Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Biuletyn WhatsApp: Skuteczne angażowanie klientów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Biuletyn WhatsApp: Skuteczne angażowanie klientów

Słowo „marketing cyfrowy” powstało w latach 90., gdy aplikacje do zarządzania relacjami z klientami (CRM) znacznie się rozwinęły, dodając do technologii marketingowej wraz ze wzrostem wykorzystania komputera i Internetu. Na przełomie wieków narodził się iPhone, a liczba użytkowników Internetu rosła wykładniczo, ponieważ ludzie zaczęli wykorzystywać świat wirtualny do podejmowania decyzji o swoich potrzebach. Utorowało to drogę światu marketingu do rozpoczęcia włączania technologii do swojego rozwoju.

Stale ewoluujący klimat marketingowy dał początek automatyzacji marketingu w 2007 r. przy użyciu oprogramowania do automatyzacji konwencjonalnych procesów marketingowych. Pomogło to światu handlu w segmentowaniu klientów, uruchamianiu kampanii wielokanałowych i personalizowaniu informacji dla konsumentów końcowych w oparciu o ich specyficzne działania. Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych rozwój marketingu cyfrowego stał się bardziej wyrafinowany, ponieważ zależność konsumentów od elektroniki cyfrowej wzrosła i pogłębiła się.

W 2022 roku globalny marketing cyfrowy został wyceniony na 321 miliardów dolarów, co ma dalej rosnąć przy CAGR wynoszącym 13.1% w latach 2023-2028, aby osiągnąć łączną wycenę w wysokości 671,86 mld USD.

Rodzaje marketingu cyfrowego
Co to jest biuletyn Whatsapp?
Elementy biuletynów Whatsapp
Korzyści z biuletynów Whatsapp
Powody nagradzania biuletynów Whatsapp
Wniosek

Rodzaje marketingu cyfrowego

Istotny element ogólnej strategii marketingowej, marketing cyfrowy umożliwia firmom wysyłanie dostosowanych wiadomości do określonej grupy odbiorców, a tym samym bezpośrednie dotarcie do docelowych klientów. Można to osiągnąć na wiele sposobów. Wiele form marketingu cyfrowego obejmuje optymalizację wyszukiwarek (SEO), płatność za kliknięcie, marketing w mediach społecznościowych, marketing treści, marketing e-mailowy, marketing mobilny, analizy marketingowe i marketing afiliacyjny.

Nowym i pojawiającym się trendem marketingowym, z którego korzystają firmy myślące przyszłościowo, jest marketing WhatsApp. Jest to najnowszy sposób, w jaki firmy mogą nawiązać kontakt z klientami i uzyskać ich niepodzielną uwagę.

Rekommenderad:  Jak napisać powieść na listopadowy krajowy miesiąc pisania powieści

Poprzez marketing WhatsApp firmy angażują się w handel konwersacyjny, wysyłając biuletyny WhatsApp.

Co to jest biuletyn Whatsapp?

Biuletyn WhatsApp jest jak każda inna cyfrowa wysyłka z jedną zasadniczą różnicą. Jest bardziej osobisty i skierowany do określonej grupy odbiorców. Podobnie jak tradycyjny biuletyn e-mailowy, biuletyn WhatsApp może zawierać specjalną ofertę, ekskluzywną zniżkę, ogłoszenie o nowym produkcie, a nawet zdjęcie lub wiadomość wideo. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do biuletynu e-mailowego będzie on zawierał tylko jedną z tych wiadomości.

Dzięki 98% współczynnikowi otwarć biuletyn WhatsApp pozwala firmom pozostawać w bliskim kontakcie z klientami, a jednocześnie łatwo zdobywać ich zaufanie ze względu na łatwość dotarcia do nich.

Elementy biuletynów Whatsapp

WhatsApp ma potencjał, aby stać się kolejnym kanałem relacji typu end-to-end. Nie może jednak zastąpić działań e-mail marketingowych. Może to być raczej niezwykle przydatny i harmonijny wspólny kanał marketingu e-mailowego, używany do komunikacji o niższej częstotliwości i wysoce trafnej.

