Bear vs Evernote: Którą aplikację banknotów wybrać?

Jeśli szukasz aplikacji do robienia notatek, prawdopodobnie wiele o niej słyszałeś Evernote ile w Niedźwiedźmając na uwadze, że są to dwie najbardziej niezawodne opcje dostępne na rynku. W razie wątpliwości między Bear a Evernote może być trudny wybór najlepszej aplikacji.

Aby pomóc Ci podjąć decyzję, porozmawiajmy trochę o różnicach między funkcjami, wartościami i kluczowymi aspektami różnicującymi te dwie aplikacje. Sprawdź to!

Bear vs Evernote Informacje ogólne

Po pierwsze, niektóre informacje mogą być pomocne w czasie podejmowania decyzji. Evernote to najdłużej działająca aplikacja od czasu jej premiery w 2008 roku, podczas gdy Bear jest w rzeczywistości nowszy od wydania w 2016 roku.

Podczas gdy Evernote ma solidną strukturę plików i narzędzia do organizowania notatek i folderów, Bear oferuje więcej stylu, więcej opcji typografii, a nawet możliwość korzystania z Markdown – języka znaczników – do dostosowywania notatek.

Bear vs Evernote

Dostępne platformy

W tym porównaniu między Niedźwiedziem a Evernote, drugie naprawdę wychodzi na przód. Evernote jest dostępny na Androida, iOS, WordPress, Windows, OSX i WebOS, Bear – w chwili pisania tego tekstu – jest nadal dostępny tylko na iOS i OSX.

To może być już ostateczny powód decyzji dla wielu użytkowników smartphones lub tablety z Androidem lub chcesz korzystać z aplikacji Windows. Jednak dla użytkowników AppleNiedźwiedź może okazać się najlepszą opcją, czytaj dalej.

Przeczytaj także: 30 najlepszych aplikacji zwiększających produktywność dla Windows Komputer i smartfon

Różnice interfejsu

Jedną z największych skarg podczas porównywania Bear vs Evernote jest to, że Evernote ma niezbyt intuicyjny interfejs dla nowych użytkowników. Ponadto aplikacja nie oferuje tego samego stylu interfejsu dla różnych urządzeń, co może sprawić, że przyzwyczajenie się do wszystkich odmian między smartphones, tablety lub komputery.

Jednak nie można zaprzeczyć, że Evernote jest świetny dla użytkowników, którzy go zdominowali, ponieważ oferuje wiele funkcji w jednej aplikacji.

Tymczasem Bear ma ładniejszy, czystszy i wyjątkowo intuicyjny design. Ponadto w wersji PRO możesz uzyskać niestandardowe motywy, aby dostosować swój wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, Bear zyskuje na użyteczności, a Evernote zyskuje na większej liczbie funkcji.

Interfejs niedźwiedzia

Funkcje Bear vs Evernote

Teraz, jeśli nie masz pewności, który wybrać, pomocne może być ogólne spojrzenie na różnice w funkcjonalności aplikacji. Po pierwsze, począwszy od Evernote, główne różnice między Bearem to:

 • Możliwość nagrywania notatek jako wiadomości głosowych;
 • Edycja plików PDF;
 • Ma kompatybilność z OCR (Optical Character Recognition), co pozwala konwertować obrazy na tekst;
 • Różne funkcje oparte na sztucznej inteligencji (AI), aby ułatwić Ci życie;
 • Integracja z Dyskiem Google, dostawcami poczty e-mail, takimi jak sam Gmail, Slack, Microsoft Teams, Salesforce i inne rozwiązania;
 • Możliwość formatowania notatek za pomocą tabel i wstawiania załączników;
 • Zarządzanie zespołem i uprawnienia do przeglądania notatek.

Tymczasem po stronie Niedźwiedzia mamy następujące główne różnice w stosunku do Evernote:

 • Obsługuje hashtagi do organizowania i oznaczania dokumentów;
 • Edytor Markdown, dzięki któremu możesz pisać lepiej ułożone notatki;
 • Synchronizuj na wielu urządzeniach, umożliwiając szybki dostęp do notatek w dowolnym miejscu z zainstalowanym programem Bear;
 • Licznik słów i znacznik czasu czytania notatek;
 • Możliwość eksportu plików w formacie PDF, RTF, DOCX, HTML, TXT, JPG, MD i innych;
 • Przechowywanie dokumentów w iCloud.

Więc powiedzenie, który z nich jest lepszy między Bear vs Evernote, naprawdę zależy od tego, jakich funkcji potrzebujesz na co dzień.

Interfejs Evernote

Porównanie płatnych planów

Warto wspomnieć, że obie aplikacje można zainstalować bezpłatnie na ich urządzeniach. Jednak zarówno Bear, jak i Evernote oferują płatne plany dla użytkowników, którzy chcą odblokować wszystkie funkcje oferowane przez aplikacje.

Wśród różnic w planach między Bear a Evernote, możemy najpierw zauważyć, że Evernote ma dwa różne pakiety miesięczne, Premium i Business, jak widać. na stronie cenowej aplikacji.

Pakiet Premium Evernote jest idealny dla jednego użytkownika, który chce odblokować wszystkie funkcje (takie jak funkcje AI). Z drugiej strony biznesplan przeznaczony jest dla tych, którzy planują korzystać z Evernote między zespołami, z więcej niż jednym użytkownikiem.

Po stronie firmy Bear oferuje unikalną subskrypcję PRO z dwoma modelami płatności: miesięcznymi lub rocznymi. Jeśli zdecydujesz się na zakup PRO miesięcznie, otrzymasz bezpłatny tydzień, podczas gdy otrzymasz abonament roczny 1 Darmowy miesiąc Subskrybując abonament, będziesz mógł zsynchronizować wszystkie informacje zebrane między smartfonem a komputerem. Pozwala także zmienić wygląd Twojego Niedźwiedzia, mając do dyspozycji kilka szablonów, dzięki którym Twoja aplikacja będzie znacznie bardziej interesująca.

W moim przypadku wymieniłem Evernote na Niedźwiedzia i jak dotąd doświadczenie było dość interesujące. Nie jest tak profesjonalny jak Evernote, ma tak wiele funkcji. Uważam jednak, że praca jest o wiele bardziej intuicyjna i szybsza, co na co dzień było fundamentalne.

Moim następnym krokiem będzie rozpoczęcie używania go do pisania postów i książek na blogu. Zobaczmy, że Niedźwiedź będzie w stanie zastąpić Evernote i Ulissesa dla większości z tych zadań.

Który wybrałeś między Bear a Evernote?

Biorąc pod uwagę główne różnice w aplikacjach, który z nich jest dla Ciebie najbardziej korzystny? Powiedz nam w komentarzach, czy możemy pomóc Ci zdecydować, a nawet preferować inne aplikacje do notatek na Androida lub iOS.