Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Błędy popełniane przy wyszukiwaniu produktów do sprzedaży: jak moja żona straciła swoje ulubione hobby

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Błędy popełniane przy wyszukiwaniu produktów do sprzedaży: jak moja żona straciła swoje ulubione hobby

Jedną z najczęściej słyszanych przeze mnie rad dotyczących przedsiębiorczości jest założenie firmy w oparciu o coś, co Cię pasjonuje. Wybierz niszę opartą na czymś, co lubisz robić i przekształć ją w biznes.

Ilekroć słyszę tę radę, zaczynam przewracać oczami, bo to nie takie proste. Jasne, pasja jest ważna, ale pasja przychodzi wraz z terytorium, kiedy zaczynasz kopać tyłki. Pasja przychodzi naturalnie, gdy zaczynasz dostrzegać trakcję i postęp.

Problem z wyborem pomysłu na biznes w oparciu o to, co lubisz robić w czasie wolnym, polega na tym, że możesz przestać cieszyć się tym, gdy zaczniesz za to pobierać opłaty.

Coś zasadniczo się zmienia, gdy dostajesz zapłatę i musisz zaspokajać potrzeby klientów. Nagle przestajesz działać na własnych warunkach.

Musisz słuchać, co klient ma do powiedzenia. Musisz zmienić sposób, w jaki robisz rzeczy w oparciu o to, czego chcą Twoi klienci i za co są skłonni zapłacić.

Oddzielenie biznesu od przyjemności

Głównym problemem związanym z zakładaniem firmy w oparciu o to, co lubisz robić, jest to, że musisz oddzielić zabawną część od tego, co faktycznie przynosi pieniądze.

I najczęściej te dwie rzeczy nie pokrywają się w pełni. Jasne, możesz prowadzić swój biznes, opierając się tylko na zabawnych częściach, ale w ponad połowie przypadków zabawna część w ten sposób koliduje z zyskami.

A jeśli masz osobiste uprzedzenia co do sposobu, w jaki Twoja firma powinna być prowadzona w odniesieniu do Twojego hobby, znacznie utrudnia to osiągnięcie rentowności. Co gorsza, jeśli posuniesz się za daleko tylko dla pieniędzy, Twoja firma może zmienić się w kolejną pracę.

Osobista historia

Wraz z żoną założyliśmy w naszym sklepie internetowym sekcję personalizowanej pościeli, ponieważ moja żona pasjonowała się haftem. Mieliśmy maszynę do haftowania (prezent urodzinowy ode mnie dla niej) i uwielbiała wyszywać nasze inicjały praktycznie na wszystkim, co mieliśmy, ręczniki, poszewki na poduszki, śliniaki… co tylko chcesz.

Rekommenderad:  Gdzie są pobierane pliki na iPhone'a?

Niektóre z jej projektów haftów były niezwykle skomplikowane, ponieważ wykorzystywały wiele różnych kolorów nici i fantazyjnych wzorów ściegów. Z tego powodu wyprodukowanie pojedynczego, spersonalizowanego produktu często zajmowało ponad godzinę.

Ale efekt końcowy był zawsze piękny, więc pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby sprzedawanie niektórych z tych wzorów wyhaftowanych na naszych własnych produktach. W końcu ludzie z pewnością zapłaciliby dodatkowo za spersonalizowanie swoich produktów.

To, co się stało, było kompletną katastrofą. Kiedy zaczęliśmy oferować personalizację i niestandardowe hafty, klienci chcieli projektów, które byłyby wszędzie.

Niektórzy klienci mieli naprawdę tandetny gust i chcieli, aby moja żona stworzyła naprawdę ohydne projekty, a niektórzy klienci byli wyjątkowo analtyczni i wybredni.

Większość zamówień wymagała kilku iteracji korespondencji tam iz powrotem, a cała ta interakcja z klientem odbiła się na psychice mojej żony. To, co kiedyś było dla niej zabawą, stało się przykrym obowiązkiem. Nie tworzyła już projektów dla siebie.

Zamiast tego obsługiwała klientów za kilka dodatkowych dolarów. Chociaż od czasu do czasu miała miłych klientów, podczas tego krótkiego okresu moja żona ciągle narzekała na wybredne i nieuzasadnione wymagania stawiane przez jej klientów.

