać się dla Ciebie kłopotem lub długą podróżą, niektóre korzyści mogą Cię do tego zachęcić. Oto kilka powodów, dla których Barista FIRE:

Bezstresowy styl życia

Barista FIRE zmniejsza pieniądze, które musisz mieć, aby osiągnąć FIRE, dzięki czemu procedura jest łatwiejsza i można do niej dotrzeć szybciej.

Barista FIRE niekoniecznie oznacza uwolnienie się od obciążeń po przejściu na emeryturę, ale jest to sposób na osiągnięcie bezstresowego stylu życia. Zwłaszcza w porównaniu do stanu przed uzyskaniem niezależności finansowej.

Barista FIRE zadba o Twoje wydatki na zdrowie

Kolejną zaletą Barista FIRE jest to, że idealnie pokrywa kosztowną część emerytury, jaką jest opieka zdrowotna. Większość osób pracujących ma trudności z opuszczeniem pracy w pełnym wymiarze godzin ze względu na ubezpieczenie zdrowotne ich pracodawców.

Kto nie miałby racji? Opieka zdrowotna w Ameryce stała się jednym z najbardziej znaczących wydatków dla emerytów, nawet przy świadczeniach Medicare, które zaczynają się w wieku 65 lat. Przy ogromnych wydatkach związanych z samym zdrowiem wiele osób odmówiłoby jakiejkolwiek pomocy medycznej.

Możesz przejść na wcześniejszą emeryturę z Barista FIRE

Dzięki Barista FIRE możesz przejść na emeryturę szybciej niż podczas typowej podróży do niezależności finansowej. Możesz pożegnać się z długimi godzinami pracy i stresującym środowiskiem pracy. Od pracy 40 godzin tygodniowo do 20 godzin pracy tygodniowo.

Rekommenderad:  5 Opcje oprogramowania do czatu na żywo w celu poprawy obsługi klienta

Mając dużo wolnego czasu, możesz teraz cieszyć się rzeczy, które chcesz zrobić. Koniec z martwieniem się o długie i często bezpłatne nadgodziny. Szanse są po twojej stronie i możesz być elastyczny, jeśli chodzi o godziny pracy, bez myślenia o dodatkowych godzinach.

A wszystko to jest możliwe z Barista FIRE.

Minusy Baristy FIRE

Biorąc pod uwagę wszystkie te korzyści, czy nadal istnieje ryzyko nieodłącznie związane z Barista FIRE? Jak każda inna inwestycja, Barista FIRE również może być ryzykowna. Kilka czynników musi się zgadzać, aby działały na rzecz Twojego ostatecznego celu. Ważną rzeczą do rozważenia jest to, że musisz poświęcić godziny na pracę, aby skutecznie zarobić potrzebny do swojego planu dochód. Oznacza to, że musisz być oszczędny i wydajny pod względem czasu i nawyków związanych z wydatkami. Są to niezbędne wady, aby Twoje cele zostały zrealizowane.

Spowalnia Twoją niezależność finansową

Barista FIRE może na jakiś czas spowolnić Twoją niezależność finansową, zwłaszcza jeśli nie pracujesz na pełen etat. Dlatego osiągnięcie tego celu finansowego może zająć trochę czasu. Ale patrząc na szerszy obraz, tak się stanie, ponieważ skutecznie zwiększy to dochód na Twoim koncie bankowym. praca nad umiejętności o wysokich dochodach a dodawanie kolejnych do inwestycji oznacza więcej pieniędzy. A to przyczyni się do twoich ogólnych celów finansowych na dłuższą metę.

Możesz też zainwestować w dyby, obligacjeLub fundusze ETF dodać do swoich dochodów. Ponadto spróbuj Finanse M1 dla Twoich potrzeb inwestycyjnych. Sprawdź nasze pełne Przegląd finansów M1 po więcej szczegółów.

Kwestia opieki zdrowotnej

Niektóre firmy nie zapewniają opieki zdrowotnej osobom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin, więc może to stanowić problem. Może to znacznie wpłynąć na twoje finanse, jeśli zachorujesz i nie będziesz mógł pracować. Ponadto, gdy zachorujesz i otrzymasz pomoc lekarską lub leki, musisz wykorzystać swój miesięczny budżet, aby zaspokoić tę potrzebę. Może to skutecznie zmienić Twój budżet i wydatki, chyba że sporządzisz niezbędne plany i uwzględnisz to w swoim budżecie.

Konieczność pracy i inwestowania więcej

Dążenie do Barista FIRE wymaga od Ciebie większej pracy przez dłuższe lata, aby osiągnąć tę wolność finansową. Dodanie większej liczby koncertów pobocznych zwiększy i może zwiększyć Twoje oszczędności. Zatem, tworzenie budżetu który działa dla Ciebie, może być bardzo pomocny, ponieważ pomoże Ci śledzić wydatki i je ograniczać okropne nawyki związane z pieniędzmi. Czasami, życie skąpe może pomóc Ci zaoszczędzić więcej.

Barista FIRE jest osiągalny, jeśli zaczniesz wcześnie. Możesz doświadczyć niezależności finansowej wcześniej niż średni wiek emerytalny wynoszący 65 lat.

Oblicz swój numer Barista FIRE

Obliczając swój numer Barista FIRE, będziesz musiał:

 • Określ swój roczny koszt utrzymania; w ten sposób będziesz musiał obliczyć swoje miesięczne wydatki, mnożąc przez 12.
 • Oszacuj roczne zarobki, które otrzymasz z pracy w niepełnym wymiarze godzin lub firmy.
 • Odejmij wynagrodzenie za pracę w niepełnym wymiarze godzin od rocznych wydatków.
 • Twój całkowity numer Barista FIRE to 25-krotność tej kwoty.

