Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Bilgisayar ağının güvenliği için bazı önemli yöntemler

Bilgisayar ağı güvenliği için bazı önemli yöntemler

güvenlik

Bilgisayar ağı güvenlik kusurları bugün haberlerde yer almakta ve milyonlarca doların tuzağına düşen kuruluşlara mal olmaktadır. IBM, 2020’de ABD şirketleri için ortalama olay başına maliyetin 8,64 miliona dolarów olduğunu, bu da küresel ortalamanın iki katından fazla olduğunu bildiriyor.

Siber güvenliği çevreleyen gerçekler oldukça korkutucu obilir ve sisteminizi korumak çok önemlidir. Ancak, özellikle sistem bakımını denetleyecek tam zamanlı BT personeli olmayan küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için bir ağın nasıl güvenli hale getirileceğini bilmek zor olabilir.

Neyse Ki, Bugün Işletme sahiplerinin verilerini güvence almak almak ve bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı aşılmaz Koruma oluşturmak için kullanabilelecekleri birkaç üst düzey bilgisayar afizyzy.

Bilgisayar ağının güvenliğini sağlamak için bazı önemli yöntemler

Yani bilgisayar ağını korumanın yolları var

  • Şifrenizi düzenli olarak güncelleyin
  • Bir güvenlik duvarı kullanın ve etkinliğini izleyin
  • Virüsten koruma yazılımınızı güncel tutun
  • Sanal Özel Ağ (VPN) Kullanma
  • Kullanmadığınız zamanlarda bilgisayarınızı kapatın
  • Dosyalarınızı şifreleyin

Şifrelerinizi düzenli olarak güncelleyin

şifre

Parola atarken, önce tüm varsayılan parolalardan kaçınarak başlayın. „Parola”, doğum tarihi, „12345” gibi bariz ifadeleri ve diğer birçok bariz ifadeyi kullanmayı unutun. Ayrıca, bir işletmeniz varsa, ek güvenlik için tüm çalışanlarınızı güçlü parolalar kullanmaya teşvik edin. Ek güvenlik için büyük ve küçük harfleri karıştırabilirler.

Bilgisayar korsanları giderek daha akıllı hale geldiğinden ve her zaman basit parolaları çözeceğinden, çalışanlarınız için güçlü parolalar kullanmanın önemini vurgulayın. Parolalarınızı üç ayda bir değiştirin, ancak istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Şirketinizin ağına bağlanırken de iki adımlı doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, sisteme başarılı bir şekilde erişmek isteyen herkesin yalnızca bir kullanıcı adı ve şifre değil, aynı zamanda metin veya başka yollarla aldıkları bir kod da girmesine olanak tanır.

Ek koruma için şirketinizin ağ yönlendiricisindeki parolalar için şifreli bir protokol kullanın. En iyisi WPA’dır (Wi-Fi Korumalı Erişim). Bu protokolün ağ yönlendiricinizde etkinleştirildiğinden emin oun.

Bir güvenlik duvarı kullanın ve etkinliğini izleyin

Güvenlik duvarı, bilgisayarlarınıza ve ağlarınıza yetkisiz erişimi önlemek için oluşturulmuş bir dizi yazılım veya donanımdır. Bunlar, gelen ve giden ağ trafiğini kontrol eden bazı kurallardır. Belirlenen kurallara uyan bilgisayarlar ve ağlar, erişim noktalarına izin verilen bilgisayarlar ve olmayanların sisteminize erişimi engellenen bilgisayarlardır.

Güvenlik duvarları her geçen gün gelişiyor ve daha karmaşık hale geliyor. Entegre ağ güvenliği platformları geliştirilmiştir ve ihlalleri önlemeyeyardımcı olmak için çeşitli şifreleme yaklaşımları ve yöntemleri sunar.

Virüsten koruma yazılımınızı güncel tutun

Virüsten koruma yazılımınızı düzenli olarak güncellememek, siber güvenlik sorunlarına neden olarak ağınızı büyük ryzyko altına sokar. Bilgisayar korsanları her zaman sisteminizi „kırmanın” ve sisteminize bulaşmak için yeni virüsler salmanın yollarını bulur. Virüsten koruma yazılımınızın en son sürümlerine güncelleyerek bu bilgisayar korsanlarının bir adım önünde oun.

Sanal Özel Ağ (VPN) Kullanma

Bir VPN, internet bağlantınızı ve ağınız üzerinden iletilen verileri şifreler. Uzak bilgisayarlar (ev ağları veya yolda insanlar tarafından kullanılan bilgisayarlar) ile diğer „yerel” bilgisayarlar ve słoneczny arasında güvenli bir bağlantı oluşturur. VPN hizmetlerinde genellikle önbellek anahtarı görevi gören ve korumalı bir bağlantının kesilmesi durumunda donanımınızın ağınızla olan bağlantısını kesen yerleşik bir özellik bulunur.

Kullanılmadığı zaman bilgisayarları kapatın

Uzun bir iş gününden sonra bilgisayarınızı en son ne zaman kapattınız? Siz kullanmadığınız zamanlarda bilgisayarınız açık olduğunda, bilgisayar korsanları için daha görünür ve erişilebilir hale gelir. Bilgisayarınızı kapatarak, ağınıza erişimlerini sınırlamış lursunuz. Ve zaten erişimleri varsa, bağlantılarını bozarsınız.

Dosyalarınızı şifreleyin

Ağınıza giren bir bilgisayar korsanı düşüncesi, alarm için önemli bir nedendir. Ancak, buldukları tek şey bir sürü saçmalık olduğunda şaşkınlıklarını hayal edin? Şifreleme, adres IP adresinizi gizlemek için özel olarak tasarlanmış yazılımları kullanarak hassas Windows veya macOS verilerini koruyabilir. Adres çubuğunda kilit simgesiyle birlikte „HTTPS” ifadesini arayarak bir strony internetoweinin şifreleme kullanılarak güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmo