Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

BBM7 oferuje bezpłatne połączenia głosowe przez Wi-Fi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: BBM7 oferuje bezpłatne połączenia głosowe przez Wi-Fi

Zwykle w TechnologyPersonalized nie omawiamy zbyt wielu historii o BlackBerry, ale ta jest zbyt dobra, aby ją odpuścić. Nawet jeśli obraz RIM nie świeci tak jak kiedyś, BlackBerryMessenger nadal pozostaje jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów współczesnej komunikacji. To jedna z najbezpieczniejszych metod komunikacji, z której korzystają nawet uczestnicy zamieszek podczas protestów w Londynie, Na przykład. Kto wie, może przyczyną było oprogramowanie RIM Messenger Apple rozwijać iMessage.

W obliczu nieustannego rozwoju ekosystemu Androida i wiecznego poczucia „premium” urządzeń iOS, RIM ma nadzieję, że uda mu się przyciągnąć coraz liczniejszych klientów. Wraz z uruchomieniem 7 wersja Komunikator BlackBerrykanadyjska firma dodała bardzo atrakcyjną funkcję – bezpłatne połączenia głosowe poprzez Wi-Fi z innymi użytkownikami BlackBerry.

Darmowe rozmowy Wi-Fi z BBM7

Bezpłatne rozmowy Wi-Fi należy traktować jako dodatek do aplikacji Messenger i tak właśnie pełni on funkcję. Wyobraź sobie, że komunikujesz się za pomocą wiadomości tekstowych ze swoimi przyjaciółmi lub znajomymi i chcesz do nich dzwonić, za darmo. Wskaźnik wizualny poinformuje Cię, czy są one dostępne do połączenia głosowego, całkowicie za darmo. Przewoźnikom się to nie spodoba, prawda? Już w chwili, gdy o tym usłyszałem, pomyślałem o największej wadzie – aby móc wykonywać połączenia, musisz polegać na połączeniu Wi-Fi.

I w pierwszej chwili można by pomyśleć, że ta funkcja nie przekona zbyt wielu, bo nie da się zadzwonić do babci, która jest 1000 km ode mnie i pewnie nie ma Wi-Fi? Albo Twój przyjaciel, który jeździ na nartach w Austrii. Ale po raz kolejny RIM gra mądrze i osiąga sukces postawić na sektor korporacyjny.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta specjalna funkcja została zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach. Wyobraź sobie, że pracujesz w 3 budowanie historii: trzeba biegać tu i tam z papierami i rzeczami, które wymagają wyjaśnienia. A co by było, gdybyś mógł dzwonić do swoich kolegów lub szefa zupełnie za darmo i w dodatku całkiem bezpiecznie? To kolejny świetny powód, dla którego firmy wolą kupować Jednostki BlackBerry dla swoich pracowników (dlaczego nie walkie-talkie, ktoś mógłby zapytać…).

Kolejną ciekawostką jest to, że BBM Voice posiada także tryb podzielonego ekranu, który pozwala na jednoczesne rozmawianie i wysyłanie SMS-ów – fajna funkcja dla maniaków wielozadaniowości. Możesz także sprawdzić na przykład niektóre e-maile. Zdarzyło mi się to wiele razy – rozmawiałem z kimś i chciałem mu coś przeczytać z maila, który mi wysłał. Pomoże Ci w tym ta funkcja, a podczas rozmowy będziesz mógł także pisać e-maile – super! Przedstawiciele RIM z dumą opowiadali o tym na swoim blogu:

Jak włączyć funkcję głosową

Table of Contents