Im niższe są twoje liczby inwestycyjne, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał nadrobić swój dodatkowy dochód, niezależnie od tego, czy pracujesz więcej godzin, czy otrzymujesz lepiej płatną pracę.

[Related Read: What Is Your FI Number – How Much Money Do You Need]

Najlepsze oferty pracy dla baristów FIRE dla Ciebie

Jesteś gotowy, aby rozpocząć swój plan Barista FIRE, co oznacza szukanie najlepszych ofert pracy Barista FIRE, które pomogą Ci osiągnąć cel niezależnie bogaty abyś wcześniej przeszedł na emeryturę. Oto kilka pozycji do wyboru.

 1. Freelancing – Będąc freelancerem, możesz być elastyczny w swoich godzinach pracy i jest to stan bezstresowy z wieloma możliwościami pracy, które na Ciebie czekają. Możesz sprawdzić Upwork, Craigslist lub Fiverr dla Twoich potrzeb freelancingu.
 2. Nauczanie online – Zostań korepetytorem online jednym prostym krokiem; możesz uzyskać certyfikat TEFL lub Teaching English as Foreign Language poprzez kurs online; kiedy osiągniesz ten jeden, ty może uczyć angielskiego do studentów na całym świecie. Nauczanie online ma również bardziej elastyczne godziny i stawki; możesz także wybierać studentów w swoich korzystnych strefach czasowych.
 3. Zostań baristą – niezależnie od tego, czy tytuł jest ustawiony, możesz zostać baristą, aby zarobić i osiągnąć Barista FIRE. Jako miłośnik kawy bycie baristą jest jednym z moich wymarzonych zawodów; możesz zrobić własną kawę. Nie musisz czekać w kolejce tylko po kawę lub wstawać rano zepsuty. Wykorzystaj swoją pasję i wykorzystuj ją zarabiać pieniądze i przejść na wcześniejszą emeryturę.
 4. Praca sezonowa – w roku są szczególne święta, podczas których niektórzy pracodawcy poszukują pracowników sezonowych. W tym czasie możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin i zarabiać więcej, aby dodać do swoich oszczędności. Sporządziliśmy listę 11 prac sezonowych możesz wybrać
 5. Oferty pracy wirtualnego asystenta — dla osób obeznanych z technologią lub technologią cyfrową możesz doskonalić swoje umiejętności, aby pracować jako wirtualny asystent. Istnieje wiele witryn do wyboru. Nawet ci, którzy pracują w świecie korporacyjnym, mogą łatwo przejść do pracy online, np wprowadzanie danych, autor treści, grafik, montaż wideo lub menedżer mediów społecznościowych. Możesz nawet dołącz do płatnych grup i zarabiać pieniądze.
Rekommenderad:  FDA rozprawia się z firmami Vape, w jaki sposób zaangażowani byli mali influencerzy w mediach społecznościowych?

Oto niektóre z ofert pracy Barista FIRE, których możesz szukać, ale to nie znaczy, że ogranicza się tylko do tego. Możesz nawet rozpocząć własną działalność gospodarczą lub karierę na własną rękę. Istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy i bycia niezależnym finansowo.

Możesz zarabiać jako YouTuber lub zrobić Twitch przesyłanie strumieniowe który stał się powszechnie znany jako mający znaczne dochody. Możesz również założyć własnego blogato proste jak 1-2-3 kroki, a mając 15 minut, chodzi o to, że musisz po prostu znaleźć odpowiednią pracę, która pomoże Ci zrealizować cel finansowy, jakim jest torowanie ścieżki do wolność finansowa.

Podsumowując – Barista FIRE

Barista FIRE jest kluczem do stawania się niezależnie bogaty i tajemnica wcześniejszej emerytury. Może to wyglądać na łatwe, ale na początek wymaga lat lub dziesięcioleci pracy i dużych pieniędzy. Nie mówiąc już o procesie jego osiągania i kalkulacji. Naprawdę powinieneś wiedzieć, gdzie jesteś teraz i kim chcesz być w przyszłości, abyś mógł określić, co musisz teraz zrobić.

Gdy przechodzi się wcześniej na emeryturę, nie chodzi już tylko o świadczenia emerytalne, ryczałt, 401 tys., świadczenia z ubezpieczenia społecznego czy odznaczenie za lata pracy. To coś więcej, więcej niż ulgi podatkowe i ubezpieczenia na życie.

Niemniej jednak Barista FIRE umożliwia spełnianie marzeń. Mieć wystarczający majątek, nie pracować przez długie godziny, żadnych nieodpłatnych nadgodzin, elastyczne godziny pracy i dodatkowy czas na swoje hobby i pasje.

To zapewnia najlepsze czasy, gdy możesz osiągnąć to, czego chcesz w życiu, bez konieczności poświęcania teraz zbyt wiele krwi i potu. Wszystko, czego potrzebujesz, to poświęcenie i pracowitość w tym, co musisz zrobić.

Na co czekasz? Dołącz do ruchu Barista FIRE już teraz i ciesz się życiem na emeryturze wcześniej. Żyj życiem, o jakim zawsze marzyłeś, wytyczaj ścieżkę z determinacją i idź ku przyszłości z satysfakcją.