Biografia założyciela Tokopedia: William Tanuwijaya i Alpha Edison Leontin

Kto nie zna Tokopedia? Jedna z największych i najbardziej znanych witryn kupujących i sprzedających online w Indonezji jest wciąż wybieranym miejscem do kupowania i różnych produktów.

Sprzedaje się tutaj wiele produktów wszystkich marek i wszystkich cen. Sprzedane towary nie są przypadkowe, ponieważ sprawdzili już stan towaru, aby po dotarciu do nabywcy towar był zgodny z opisem produktu, a stan nie został uszkodzony.

Sukcesu Tokopedii nie można jednak oddzielić od rąk jej założycieli. Tak, Tokopedia to strona handlowa założona przez Wiliana Tanuwiajaya. Tym razem podamy informacje o jego biografii. Ponadto podamy również inne wyjaśnienie dotyczące Leotinus Alpha Edison, osoby, która również odgrywa ważną rolę w tworzeniu Tokopedia.

William Tanuwijaya

Biografia założyciela Tokopedia - Williama Tanuwijaya

William Tanuwiajaya urodził się 18 listopada 1981 r. W Permata Siantar. Teraz mieszka w Dżakarcie, gdzie jest absolwentem Inżynierii Infomatycznej na Bina Nusantara lub tak zwanym Binus. Ten kampus rzeczywiście dał początek wielu najlepszym absolwentom, którzy dokonali wielu przełomów, które są korzystne dla życia ludzi.

1. Profil Williama Tanuwiajaya

William Tanuwiajaya urodził się na Sumatrze Północnej, właśnie w Permata Siantar. Podczas edukacji do liceum William uczęszczał do szkoły w swojej wiosce i dopiero po ukończeniu szkoły średniej odważył się przenieść do Dżakarty w celu kontynuowania nauki. W końcu William Tanuwiajaya dostał się do jednego z najlepszych kampusów w Dżakarcie, Binus Nusantara.

Studiując tam, szukał także pracy pobocznej, aby móc tam płacić za utrzymanie i opłaty szkolne. Młody William następnie dostał pracę jako dozorca kafejki internetowej, która rozpoczęła się za godzinę 9 od rana do godziny 9 wieczór Zaczął pracować około drugiego semestru.

2. Początek kariery William Tanuwiajaya

Po tym, jak William Tanuwiajaya z powodzeniem ukończył Binus, William zaczął trzepotać skrzydłami, gdzie następnie pracował w jednej z firm finansowych zajmujących się tworzenie oprogramowania lub opracowywanie oprogramowania komputerowego. Potem zaczął myśleć o możliwości założenia własnej firmy. Pod koniec 2007 r. Powstała Tokopedia, którą otrzymał, gdy zaufano mu, że jest moderatorem forum związanego z kupowaniem i sprzedażą online.

3. Wysiłki na rzecz ustanowienia Tokopedia

Po tym, jak sfinalizował swój pomysł na rozpoczęcie, William Tanuwiajaya zaprosił swojego przyjaciela Leontinusa Alpha Edisona do wspólnego założenia Tokopedia. Cel tego uruchomienia jest w rzeczywistości prosty, a mianowicie połączenie kupujących i sprzedających z całej Indonezji, aby nie było dystansu i czasu.

Aby spełnić swoje marzenie, oczywiście William Tanuwiajaya musi wydać niemałą ilość kapitału. Trudny czas zaczął się, gdy ojciec został skazany na raka, dlatego William musiał nieuchronnie stać się kręgosłupem rodziny. Ale Williamowi nie zabrakło myśli, gdzie zaczął szukać pomocy finansowej, takiej jak nauka Facebook lub Google, który został pierwotnie sfinansowany przez spółkę venture lub podmiot finansujący.

Po dość długim poszukiwaniu inwestorów to mniej więcej tyle 2 lat Ale ciężka praca Williama Tanuwiajayi i Leotinusa Alfa Edisona się opłaciła 6 W lutym 2009 r. Zdobyli inwestorów, a 17 sierpnia 2009 r. Było to historyczne tofu dla obu z nich, ponieważ był to rok uruchomienia Tokopedia.

Stąd Tokopedia rośnie i zyskuje coraz więcej funduszy od inwestorów, którzy zaczęli ufać i nie wahają się już tam inwestować. Nawet w 2014 roku Tokopedia otrzymała ogromną kwotę finansowania, 100 milionów dolarów z Softbank Internet, który wcześniej również inwestował w Alibaba. Ponadto Tokopedia pozyskało także kapitał od Sequoia Capital, który również zapewnił kapitał Google, Instagramlub Apple.

Leontinus Alfa Edisona

Biografia założyciela Tokopedia - Leontinus Alpha Edison

Kim jest Leontinus Alpha Edison? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jest on osobą, która ma również rolę, która jest nie mniej ważna dla założenia Tokopedia. Jego wkład wraz z Williamem sprawił, że Tokopedia stał się znawcą i nadal mógł śpiewać, mimo że pojawiło się wiele witryn kupujących i sprzedających online.

Leontinus Alpha Edison urodził się w Pontianak 19 marca 1981 r. W rzeczywistości był jednym z odnoszących sukcesy przedsiębiorców w Indonezji, a także założycielem Tokopedia. Leontinus od samego początku miał zdolność i wielkie marzenie, aby stworzyć największy rynek w Indonezji, który może handlować przez 24 godziny. Ponadto zainspirowały go także różne witryny kupujące i sprzedające online w innych krajach.

Marzenie o stworzeniu startupu ma na celu nie tylko sprzedaż z Indonezji, ale także przyjazd z innych krajów, aby sprzedawcy i kupujący mogli sprzedawać więcej produktów, a konsumenci mieli również wiele referencji. Trudności w budowaniu tego snu nie można zaprzeczyć. Ale z ciężką pracą, współpracą i modlitwą, aż w końcu powstała Tokopedia.

Do tej pory Tokopedia wciąż jest silna i nie mniej konkurencyjna, chociaż w Indonezji istnieje wiele podobnych firm lub startupów, które oferują również wiele produktów różnych marek i cen.

Takie jest wyjaśnienie biografii założycieli Tokopedia. Obie te postacie sprawiły, że Indonezja stała się sławna dzięki spełnieniu swoich marzeń. Aby to osiągnąć, musisz zmagać się z cierpliwością i wytrwałością, aby Tokopedia mogła przetrwać tak, jak jest dzisiaj.