Bateria ogniw paliwowych i ładuj smartfon co 7 dni

Grupa naukowców z Pohang University of Science and Technology opracowała jeden akumulator ogniw paliwowych, tj. ogniwo paliwowe wytwarzające energię z substancji takich jak wodór bez zachodzenia procesu spalania termicznego.

Chodzi o SOFC, to znaczy jeden ogniwo paliwowe na tlenek stały, zminiaturyzowane rozwiązanie zaprojektowane dla wymień baterie litowo-jonowe w smartfonach, laptopach, dronach i inne elementy elektroniczne. Bateria badaczy z Korei Południowej charakteryzuje się jednym prosta struktura który nie stwarza problemów związanych z korozją lub utratą elektrolitu.

ogniwo paliwowe

Ogniwo paliwowe przekształca wodór w elektryczność poprzez migrację jonów tlenu w celu doprowadzenia elektrody przez elektrolit. Krzem jest zwykle stosowany jako składnik pomocniczy dla tych rozwiązań. Jednak projekt wykazał szybką degradację i niższy opór w czasie z powodu różnych pojemności rozszerzalności cieplnej w porównaniu do elektrolitu, a zatem nie może być stosowany w rzeczywistych urządzeniach wymagających szybkiego zapłonu – wyłączenia.

Tak opracował zespół naukowców nowa technologia, która łączy porowatą stal nierdzewną, który jest termicznie i mechanicznie wytrzymały i bardzo stabilny na reakcje utleniania / redukcji, z cienkim filmem elektrolitem i elektrodami o minimalnej pojemności cieplnej. Wydajność i wytrzymałość wzrosły równolegle.

Ogniwa paliwowe pokazały jeden wysoka gęstość energii ~ 560 mW / cm2 w 550 ° C. Zespół oczekuje, że ogniwo paliwowe znajdzie miejsce w urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, iw tym sensie obiecuje autonomię około tygodnia. Bateria może być również używana do dronów, umożliwiając loty trwające ponad godzinę.