Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Brak chipów uderza w 90% branży smartphones, ale Apple jest najmniej dotknięty

Pandemia COVID-19 przyniosła ze sobą kilka problemów i konsekwencji w różnych sektorach. Jednym z najbardziej znaczących jest obecnie niedobór chipów, który jest odczuwalny w różnych segmentach, od rynku samochodowego po komputery, telefony i inne.

Jednak według ostatnich badań brak chipów dotyka 90% branży. smartphones. Z drugiej strony Apple jest jedną z marek najmniej dotkniętych tym problemem.

W związku z pandemią fabryki zamknęły drzwi lub zmniejszyły swoją działalność, jako środek zapobiegawczy, aby uniknąć zarażenia wśród pracowników. Równolegle ta sama pandemia spowodowała odosobnienie, które spowodowało potrzebę nabywania przez konsumentów sprzętu technologicznego, takiego jak komputery, tablety, smartphones, drukarki itp. Teraz, rosnący popyt i malejąca podaż, rezultatem może być jedynie niedobór komponentów.

90% branży smartfonów cierpi na brak chipów

Nowe badanie kontrapunkt, firma zajmująca się badaniami związanymi z rynkiem technologicznym, pozwala lepiej dostrzec wpływ niedoboru komponentów na segment telefoniczny. Według ankiety brak chipów dotyczy 90% branży. smartphones w 2021 r. bardzo znacząca liczba. Tym samym firma szacuje dla tego sektora roczny wzrost niższy od oczekiwanego.

Firma twierdzi również, że rok 2020 miał najgorsze wskaźniki produkcji dla smartphones ostatnich lat. Konkretnie, około 10,33 miliarda jednostek, wartość niższa niż 1.48 miliarda wyprodukowanych w 2019 roku.

Najnowsze prognozy wskazują na wzrost tylko 6% w 2021 r., szacując tym samym produkcję 10,41 miliarda smartphones. Ta wartość jest poniżej 9%, lub 1.45 miliarda jednostek, wstępnie oszacowanych przez Counterpoint. Tak więc rok 2021 wydawał się rokiem ożywienia, ale wydaje się, że można się tego spodziewać w najlepszym razie dopiero w 2022 roku.

Apple jest jedną z najmniej dotkniętych marek

Zgodnie ze szczegółami, Apple to jedna z firm, które najmniej odczują skutki tego niedoboru. Powodem jest to, że marka Apple jest w stanie negocjować komponenty w sposób priorytetowy iz wyprzedzeniem, ze względu na swoją siłę nabywczą i wpływy.

Rekommenderad:  Rendery Motorola Moto Edge 30 Pro wydane przed premierą

Obraz iphone 13 Pro Max z ProMotion 120 Hz

iPhone 13 Pro Max

Według Toma Kanga, dyrektora ds. badań w Counterpoint Research:

Niedobór półprzewodników wydaje się wpływać na wszystkie marki w ekosystemach. Samsung, Oppo, Xiaomi zostały dotknięte i obniżamy nasze prognozy. Ale Apple wydaje się być najbardziej odporną i najmniej dotkniętą sytuacją niedoboru PA. [Application Processor].

Jednak nawet na mniejszą skalę firma z Cupertino również doświadcza tego problemu. TEN Apple Ostrzegł nawet inwestorów, że produkcja Maców i iPadów będzie pierwszym uderzeniem niedoboru chipów, co może mieć również wpływ na iPhone’a.