Co gorsza, nikt nie mógł jej pomóc w tym dziale, ponieważ miała całą wiedzę. Jej zestaw umiejętności nie był łatwy do przeniesienia w krótkim czasie.

A ponieważ jej czas był tak cenny, pieniądze nie były tego warte i nie było możliwości rozwoju firmy w ten sposób.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się wyeliminować jak najwięcej interakcji z klientami i zaczęliśmy oferować gotowe projekty haftów, które klienci mogli konfigurować online na naszej stronie internetowej.

Chociaż nie było to tak zabawne dla mojej żony i nie wykorzystało jej umiejętności twórczych, było o wiele łatwiejsze i znacznie bardziej skalowalne jako biznes. Zasadniczo oferowaliśmy uproszczoną wersję jej hobby, kompromis w celu zaspokojenia potrzeb mas.

Rekommenderad:  MacBook Air i MacBook Pro M2 nie różnią się tak bardzo, jak myślisz

Niestety zbyt późno wprowadziliśmy te zmiany i moja żona była już znużona swoim niegdyś relaksującym hobby. Dziś w ogóle nie zajmuje się naszą spersonalizowaną ofertą lnianą, a nasze duże zamówienia zlecamy lokalnym hafciarkom lub zlecamy realizację zamówień komuś innemu.

Nie rób biznesu z czegoś, co robisz dla zabawy

Jestem pewien, że możesz podać wiele przykładów przedsiębiorców, którzy zarabiają pieniądze, robiąc to, co sprawia im przyjemność, ale pamiętaj, że gdy tylko zaczniesz przyjmować pierwszego dolara, wiąże się to z wieloma kompromisami.

Ponieważ klienci za coś płacą, będą czuć się uprawnieni do wyrażenia swojej opinii. A działanie na podstawie ich opinii może prowadzić do większych zysków dla Twojej firmy kosztem Twojej wolnej woli.

Każdy potrzebuje hobby i relaksującej aktywności, aby się zrelaksować. Czy naprawdę chcesz poświęcić swoją przyjemność, zamieniając ją w biznes? Jeśli tak, bądź przygotowany na pewne ustępstwa, ponieważ Twoje hobby może nie skalować się z Twoją firmą.

Lepszym sposobem podejścia do znalezienia dobrej niszy dla Twojej firmy jest zbadanie, co jest opłacalne, łatwe do sprzedania i stamtąd.

Gotowy, aby poważnie podejść do rozpoczęcia działalności online?

Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu online, musisz sprawdzić mój bezpłatny mini kurs Jak stworzyć niszowy sklep internetowy w 5 Łatwe kroki.

W tym 6 dzienny mini kurs, ujawniam kroki, które podjęliśmy z żoną, aby zarobić 100 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie roku. Co najlepsze, jest to bezpłatne i będziesz otrzymywać cotygodniowe wskazówki i strategie e-commerce!

Powiązane posty w naszej historii

O Stevenie Chou

Steve Chou jest wysoce rozpoznawalnym influencerem w przestrzeni e-commerce i nauczał tysiące studentów jak skutecznie sprzedawać fizyczne produkty online pod adresem ProfitableOnlineStore.com.

jego blogu, MyWifeRzućPracę.comzostał przedstawiony w Forbes, Inc, The New York Times, Entrepreneur i MSNBC.

Rekommenderad:  Kody upominkowe State of Survival: Wykorzystaj teraz

On też jest współautor dla BigCommerce, Klaviyo, ManyChat, Printful, Privy, CXL, Ecommerce Fuel, GlockApps, Privy, Social Media Examiner, Web Designer Depot, Sumo i inne wiodące publikacje biznesowe.

Ponadto prowadzi popularny podcast e-commerceMoja żona rzuciła pracę, czyli 25 najlepszych programów marketingowych ze wszystkich Apple Podcasty.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami e-commerce, Steve prowadzi 7 sklep internetowy z figurkamiBumblebeeLinens.com, z żoną i zakłada doroczna konferencja e-commerce zwany Zjazd Sprzedawców.

Steve posiada tytuł licencjata i magistra elektrotechniki Uniwersytet Stanford. Pomimo tego, że studiował elektrotechnikę, znaczną część studiów podyplomowych spędził na studiowaniu przedsiębiorczości i mechaniki prowadzenia małych firm.