Całkowicie usuwaj, usuwaj i zastępuj dane, metadane i puste miejsce na dysku za pomocą opcji Zastąp

Pliki usuwane z komputera są po prostu mało prawdopodobne, a poufne dane mogą pozostać na dysku twardym lub dysku zewnętrznym. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo i prywatność w Twoim miejscu zamieszkania Windows Dotyczy to 10 komputerów. Przepisać jest bezpłatny Windows oprogramowanie, które zastępuje dane i metadane, a także puste miejsce na dysku, dzięki czemu dane stają się niemożliwe do odzyskania.

Widzisz, program używa -dirs i -dane parametry do nadpisywania nazw plików i innych treści ze względną łatwością. Zapisuje małe pliki i jeden duży plik, w ten sposób nadpisując Data Remanence. Podoba nam się fakt, że ilość danych wraz z liczbą plików można określić przed rozpoczęciem procesu kasowania. Z tego, co widzieliśmy do tej pory, program jest całkiem dobry w usuwaniu plików bez nadpisywania innych obszarów na dysku twardym.

Nadpisz narzędzie dla Windows systemy

Korzystanie z tego narzędzia zastępowania jest bardzo proste, ponieważ wszystko odbywa się w większości z jednego okna i właśnie to lubimy. Omówimy następujące funkcje tego narzędzia:

    Metadane i dane Jednostka danych i blok danych Treść Rozmiar Zastąp Inne funkcje.

Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Usuń i zastąp dane, metadane i puste miejsce na dysku

1) Metadane i dane

Usuń i zastąp dane, metadane i puste miejsce na dysku

Pierwszą rzeczą, którą zobaczą użytkownicy, są opcje, a dwie pierwsze to Metadane i Dane. Z menu rozwijanego wybierz opcje odpowiednie do twoich potrzeb. Metadane zaczynają się od 10 i mogą sięgać aż do 1, 000.

Jeśli chodzi o dane, zaczyna się również od 10 i może sięgać aż do 1, 000 lub Wszystkie, jeśli tego właśnie chcesz.

2) Jednostka danych i treść danych

Przed kliknięciem przycisku Zastąp sugerujemy wybranie właściwej jednostki danych. Może to być albo w megabajtach, albo w gigabajtach. Jeśli chodzi o treść danych, użytkownik może wybrać zero, jeden lub losowo.

3) Rozmiar bloku

Usuń i zastąp dane, metadane i puste miejsce na dysku

Następnie możesz zmienić rozmiar bloku lub pozostawić bez zmian. Istnieje pięć opcji do wyboru, więc wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

4) Zastąp

Na koniec będziesz chciał kliknąć przycisk Zastąp, aby rozpocząć proces. To nie potrwa długo, choć wszystko zależy od szybkości komputera i liczby plików, które należy zastąpić.

5) Inne funkcje

    Jest bezpieczny, nie zastępuje istniejących plików i wykorzystuje funkcje systemu operacyjnego do nadpisywania. Może być używany w różnych systemach plików, takich jak NTFS UFS EXT FAT Działa w systemach operacyjnych takich jak Windows, Linux, Unix. Można określić różne opcje, takie jak rozmiar bloku, liczba plików i ilość danych. Jest darmowy i open source z ogólną licencją publiczną.

Pobierz Zastąp przez oficjalna strona internetowa.