Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Brakuje Ci SHAREit? Wypróbuj Snapdrop, AirDrop dla każdej platformy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Brakuje Ci SHAREit? Wypróbuj Snapdrop, AirDrop dla każdej platformy

Wszyscy użytkownicy macOS lub iOS wiedzą, jakim błogosławieństwem jest posiadanie AirDrop. Możesz łatwo pobrać dowolny plik na jednym ze swoich plików Apple urządzeń i w mgnieniu oka upuść go na innym, korzystając z funkcji, która sprawia, że ​​przesyłanie plików jest naprawdę bezproblemowe. Ale ta opcja, jak już zapewne zgadłeś, jest ograniczona do Apple produktów i nie działa w przypadku transferów między platformami. W tym celu wiele osób korzysta z innych opcji, z których ShareIt jest jedną z najpopularniejszych. Jest to aplikacja, która umożliwia transfer między platformami przy minimalnym wysiłku (choć z kilkoma reklamami), stanowiąc idealną alternatywę AirDrop dla plików, które musiały zostać przesłane na różne platformy.

Następnie zakaz aplikacji nastąpił, gdy rząd Indii zakazał 59 aplikacji, z których jedną była ShareIt, co nieco utrudnia sytuację osobom w świecie „Udostępniania”. Ale co, jeśli powiemy Ci, że istnieje platforma do udostępniania plików, która istnieje już od jakiegoś czasu, prawie pięciu lat, i umożliwia udostępnianie plików z jednego urządzenia na drugie, niezależnie od platformy, na której działa? I w przeciwieństwie do ShareIt, gdzie trzeba było pobrać aplikację, nadać sobie imię i upewnić się, że oba urządzenia mają aplikację, w tym przypadku nie ma takiego wymogu. Wszystko czego potrzebujesz to to samo aktywne połączenie z Internetem!

Snapdrop to bezpłatna, wieloplatformowa aplikacja internetowa typu open source, która umożliwia udostępnianie plików niezależnie od platformy urządzenia. Działa na iOS, Androidzie, Windows, Linux i w zasadzie każda inna platforma mobilna lub stacjonarna, na której można uruchomić przeglądarkę. Aby dokonać transferu, wystarczy sieć międzyosobowa.

Jak to działa?

Snapdrop to aplikacja internetowa, która umożliwia udostępnianie plików na różnych urządzeniach. Aby z niego skorzystać, wystarczy otworzyć stronę Snapdrop (https://snapdrop.net) na dwóch urządzeniach, na których chcesz udostępniać dane. Musisz także upewnić się, że są one podłączone do tego samego połączenia internetowego. Oznacza to, że jeśli chcesz przenieść plik z iPhone’a na swój Windows laptopa, oba te urządzenia muszą działać w tym samym połączeniu sieciowym. I to dosłownie jedyne kryteria, które należy spełnić, aby móc korzystać ze Snapdrop. Świetnie sprawdzi się w Twoim domowym Wi-Fi, w biurze, w kawiarni Starbucks i działa!

Po otwarciu Snapdrop w przeglądarce na obu urządzeniach pojawi się biały ekran z małą niebieską ikoną przypominającą sygnał Wi-Fi, z którego emitowane są koncentryczne okrągłe fale. Interfejs jest dość prosty i nie wymaga żadnej konfiguracji, co szczerze mówiąc jest jedną z najlepszych jego części. Nie musisz się nigdzie rejestrować, zapisywać swoich danych ani niczego pobierać. Możesz po prostu otworzyć aplikację internetową na swoich urządzeniach za pomocą przeglądarki (działała dobrze w przeglądarkach Safari i Chrome) i gotowe!

Po otwarciu strony internetowej na wszystkich urządzeniach każde urządzenie wyświetli inne urządzenia na swoich wyświetlaczach. Gdy Twoje urządzenie pojawi się na stronie internetowej (i pojawi się natychmiast), możesz dotknąć ikony urządzenia, wybrać z urządzenia plik, który chcesz udostępnić, i wysłać go. Będziesz mógł zobaczyć postęp udostępniania, który jest wskazywany przez niebieski pierścień, który zaczyna się formować wokół ikony urządzenia, któremu udostępniasz plik. Bardzo AirDrop!

Bezpieczna?

Teraz musisz się zastanawiać, jak bezpieczna jest ta aplikacja internetowa. Cóż, Snapdrop to platforma typu open source, a jej twórcy twierdzą, że wszystko, co jest udostępniane za pomocą tej usługi, jest przesyłane tylko między dwoma urządzeniami i żadne dane nie są nigdy udostępniane żadnemu serwerowi ani chmurze. Co więcej, aplikacja internetowa nie wykorzystuje żadnych plików cookie, a ponieważ nie ma procesu rejestracji, w zasadzie nie ma bazy danych. A jeśli nadal masz wątpliwości, programiści udostępnili link do swojego serwera, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał to sprawdzić! Pliki na Snapdropie są udostępniane za pomocą WebRTC, co oznacza, że ​​są szyfrowane, dzięki czemu platforma jest wyjątkowo bezpieczna.

Pięta tego

To może brzmieć jak marzenia o bezproblemowym przesyłaniu plików. Ale Snapdrop ma swoje ograniczenia. Ponieważ jest to aplikacja internetowa, aby z niej korzystać, wymagane jest stałe połączenie z Internetem. Snapdrop korzysta również z sieci typu osoba do osoby, co oznacza, że ​​oba urządzenia udostępniające pliki muszą działać na tym samym połączeniu internetowym. To sprawia, że ​​opcja jest bardzo bliska i ograniczająca pod względem samej odległości. Niektórzy twierdzą, że wymaga to również połączenia Wi-Fi, ale jeśli nie masz wspólnego, możesz po prostu przełączyć telefon w tryb hotspotu i na krótki czas stworzyć własne!

Innym problemem, który może się pojawić (choć szanse na to są niewielkie), jest to, że jeśli wiele osób ma otwartą aplikację internetową w tym samym budynku i korzysta z tego samego połączenia Wi-Fi (np. w kawiarni lub biurze), może to prowadzić do nastąpi poważne zamieszanie, ponieważ pojawi się wiele urządzeń i tak naprawdę nie możemy znaleźć sposobu na nadanie urządzeniom nazw (kolejne tego rodzaju niedociągnięcie, chociaż niektórzy twierdzą, że byli w stanie to zrobić). Wreszcie, prędkości transferu mogą być nieco nierówne – czasami pliki przesyłane były w ciągu kilku sekund, a czasami po prostu wydawało się, że trochę utknęły.

Mimo to, wszystko powiedziane i zrobione, jego prostota i możliwość pracy na dowolnej platformie sprawiają, że Snapdrop jest całkiem niesamowitą aplikacją internetową. Żadnych pobrań, żadnych logowań, nic. Tylko adres URL. Po prostu kliknij i udostępnij! Jakie to jest świetne? Kiedy mamy plik do udostępnienia bliskiej osobie, będzie to jeden z naszych preferowanych sposobów jego udostępnienia. Gra słów… zamierzona!

Table of Contents