Kilka kluczowych elementów biuletynów WhatsApp pozwalających zmaksymalizować zaangażowanie to:

 • Biuletyny nie przekraczają limitu 150 słów
 • Przyciski „Szybka odpowiedź” można zaprogramować w biuletynach
 • Przycisk CTA (Call to Action) może od razu skierować odbiorcę na stronę biznesową

Pamiętając o tych kilku kluczowych elementach, firma może zapewnić zaangażowanie konsumentów, a także promować sprzedaż za pomocą wezwań do działania.

Korzyści z biuletynów Whatsapp

Globalna popularność WhatsApp sprawia, że ​​jest to skuteczne narzędzie handlu konwersacyjnego. Chociaż aplikacja może ułatwiać blokowanie numerów, wiele korzyści płynących z używania tego narzędzia do marketingu sprawia, że ​​jest to wysoce preferowane medium.

 • Wskaźnik zaangażowania jest wysoki – prawie 100%, ponieważ odbiorcy otwierają i czytają newslettery
 • Umożliwia firmom dokładny pomiar reakcji odbiorców
 • Szablony są bardzo atrakcyjne, zapewniając zaangażowanie odbiorcy przy minimalnym wysiłku
 • W aplikacji nie ma folderów spamu ani śmieci, w których takie biuletyny mogą automatycznie znikać
 • Koszty marketingu są znacznie niższe
Rekommenderad:  WhatsApp ułatwia udawanie, że nie byłeś ostatnio online

Firmy muszą być ostrożne i wrażliwe na liczbę wiadomości wysyłanych za pośrednictwem transmisji WhatsApp, aby były interesujące, wciągające i skuteczne.

Powody nagradzania biuletynów Whatsapp

Charakter działalności lub usługi określa sposób wykorzystania biuletynu WhatsApp w celu uzyskania optymalnych korzyści. Zwykle ten kanał nadawczy jest używany do ogłaszania nowych produktów, kampanii promocyjnych sprzedaży, zaangażowania i / lub badań.

 • Informowanie klientów na bieżąco o statusie ich zamówień
 • Świętuj specjalne okazje klientów, takie jak urodziny, rocznice, promocje itp., wysyłając spersonalizowane wiadomości lub spersonalizowane oferty
 • Wysoce spersonalizowana, wyspecjalizowana i ulepszona obsługa i utrzymanie klienta
 • Wysyłanie wiadomości i otrzymywanie odpowiedzi od klientów w czasie rzeczywistym, co pozwala szybko rozwiązywać zapytania lub reklamacje
 • Znaczna redukcja porzuconych koszyków

Wniosek

WhatsApp jest obecnie najpopularniejszą globalną aplikacją do przesyłania wiadomości z ponad 2 miliardów użytkowników. Te statystyki z łatwością sprawiają, że firmy najczęściej wybierają szybsze dostarczanie odpowiednich informacji swoim klientom, a także zamykanie sprzedaży. Marketing cyfrowy stale ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Jak świat marketingu ewoluuje wraz z technologią, dopiero się okaże.

Często zadawane pytania

Wymień kilka form marketingu cyfrowego.

Poniżej znajduje się kilka form marketingu cyfrowego:

 • Marketing WhatsApp
 • Optymalizacja wyszukiwarki internetowej
 • Płatność za kliknięcie
 • Marketing mediów społecznościowych
 • marketingu treści
 • Marketing e-mailowy
 • Mobilny marketing
 • Marketing afiliacyjny

Co to jest biuletyn WhatsApp?

Biuletyn WhatsApp jest jak każda inna cyfrowa wysyłka z jedną zasadniczą różnicą. Jest bardziej osobisty i skierowany do określonej grupy odbiorców. Podobnie jak tradycyjny biuletyn e-mailowy, biuletyn WhatsApp może zawierać specjalną ofertę, ekskluzywną zniżkę, ogłoszenie o nowym produkcie, a nawet zdjęcie lub wiadomość wideo. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do biuletynu e-mailowego będzie on zawierał tylko jedną z tych wiadomości.