Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Beta Androida Q 3: Bliższe spojrzenie na wszystkie nowe funkcje i ulepszenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Beta Androida Q 3: Bliższe spojrzenie na wszystkie nowe funkcje i ulepszenia

Google ogłosiło wersję beta Androida Q 3 wczoraj wieczorem na corocznej konferencji programistów Google I/O w Mountain View w Kalifornii. Przemówienie obejmowało wiele ogłoszeń dotyczących różnych produktów i usług Google, a także wprowadzenie na rynek dwóch nowych urządzeń Pixel: Pixel 3a i Pixel 3a XL oraz inteligentnego wyświetlacza: Nest Hub Maks.

Firma uczciła dziesiątą rocznicę Androida wypuszczając najnowszy Android Q. Mówi także, że obecnie Android działa na ponad 20,5 miliarda aktywnych urządzeń z Androidem, co stanowi kolejny kamień milowy.

Z Androidem Q Beta 3, Google otwiera drzwi dla 15 urządzeń partnerskich od 12 producentów OEM (dwa razy więcej urządzeń niż w zeszłym roku) za pomocą projektu Treble. Producenci urządzeń, którzy trafili na listę partnerów, to m.in. Huawei, Xiaomi, Nokia, Sony, Vivo, OPPO, OnePlus, ASUS, LGE, TECNO, Essential i Realme. Użytkownicy, którzy posiadają urządzenie z Androidem dowolnego producenta wymienionego na liście lub posiadają urządzenie Pixel, mogą skorzystać z naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak pobrać i zainstalować najnowszą wersję Androida Q Beta 3 na swoim urządzeniu.

Aby dać Ci ostrzeżenie, w przypadku Androida Q firma zawęziła swoje skupienie do trzech głównych motywów: innowacji, bezpieczeństwa i prywatności oraz cyfrowego dobrego samopoczucia. Stwierdzono, że chce, aby użytkownicy korzystali z najnowszych technologii, takich jak 5G, urządzenia składane, ekrany bez krawędzi, sztuczna inteligencja na urządzeniach i nie tylko, przy jednoczesnym zapewnieniu, że bezpieczeństwo, prywatność i dobre samopoczucie użytkowników są zawsze najwyższym priorytetem.

Bez tego i Android Q Beta 3 udostępniona użytkownikom, przyjrzyjmy się, co przygotowała dla nich najnowsza wersja Androida.

1. Innowacja

Google dąży do poprawy komfortu użytkowania dzięki najnowszej wersji Beta 3 dla systemu Android Q. Niektóre z tych ulepszeń oraz kilka funkcji, o które użytkownicy bardzo prosili, obejmują:

Składane

Ponieważ urządzenia składane zaczynają zyskiwać na popularności, Google koncentruje się na poprawie komfortu użytkowania, optymalizując Androida Q pod kątem składanych ekranów, aby zapewnić użytkownikom płynną ciągłość przejścia między ekranami. Oprócz tego wprowadza również zmiany w niektórych metodach aktywności, aby zapewnić lepsze wrażenia z urządzeń składanych.

Sieci 5G

Google dodaje obsługę platform dla 5G i rozszerza obsługę istniejących interfejsów API, aby aplikacje były gotowe na obsługę 5G. Ponieważ oczekuje się, że wielu producentów urządzeń wprowadzi pod koniec roku urządzenie obsługujące 5G, a operatorzy sieciowi również będą działać równolegle w celu uruchomienia sieci 5G na całym świecie, Google dokłada wszelkich starań, aby skalować obsługę, aby zapewnić szybkie i płynne korzystanie z 5G .

Rekommenderad:  Oppo ogłosiło nowe urządzenie Find N! Te cechy są szeroko omawiane.

