Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Bilgisayar korsanlığı için programlama dilleri türleri

Bilgisayar korsanlığı için programlama dilleri türleri

aplikacja

Hem olumlu hem de olumsuz yönleriyle kullanılan bir programlama dalı, bilgisayar korsanlığı için programlamadır. Bu alanın önemi göz önünde bulundurularak eğitici yazının bu bölümünde bilgisayar korsanlığı için programlama dillerinden bahsedilmiştir. Bilgisayar korsanlığı, verileri çalmak veya değiştirmek için bir bilgisayar sisteminin veya özel ağın kötüye kullanılmasıdır. Hakowanie, haker denilen yetenekli bilgisayar programcıları tarafından yapılan gelişmiş bir yöntemdir. Bilgisayar korsanları üç kategoriye ayrılır: aşağıda açıklanan beyaz şapkalı bilgisayar korsanları, gri şapkalı bilgisayar korsanları ve siyah şapkalı bilgisayar korsanları:

Beyaz Şapkalı Hackerlar: Bunlar, kuruluşlara sorunları konusundayardımcı olan tamamen meşru bilgisayar korsanlarıdır.

Gri Şapkalı Hackerlar: Bu tip hackerlar ne yasal ne de yasa dışı olarak kabul edilirler ancak yaptıkları uygulamalara göre değişiklik gösterirler. Bazen kuralları çiğnerler ama asla insanları incitmezler.

Haker Czarnego Kapelusznika:

Tamamen yasa dışıdırlar ve siber suçlular olarak biliirler. Düşmanca bir niyetle hacklerler.

Bilgisayar korsanları, programlama dillerini kullanarak sistemleri ve ağları hackler. Możesz korzystać z programów w Pythonie, Java, Ruby, C++, Bash, Perl, SQL i PHP’dir.

Hukuki ve profesyonel bir hacker olmayı planlıyorsanız, en temel sorunuz şu olmalıdır: Hacker olmak için en iyi programlama dili nedir? Hack ve güvenlik dünyasına girebilmek için bu alanda gerekli bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Farklı bilgisayar korsanlığı alanlarında yeterli bilgiye sahip olmadan, bu alanda ilk deneyiminizi elde etmeden önce saldırıya uğrayabilir ve kurban olabilirsiniz. Bir hacker ve güvenlik uzmanının en önemli uzmanlığı, programlama bilgisine sahip olması ve programlama dillerine aşina olmasıdır. Bu yazıda, sizi bir bilgisayar korsanı olmak için 15 programlama dilini ve heyecan verici bilgisayar korsanlığı ve güvenliği dünyasına girmenin ön koşullarını tanıtacağız.

Jej hackerın bilmesi gereken programlama dilleri

1- HTML

HTML bir programlama dili olmasa da, bir bilgisayar korsanının onu öğrenmesi gerekir.

HTML, web sayfaları oluşturmak ve tasarlamak için kullanılır ve bilgisayar korsanları genellikle kimlik avı sayfaları oluşturmak için HTML kullanır. Amacımız HTML ile kimlik avı sayfaları oluşturmak değil, bu dili öğrenerek web uygulamalarını daha iyi anlayacaksınız. HTML öğrenmesi en kolay dildir ve herhangi bir programlama dili bilmeden de öğrenebilirsiniz.

Mark Zuckerberg’in Facebook’u kodlama fikrini HTML’den aldığını biliyor muydunuz?

2-C

Program C, diğer programlama dillerinin ebeveynidir.

Birçok kişi C dilinin modasının geçtiğine inanmaktadır, ancak aslında bu yanlıştır ve Asya ülkelerinde hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

C’yi öğrenmesi kolaydır ve öğrenirseniz diğer programlama dillerini daha hızlı öğrenecekksiniz.

Bilgisayar korsanlığı konusunda C++keylogger oluşturmasıyla bilinir ve DDosing gibi popüler bilgisayar korsanlığı araçlarına sahiptir, birçok avantajı olan kararlı bir dildir.

3- JavaScript

JavaScript çok amaçlı bir programlama dilidir ve web geliştirmede yaygın olarak kullanılır. JavaScript, bilgisayar korsanlığı için öğrenmeniz gereken bir dildir.

4- PHP

PHP, web geliştirmede yaygın olarak kullanılan sunucu taraflı bir programlama dilidir. Witryna internetowa Mevcut obsługuje WordPress, ile yazıldığını w WordPress’in kendisinin PHP, ile yazıldığını ve geliştirildiğini biliyor musunuz?

Bence bir bilgisayar korsanı en az bir sunucu tarafı programlama dilinde yetkin olmalıdır. Günümüzde çoğu veri ihlali web üzerinden yapılmaktadır ve bunun nedeni sunucu taraflı programlamada güvenlik zafiyetlerinin olmasıdır.

5- SQL

SQL (Yapı Sorgulama Dili), veritabanı iletişimi için en popüler programlama dilidir ve veritabanındaki verileri okumak, yazmak, silmek ve güncellemek için kullanılır. Bu dil ile bir veritabanını silmek de mümkündür.

SQL WSTĘP, BILGISAYAR KORSANLARIn veritabanlarına Sızmak için Kullandığı Güçlü Bir Tekninikr ve şirketler, Veri Tabanı enjeksiyonuna yol açabilecelk güvenlik açıklarınınınınınınınınıni Büyük ödüler.

6- Python

Python, hızla büyüyen ve aynı zamanda çok amaçlı bir programlama dili olan yorumlanmış bir dildir. Bu nedenle makine öğrenmesi ve bilgisayar bilimi alanlarında bilişim sektörüne yön vermektedir.

Python’da birçok güçlü hack aracı yazılmıştır.Python2 desteği Ocak 2020’nin sonunda sona erdi bilgisayar korsanları araçlarını Python 3’e taşıyor.

Bence Python, bilgisayar korsanlığı için en önemli programlama dilidir.

7- Jawa

Java arzusu kaybolmadı ve birçok tanınmış şirket hala Java geliştiricileri tutuyor.

Java, resmi Android, który jest dostępny w Burp paketi gibi birçok güçlü Pentesting aracına sahiptir.

8- Jakut

Ruby ayrıca Perl’den tkilenen güçlü bir çok amaçlı programlama dilidir. C diline göre daha basittir. Ruby’de yazılmış birçok harika program var.

9- Perł

Perl ünlü bir dildir ve onunla ünlü programowy yazılmıştır.

10- Bash

Bash buradaki syn seçenektir, ancak bu popüler olmadığı anlamına gelmez.

Bash’a aşina iseniz, Nmap aracının ne kadar güçlü olduğunu bilirsiniz. Bash, Linux udostępnia ulubione dilidir w Linuksie, hacklemeden siıkıcıdır.

Bu programlama dilleri bilgisayar korsanları tarafından diğer dillerden daha fazla kullanılır ve hiçbir şey bilgisayar korsanlığı için programlama dili kadar önemli değildir.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo