Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Brak wyników? Brakuje Ci czegoś w Twoich wysiłkach związanych z marketingiem cyfrowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Brak wyników? Brakuje Ci czegoś w Twoich wysiłkach związanych z marketingiem cyfrowym

Odpowiedź jest skomplikowana po prostu dlatego, że wyzwanie związane z generowaniem potencjalnych klientów, nowych możliwości sprzedaży i nowych klientów jest również złożone — zwłaszcza dzisiaj.

Ogólnie rzecz biorąc, kilka sygnałów wskazuje, że coś nie działa prawidłowo, a to często oznacza, że ​​czegoś brakuje w podstawowym zestawie składników wymaganych do prowadzenia programu marketingowego, który przynosi wyniki i wyniki biznesowe.

Chociaż brak składników nie zawsze stanowi problem, zdarza się to bardzo często. Możesz mieć niewłaściwy produkt lub usługę dla rynku, do którego dążysz. Lub możesz mieć odpowiedni produkt lub usługę, ale podążasz za niewłaściwym rynkiem.

Z naszego doświadczenia wynika jednak, że rzadko jest to problemem.

Oto niektóre sygnały, których powinieneś szukać.

Jeśli uważasz, że Twój program powinien generować więcej potencjalnych klientów, więcej możliwości sprzedaży i więcej nowych klientów, może czegoś brakuje.

Jeśli czujesz, że osoby planujące, realizujące i optymalizujące Twój program marketingowy mogą nie być w 100% pewne, co i jak robić, może czegoś brakuje.

Jeśli uruchomienie treści, kampanii i nowych taktyk generowania leadów zajmuje Ci zbyt dużo czasu, może czegoś brakuje.

Jeśli czujesz, że robisz przypadkowe działania marketingowe i cały czas próbujesz różnych pomysłów, może czegoś brakuje.

Jeśli wydaje Ci się, że wszystko robisz dobrze, ale po prostu nie osiągasz oczekiwanych rezultatów, tutaj też może czegoś brakować.

Przyjrzymy się każdemu z tych scenariuszy, aby pomóc Ci określić, czy to Ty i co z tym zrobić.

Najpierw trochę informacji na temat tego, dlaczego jest to dziś tak skomplikowane.

Dlaczego marketing jest dziś taki trudny?

Twoi potencjalni klienci są zalewani cyfrowym zasięgiem. Wszyscy to czują. Skrzynki odbiorcze są pełne wiadomości-śmieci. Kanały społecznościowe są wypełnione kolejnymi śmieciowymi postami. Trudno jest znaleźć się w głowach lub ogonach w wyszukiwarkach i witrynach internetowych. Nawet materiały edukacyjne dostarczane przez firmy nie zawsze są pomocne.

Twoje perspektywy są sfrustrowane.

Nowe praktyki w zakresie prywatności utrudniają kontakt z potencjalnymi klientami.

Ludzie nie udostępniają swoich danych osobowych tak, jak kiedyś. Martwią się o swoje informacje i ciężej pracują, aby je chronić.

Potrzeba więcej kontaktów z większą liczbą osób w organizacjach potencjalnych klientów, aby w ogóle zwrócić czyjąkolwiek uwagę, nie mówiąc już o spotkaniu.

Perspektywy nie są chętne do rozmowy. Kontrolują proces znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i mają więcej zasobów na wyciągnięcie ręki, aby dowiedzieć się o Twojej firmie, nawet nie wiedząc, że się rozglądają.

To, co zadziałało w zeszłym roku lub rok wcześniej, nie zadziała w tym roku. Będziesz potrzebować zupełnie nowego podręcznika, zupełnie nowej strategii, zupełnie nowego zestawu taktyk i zupełnie nowego spojrzenia na sposób prowadzenia kampanii i korzystania z technologii.

Rekommenderad:  7+ Sposoby naprawy Facebook Brak ładowania

Oto, czego prawdopodobnie brakuje w Twoich obecnych wysiłkach związanych z marketingiem cyfrowym, generowaniem potencjalnych klientów i generowaniem popytu.

Może brakować strategii

CAŁY CZAS widzimy brakujące strategie. Oznacza to, że Twoja firma nie opowiada przekonującej historii, która jest wystarczająco emocjonalna i wciągająca, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta i sprawić, że poczuje, że musi Cię lepiej poznać.

Czy to ty? Oto jak to sprawdzić. Przejdź do stron internetowych trzech największych konkurentów i spójrz na nagłówki na ich stronach. Czy któryś z nich brzmi jak twój? Jeśli tak, brakuje ci strategii.