Napis na żywo

Live Caption to nowy dodatek do Androida Q, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego dodawania napisów do dowolnych multimediów na urządzeniu, w tym filmów, podcastów i wiadomości audio. Poszerza grono odbiorców mediów cyfrowych, udostępniając je jednym dotknięciem. Funkcja Live Caption ułatwia zwłaszcza osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym śledzenie multimediów na urządzeniu nawet w hałaśliwym otoczeniu. Dobrą rzeczą jest to, że wszystko na urządzeniu działa w trybie offline dzięki ulepszeniom rozpoznawania mowy, bez konieczności połączenia z Internetem. Funkcja napisów na żywo zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Inteligentne odpowiedzi i akcje w powiadomieniach

Podobnie jak w przypadku inteligentnych odpowiedzi na powiadomienia, wprowadzonych w systemie Android Pie, które umożliwiały użytkownikom interakcję z aplikacjami bezpośrednio z poziomu powiadomień, Google poszerza horyzonty, aby udostępnić je wszystkim aplikacjom. Aby to zrobić, z Beta 3umożliwia dostarczanie przez system inteligentnych odpowiedzi i działań bezpośrednio w powiadomieniach za pomocą usługi ML na urządzeniu.

Ciemny schemat

Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji, Dark Theme, wreszcie pojawia się w Androidzie Q. Oprócz tego, że ogólny interfejs użytkownika wygląda dyskretnie, ciemny motyw zmniejsza także zużycie baterii na panelach OLED i stosunkowo mniej obciąża wzrok . Z Betą 3użytkownicy mogą teraz włączyć ciemny motyw w całym systemie w ustawieniach wyświetlacza. Po włączeniu ciemnego motywu interfejs systemu wraz z aplikacjami obsługującymi ciemny motyw zmieni się na ogólnie ciemny motyw. W przypadku aplikacji, które nie obsługują ciemnego motywu, można opracować własną wersję tego samego motywu lub zdecydować się na nową funkcję Force Dark, która pozwoli systemowi operacyjnemu utworzyć ciemną wersję istniejącego motywu aplikacji.

Nawigacja gestami

Większość urządzeń z Androidem zmierza obecnie w stronę wyświetlaczy sięgających od krawędzi do krawędzi, które mają mniej głowy i podbródka na górze i na dole. I dlatego rezygnują z przycisków nawigacyjnych umieszczonych na brodzie. Aby znaleźć alternatywę, Google wprowadził w Androidzie Q w pełni gestyczny tryb nawigacji, który eliminuje potrzebę umieszczania paska nawigacji na dole i zapewnia użytkownikom pełnoekranowy dostęp do aplikacji i gier. Tę funkcję można włączyć w ustawieniach systemu, po czym użytkownicy mogą: przesunąć palcem w górę od dołu ekranu, aby przejść do ekranu głównego, przytrzymać, aby wyświetlić Ostatnie, i przesunąć palcem od lewej lub prawej krawędzi ekranu, aby uruchomić funkcję Akcja wsteczna.

Rekommenderad:  Jak włączyć przeglądarkę Opera na Androida VPN?

2. Prywatność i ochrona

W swoim przemówieniu na Google I/O firma Google bardzo mocno podkreślała swoją troskę o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Oraz podstawowe kroki, jakie podjęła, aby ją ulepszyć na obu frontach.

Prywatność

Ponieważ prywatność użytkowników jest w centrum uwagi, Google twierdzi, że zawsze ma na uwadze prywatność użytkowników, wprowadzając nowe funkcje lub ulepszając istniejące na platformie. A dzięki temu zapewnia użytkownikom kontrolę i przejrzystość w zakresie gromadzenia ich danych i wykorzystywania ich przez aplikacje znajdujące się na ich telefonach. W przypadku Androida Q firma ulepszyła interfejs systemu i wprowadziła bardziej rygorystyczne uprawnienia w celu ograniczenia danych, z których mogą korzystać aplikacje. Niektóre ulepszenia w systemie Android Q obejmują: możliwość lepszej kontroli nad ustawieniami lokalizacji, pamięć o ograniczonym zakresie: zapewniająca użytkownikom kontrolę nad plikami i uniemożliwiająca aplikacjom dostęp do wrażliwych danych użytkownika lub aplikacji, ograniczająca uruchamianie aplikacji w tle i ograniczająca dostęp do nieresetowalne identyfikatory urządzeń, takie jak IMEI urządzenia, numer seryjny itp. i kilka innych.

