Brazylia zobowiąże się Apple powróć ładowanie do iPhone’a 13

Brazylia zobowiąże się Apple powróć ładowanie do iPhone'a 13 1

Nie tak dawno zapowiedziano iPhone’a 13, ale teraz ten smartfon jest w centrum skandalu. Raczej nie sam iPhone, ale decyzja producenta, by nie uzupełniać smartfona ładowarką. Lokalnemu regulatorowi ochrony konsumentów w Brazylii nie spodobało się to bardzo, co wszczęło dochodzenie. Oczywiście nie jest faktem, że ładowarka zostanie zwrócona w paczce, ale taka możliwość istnieje.

Należy zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy Apple narusza tym samym prawa konsumentów. Na początku tego roku w stanie São Paulo lokalny regulator nałożył na spółkę grzywnę w 2 milion dolarów. Powód jest prosty: „Wprowadzające w błąd reklamy sprzedaży smartfona bez ładowarki i nieuczciwych warunków”.

Przedstawiciele lokalnego organu praw człowieka wyjaśnili swoje stanowisko w następujący sposób: „Sprzedaż smartfona i ładowarki osobno jest nielegalna. Klient musi kupić dwa produkty na raz.” Ponadto regulator zobowiązał producentów do dokładniejszego wyjaśnienia niuansów sprzedaży, czyli wyjaśnienia, co wchodzi w skład zestawu i co należy kupić.