Oto inny sposób, aby się dowiedzieć. Czy Twoja strona internetowa lub Twoi sprzedawcy mają coś do powiedzenia potencjalnym klientom, czego nie mają lub nie mogą powiedzieć Twoi konkurenci? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, brakuje ci strategii.

Mogę iść dalej. Strategia jest tak ważna i wieloaspektowa, ale tak często jej brakuje, że objawia się na różne sposoby.

Czy masz zaplanowane ścieżki zakupowe potencjalnych klientów? Chodzi mi o to, czy znasz każdy punkt styku na tej drodze z Twoją firmą, od pierwszego kliknięcia na stronie internetowej do podpisania dokumentów? Jeśli tego nie masz, tracisz strategię.

Cała ta praca nad strategią powinna zostać wykonana, zanim wydasz choćby dolara na jakąkolwiek taktykę. Podczas gdy taktyka jest miejscem, w którym większość firm spędza większość czasu i pieniędzy, zwykle nie jest to miejsce, w którym program się psuje. To brak strategii powoduje problemy.

Na placu 2mamy mantrę — strategia przed taktyką — i to działa za każdym razem.

Może brakować taktyki

CAŁY CZAS widzimy brakujące taktyki. Oznacza to, że stosujesz pewne taktyki, takie jak marketing e-mailowy, ale nie stosujesz wszystkich taktyk niezbędnych do wygenerowania liczby lub jakości potencjalnych klientów, których szukasz.

Dzisiaj musisz być wysoce zorganizowany i stosować jak najwięcej odpowiednich taktyk.

Oznacza to, że musisz przynajmniej ocenić każdą dostępną taktykę. Nie każda taktyka będzie dobrze pasować i zostanie uwzględniona w twoim programie. Na przykład płatne reklamy społecznościowe na TikTok dla firmy księgowej B2B mogą NIE być właściwą taktyką, ale należy to rozważyć.

Alternatywnie, płatne reklamy społecznościowe włączone Instagram może być właściwą taktyką dla tej samej firmy.

Czy robisz coś z podcastami wideo lub audio? Większość firm wciąż opiera się przenoszeniu swoich treści do tego typu formatu, jednak każdy punkt danych pokazuje, że ludzie wolą oglądać i słuchać niż czytać.

Rekommenderad:  Recenzja iQOO 11 5G: czy to koniec twoich poszukiwań najlepszego smartfona?

Ponownie, w zależności od firmy i perspektyw, te taktyki należy zbadać i potencjalnie dodać do tego, co obecnie robisz.

Właśnie uruchomiłeś nową witrynę, ale czy jest ona zoptymalizowana pod kątem wyszukiwania w Google 20 słów kluczowych i wyrażeń kluczowych, których Twoi potencjalni klienci zwykle używają podczas wyszukiwania? Większość firm musi odpowiedzieć nie. Nie myśleli o wyszukiwaniu, kiedy ostatnio zmieniali swoją witrynę.

Obecnie istnieje tak wiele taktyk, a nadchodzą kolejne. Wiadomości tekstowe stają się bardzo skutecznym sposobem dotarcia do ludzi. Retargetowanie reklam online po tym, jak ludzie odwiedzą Twoją witrynę, również staje się coraz bardziej powszechne.

Wykorzystanie danych o zamiarach z czyjejś historii przeglądania, a następnie kierowanie do nich reklam za pośrednictwem sieci społecznościowej lub sieci reklamowej może być dla Ciebie odpowiednie. Liczba taktyk szybko rośnie, a proces stosowania właściwych we właściwym czasie i we właściwy sposób stanowi wyzwanie.

Może brakować kampanii

Widzimy ludzi, którzy nie prowadzą bieżących kampanii lub prowadzą bardzo nieskuteczne kampanie. Te działania wielokanałowe muszą być wysoce strategiczne, odpowiednio zaprojektowane i wspierane konkretnymi zasobami kampanii.

Muszą też być jeden do jednego, a nie jeden do wielu. Ponadto muszą biec wystarczająco długo, aby uzyskać przyczepność. Czasami oznacza to miesiące, a nie tygodnie.

Czy to brzmi znajomo? Próbowałeś zrobić kilka płatnych reklam społecznościowych Facebook czy LinkedIn, ale po miesiącu skromnych lub wręcz zerowych rezultatów przerwałeś kampanię.

Czy znasz algorytmy, które Google, Facebook i LinkedIn optymalizacja zwykle zajmuje miesiąc? A więc przerwałeś kampanię dokładnie w momencie, gdy Twój program miał zacząć się wyświetlać.