Bezpieczeństwo

Oprócz poprawy prywatności użytkowników Google koncentruje się także na zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników. W tym celu podejmuje takie działania, jak rozszerzenie platformy uwierzytelniania BiometricPrompt w celu obsługi danych biometrycznych na poziomie systemu, rozszerzenie obsługi pasywnych metod uwierzytelniania, takich jak twarz, oraz dodanie niejawnych i jawnych przepływów uwierzytelniania. W przypadku jawnego uwierzytelniania użytkownicy muszą jawnie potwierdzić transakcję, podczas gdy w przypadku nowego ukrytego przepływu uwierzytelniania użytkownicy nie muszą jawnie potwierdzać. Oprócz tych ulepszeń Google dodaje także obsługę protokołu TLS 1.3 co obejmuje korzyści w zakresie wydajności i zwiększone bezpieczeństwo. Firma twierdzi, że dzięki TLS takie bezpieczne połączenie można nawiązać nawet o 40% szybciej 1.3 w porównaniu do TLS 1.2.

Główna linia projektu

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, Google ogłosiło także Project Mainline, który jest nowym sposobem zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa i aktualności ich urządzeń dzięki ważnym zmianom w kodzie bezpośrednio z Google Play. Dzięki nowej funkcji firma będzie mogła aktualizować określone wewnętrzne komponenty samego systemu operacyjnego bez konieczności wykonywania pełnej aktualizacji systemu przez producenta urządzenia. Ma to na celu zapewnienie aktualności kodu systemu operacyjnego na urządzeniach, osiągnięcie nowego poziomu spójności i szybsze udostępnienie użytkownikom najnowszego kodu AOSP. Użytkownicy mogą odnieść ogromne korzyści z tej funkcji, ponieważ teraz na ich urządzeniach będą działać najnowsze wersje modułów, w tym najnowsze aktualizacje zapewniające bezpieczeństwo, prywatność i spójność.

Rekommenderad:  Narzędzie Disavow: czy to czynnik rankingowy Google?

3. Cyfrowe dobre samopoczucie

Oprócz dbania o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników oraz przedstawiania im nowych funkcji i ulepszeń, Google koncentruje się także na pomaganiu użytkownikom w znalezieniu właściwej równowagi w sposobie korzystania z telefonów. W zeszłym roku firma wprowadziła Digital Wellbeing z pulpitami nawigacyjnymi, licznikami czasu aplikacji, funkcją Flip to Shush i trybem odpoczynku, a teraz rozszerza ją o tryb Focus Mode i Family Link.

Tryb ostrości

Tryb skupienia został zaprojektowany specjalnie z myślą o sytuacjach, w których użytkownik chce skupić się na swojej pracy i nie rozpraszać się irytującymi powiadomieniami na telefonie. Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą wybrać aplikacje, które ich rozpraszają, i wyciszyć je. W ten sposób wybrane aplikacje zostaną wstrzymane do czasu wyłączenia trybu ostrości. Dla wygody użytkownicy mogą używać szybkich kafelków do przełączania trybu skupienia. Ta funkcja zostanie wdrożona na urządzeniach z systemem Android Pie i Android Q jesienią tego roku.

Połączenie rodzinne

Oprócz umożliwienia użytkownikom śledzenia ich aktywności i skupienia się, Google umożliwia także użytkownikom ustawianie kontroli dla swoich dzieci. Dzięki Family Link wbudowanemu bezpośrednio w ustawienia urządzenia użytkownicy mogą połączyć się z urządzeniem swojego dziecka w momencie jego konfigurowania. Następnie mogą ustawić dzienne limity czasu korzystania z urządzenia, sprawdzić, z jakich aplikacji korzysta ich dziecko, sprawdzić nowe aplikacje, które dziecko chce zainstalować, a nawet ustawić godzinę snu, aby dziecko mogło się rozłączyć i zasnąć. Oprócz tego użytkownicy Androida Q mogą ustawić limity czasowe dla określonych aplikacji i dać swoim dzieciom dodatkowy czas, jeśli tego chcą 5 więcej minut snu. Family Link pojawi się jeszcze tej jesieni na Androidzie Pie i Androidzie Q.

To wszystko, ludzie!

Bądź na bieżąco z TechPP, aby uzyskać dalsze informacje i ogłoszenia. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby cieszyć się zupełnie nowym systemem Android Q na swoim urządzeniu.