Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Blogi nadal przynoszą zyski w 2023 r. – oto jak na tym zarabiać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Blogi nadal przynoszą zyski w 2023 r. – oto jak na tym zarabiać

Tak – blogowanie to wciąż świetny sposób na zarabianie na życie! Zasady się zmieniły, ale blogowanie jest nadal tak samo aktualne jak dziesięć lat temu. Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu w 2023 roku, musisz być na bieżąco z intencjami wyszukiwania i SERPami Google.

Oto dlaczego dobry, staromodny blog jest nadal najważniejszym zasobem marketera treści i jak sprawić, by Twój był atrakcyjny dla współczesnych odbiorców.

Nadal istnieje wiele blogów

Skąd możesz mieć pewność, że jako bloger nadal masz szansę?

Blogowanie jest integralną częścią naszego doświadczenia online. Kiedy mamy pytanie, szukamy odpowiedzi w Google. I zgadnij, dokąd zaprowadzi nas Google? W około 94% przypadków trafiamy na blogi.

Wystarczy spojrzeć na te statystyki blogowania:

  • W Internecie jest ponad 600 milionów blogów;
  • 77% internautów regularnie prowadzi wpisy na blogach.

Chcesz zacząć budować karierę w blogowaniu? Nie jesteś jedyny. W samych Stanach Zjednoczonych jest ponad 32 miliony blogerów, w porównaniu do 27 milionów w 2014 roku:

Blogi są nadal popularne, co do tego nie ma wątpliwości.

Ile blogów zarabia pieniądze?

Potencjał blogowania do zarabiania pieniędzy jest praktycznie nieograniczony.

Podczas gdy realistyczne miesięczne prognozy dla początkujących wynoszą około $1000 w pierwszym roku, najpopularniejsze blogi zarabiają około 45 000 USD rocznie. Niektórzy z odnoszących największe sukcesy pełnoetatowych blogerów miażdżą go, zarabiając ponad 200 000 $ rocznie.

Jest to jednak ostra konkurencja, ponieważ tylko około 30% blogerów odnotowuje sukces.

Dlaczego większość blogów upada w ciągu pierwszych kilku lat?

Brak kreatywności i dyscypliny są zwykle głównymi winowajcami, ponieważ nie każdy może nadal tworzyć angażujące treści. Nastawienie na szybkie wzbogacenie się i zarabianie pieniędzy to kolejny pomijany powód. Zanim zaczniesz sprzedawać rzeczy, musisz najpierw zbudować zaufanie.

Rekommenderad:  Jak się przywitać w Snapchacie: przewodnik krok po kroku ze wskazówkami i amp; Wydziwianie

Konsumpcja cyfrowa rośnie

Dobrą wiadomością dla blogerów jest to, że ludzie konsumują informacje cyfrowo i to się nie zmieni w najbliższym czasie. W rzeczywistości populacja USA prawdopodobnie wyda ponad osiem godzin dziennie w mediach cyfrowych w 2024 r.

Więc jeśli rozważasz założenie bloga, teraz jest na to czas.

Zwiększona konsumpcja cyfrowa poszerzy przestrzeń rynkową dla konkurujących ze sobą twórców, ale będzie też nadal dyktować reguły. Do 2025 roku 75% użytkowników internetu będzie korzystać wyłącznie z urządzeń mobilnych.

Blogerzy, którzy chcą zarabiać pieniądze, muszą dostosować się i zoptymalizować pod kątem konsumpcji mobilnej. Blogi, które zapewniają najlepsze wrażenia użytkownikom mobilnym, przejmą inicjatywę i wyznaczą trend, za którym będą podążać inni.

Podcasty i blogi

Blogowanie to nie jedyny sposób, w jaki ludzie konsumują treści.

Podcasty przekroczą 100 milionów słuchaczy w 2024 roku, co może stanowić problem dla blogerów piszących wyłącznie tekst. Na szczęście otworzy to również fantastyczne możliwości dla twórców, którzy wiedzą, jak korzystać z tych formatów razem, aby stworzyć wieloplatformowe wrażenia dla użytkowników.

W rzeczywistości połączenie efektów blogowania i podcastingu na wczesnym etapie może pomóc ambitnym twórcom treści wyprzedzić konkurencję.

Te dwa nośniki idealnie do siebie pasują — podczas gdy tekst jest bogaty w informacje i pasuje do wiecznie aktualnych treści, dźwięk jest bardziej wciągający i genialny w tworzeniu osobistego kontaktu z publicznością. Dodaj wideo do miksu i masz trifectę.

Blogi wideo

Wideo stanowi zagrożenie podobne do podcastów, z 30,37 miliarda cyfrowych widzów wideo na całym świecie. Jako bloger powinieneś wykorzystać to i uczynić z tego część swojej szerszej strategii.

Bo bądźmy szczerzy – nie każdy ma cierpliwość do czytania 3artykuł zawierający 000 słów.

Na pytanie, w jaki sposób wyszukują produkty i usługi, 73% konsumentów stwierdziło, że woli obejrzeć krótki film, a tylko 11% woli przeczytać artykuł.

Rekommenderad:  Jak zmienić domyślną przeglądarkę w Kali Linux?

Od godzinnych YouTube od odcinków do filmów krótkometrażowych TikTok, blogi wideo pozwalają twórcom dotrzeć do wielu różnych rodzajów konsumentów treści.

Znalezienie mikro-niszy jest ważniejsze niż kiedykolwiek

W roku 2023 i później nowi blogerzy muszą być bardzo konkretni w swoich tematach. Jedynym sposobem, aby odnieść sukces na nasyconym rynku, jest znalezienie mikro-nisz, w których konkurencja nie jest jeszcze ostra. Odbiorców przyciągają dogłębne treści i wiedza niszowych blogerów.

Weźmy jako przykład te dochodowe blogi:

  • Nerd Fitness celuje w dziwaczną niszę fitness – „nerdów, odmieńców i mutantów”.
  • Fit Bottomed Girls jest dla dziewczyn, które kochają filozofię, jedzenie i swoje naturalne ciała.
  • Uzależniony 2 majsterkowanie to blog dla majsterkowiczów pracujących z niewielkim budżetem.
  • Naucz ćpuna to fantastyczny blog edukacyjny do nauki nowych technik nauczania.
  • Przytulacz do drzew to eko blog pełen porad i inspiracji dla zrównoważonego życia.

Nie możesz wymyślić nic charakterystycznego? Nadal możesz pisać o stylu życia, modzie, biznesie i innych ogólnych tematach, ale potrzebujesz świeżego akcentu. Weź wskazówki z tego popularnego bloga dla mam o nazwie Technologiczna mamaktóra łączy styl życia i rodzicielstwo z technologią.

Wniosek

Jak więc zarabiać na blogowaniu w 2023 roku?

Zachowanie determinacji i pasji to ogromna część tego. Gorące trendy, takie jak podcasting i wideo, mogą być kluczem do sukcesu w przyszłości – szczególnie dla blogerów zarabiających na sprzedaży produktów, usług i przestrzeni reklamowej. Blogowanie to ciężka praca, ale warto.