Te firmy chcą, aby Twoje reklamy działały. Im lepiej pracują, tym więcej zarabiają. Ale musisz dać swoim kampaniom wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Musisz wystarczająco dużo zainwestować w swoje kampanie, aby osiągnąć oczekiwane wyniki. Nie ma tu żadnych tajemnic i rzadko ludzie inwestują 100 dolarów i zdobywają 100 leadów. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał zainwestować $1,000, aby zdobyć 10 potencjalnych klientów, ale pomyśl o tym w ten sposób: Czy zapłaciłbyś 100 USD za nowy potencjalny klient? Jeśli trop jest dobry, myślę, że większość ludzi zgodziłaby się, zwłaszcza w firmach B2B, które sprzedają produkty lub usługi o rocznych przychodach przekraczających 50 000 USD.

Pamiętaj, że to ludzie, którzy do Ciebie dotarli, a nie zimne kontakty. Mają wyraźny zamiar przynajmniej dowiedzieć się więcej o tym, co oferujesz.

Może brakować technologii

Wreszcie Twoja strategia, taktyka i kampanie muszą być zbudowane na platformie technologicznej, która pozwoli Ci zautomatyzować w jak największym stopniu, śledzić wszystko i optymalizować te wysiłki każdego miesiąca.

Rekommenderad:  Apple analizuje zawartość iCloud w celu wykrycia przestępstw związanych z wykorzystywaniem dzieci

Obecnie złożoność prowadzenia kampanii marketingowych można nieco złagodzić dzięki technologii. Wiele kroków można zautomatyzować za pomocą technologii, co ułatwia wykonywanie powtarzalnych i skalowalnych programów.

Technologia informuje również o tym, co działa. W przeszłości marketerzy tak naprawdę nie wiedzieli, co działa — wszystko było jakościowe.

Dziś wszystko jest ilościowe. Wiemy, co działa dobrze, co działa dobrze, a co nie działa wcale.

Dzięki temu ludzie od marketingu mogą próbować naprawić to, co nie działa dobrze, lub zamknąć to, co nie może dobrze działać, oszczędzając pieniądze i czas, dzięki czemu możesz oprzeć się na taktykach, które działają dobrze.

To połączenie tych czterech elementów zawsze daje rezultaty oczekiwane przez większość ludzi, ale uruchomienie każdego obszaru i optymalizacja ich wszystkich wymaga dużego doświadczenia i umiejętności.

Jest jeszcze jeden obszar, którego może brakować.

Twojemu obecnemu zespołowi brakuje wiedzy, aby objąć poprzednie cztery elementy

Większości wewnętrznych zespołów brakuje umiejętności i doświadczenia w co najmniej jednym z tych obszarów, co utrudnia generowanie wyników.

Czasami agencja lub zespół zewnętrzny, z którego korzystasz, nie będzie agencją lub zespołem zewnętrznym, którego będziesz potrzebować w przyszłości.

Może im brakować pewnych umiejętności lub wiedzy w jednym z wyżej wymienionych obszarów. Widzimy na przykład agencje, które świetnie radzą sobie z tworzeniem witryn internetowych, ale nie potrafią pomóc klientom w stworzeniu przekazu niezbędnego do zaangażowania odwiedzających.

Mogą być również słabi w tworzeniu treści, które zamieniają odwiedzających w potencjalnych klientów. Są to dwa ważne obszary wiedzy specjalistycznej, których może brakować w zespole wewnętrznym lub obecnym zespole zewnętrznym.

Jest też coś do powiedzenia na temat szybkości. Dzisiaj im szybciej uruchomisz swoje programy, tym szybciej możesz je zoptymalizować. A im szybciej możesz rozkręcić i uruchomić kampanię, tym szybciej generujesz wyniki.

Ale jeśli realizacja Twojego planu zajmie Twojemu zespołowi więcej czasu niż oczekiwano, może to opóźnić generowanie leadów o miesiące, oddalając Cię od realizacji celów.

Jeśli przyłapiesz się na myśleniu o swojej sytuacji i zdasz sobie sprawę, że czegoś brakuje, możesz to naprawić, znajdując partnera, który może szybko wypełnić luki, uruchomić ten brakujący element i zapewnić stałe wsparcie, którego potrzebujesz, aby zapewnić, że nie przegapisz żadnych ważnych komponentów w przyszłości.

W dzisiejszej mieszance marketingowej nie można sobie pozwolić na brak niczego w działaniach związanych z generowaniem potencjalnych klientów, generowaniem popytu i generowaniem przychodów.