Bez komplikacji! Oto jak odinstalować program startowy pod adresem Windows

Czy wiesz, jak usunąć program startowy Windows? Windows jest jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych, zwłaszcza w Indonezji. Ten system operacyjny wszedł do wszystkich istniejących sektorów, takich jak edukacja, zdrowie, finanse, bezpieczeństwo i tak dalej. System operacyjny Windows ma atrakcyjny wygląd i jest łatwy w użyciu, dzięki czemu wiele osób korzysta z niego częściej Windows w porównaniu do innych systemów operacyjnych.

Poza tym Windows ma również wiele funkcji, które można wykorzystać w celu uproszczenia pracy lub po prostu chcesz wiedzieć, jaki system lub program działa w systemie operacyjnym. Ale użytkownicy Windows większość z nich nadal nie jest w stanie skorzystać ze wszystkich dostępnych funkcji. Nawet w przypadku podstawowych funkcji nadal nie mogą z niego korzystać.

Jedna funkcja rzadko znana użytkownikom Windows, szczególnie początkujący to Menedżer zadań. Zamiast korzystać z tej funkcji, wiedz, że jest włączona Windows istnieje funkcja o nazwie Menedżer zadań i czasami jeszcze jej nie znają. W rzeczywistości ta funkcja jest podstawową funkcją, o której użytkownicy muszą wiedzieć Windows ponieważ jest to bardzo przydatne w ich działaniach, szczególnie gdy dzieją się rzeczy, które nie są pożądane.

Jak odinstalować program startowy w Windows

Jedną funkcją należącą do Menedżera zadań jest kontrolowanie, które programy działają lub są przetwarzane w systemie operacyjnym Windows.

Zwykle niektórzy nazywają to Programem startowym. Wiedząc, jakie programy są uruchomione, możemy z grubsza wiedzieć, jakie programy spowodują, że wydajność komputera lub laptopa będzie ciężka, a które programy będą spowalniać komputer lub laptop. Poniżej przedstawiono kroki, aby usunąć program startowy z Windows:

1. Przede wszystkim musisz otworzyć Menedżera zadań za pomocą kliknij prawym przyciskiem myszy ikona / logo Windows który znajduje się w lewym dolnym rogu pulpitu. Lub, aby szybciej nacisnąć przycisk Ctrl + Shift + Esc.

Usuń program startowy z Windows 2

2. Po otwarciu okna Menedżera zadań kliknij przycisk Uruchomienie.

Usuń program startowy z Windows 2

3. Następnie wybierz program, który chcesz usunąć ze startu, a następnie wybierz go Wyłącz. Na przykład tutaj chcę usunąć IDM z programu startowego.

Usuń program startowy z Windows 3

Zamknięcie

Jak wyjaśniliśmy, Menedżer zadań jest podstawową funkcją, której możemy użyć, aby dowiedzieć się, jakie programy są uruchomione. Działający program jest również nazywany programem startowym. Znając te informacje, możemy uzyskać informacje o tym, które programy zużywają najwięcej pamięci, a które programy wymagają najmniejszej pamięci.

Zwykle programy wymagające największej liczby programów mogą powodować zakłócenie działania komputera lub laptopa. Jednym z takich programów jest aplikacja do edycji wideo lub nawet gry w rozdzielczości HD, które wymagają dużej ilości pamięci lub pamięci RAM. Wyobraź sobie, że twój komputer ma tylko pamięć RAM 2 lub 4 GB. Istniejące gry lub ciężkie aplikacje powodują opóźnienie lub nawet zawieszenie się komputera.