Call of the Sea działa w 4K 60FPS na Xbox Series X, gameplay, puzzle i wiele więcej

Call of the Sea, układanka przygodowa z perspektywy pierwszej osoby, będzie jedną z pierwszych gier niezależnych, które zostaną wydane na Xbox Series X w najbliższej przyszłości. Pod wpływem popularnych gier, takich jak Firewatch i Subnautica, Call of the Sea zapowiada się jako eksploracyjna przygoda w najbardziej precyzyjnym tego słowa znaczeniu.

W rozmowie z SegmentNext w ostatnim wywiadzie Tatiana Delgado, współzałożycielka Out of the Blue, stwierdziła, że ​​Call of the Sea nie ma akcji ani walki. Ta gra ma system rozwoju napędzany chęcią znalezienia i rozwiązania zagadek. Każdy nowy rozdział zmienia środowisko i pogodę, aby utorować drogę nowym obszarom, które gracze mogą odkrywać (i cieszyć się), jeśli chcą.

Delgado nawet powstrzymał się od „rozdawania za dużo”, ponieważ Call of the Sea wciąż miał „miesiące rozwoju”. Potwierdzono, że gra będzie działała z rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę na Xbox Series X. Delgado również powstrzymał się od wyjaśnienia, czy rozdzielczość i szybkość klatek byłyby jedynym czynnikiem, który wyróżnia wersję Xbox One X na Xbox One.

Call of the Sea pozostaje bez daty premiery, ale ostatecznie pojawi się na Xbox Series X, Xbox One i PC. Wywiady można wykonać poniżej.

Zacznijmy od niedawnego wybuchu wirusa Coronavirus. Czy wpływa to na tempo wzrostu?

Ponieważ pracujemy zdalnie, mamy szczęście, że wszystkie nasze procesy zostały wdrożone, więc nie nastąpiły żadne zmiany w rozwoju. Uważamy, że dla takiego małego zespołu, jak nasz, jest to świetne rozwiązanie, które pozwala nam nie tylko łatwo dostosować się do czynników zewnętrznych, ale także przyciągnąć talent z dowolnego miejsca na świecie.

To gra przygodowa, prawda? Czy zobaczymy bitwę w grze? Czy jest to gra liniowa czy wolność gracza?

W Call of the Sea nie było akcji ani bitwy. Chcemy, aby gracze cieszyli się środowiskiem i doświadczali go we własnym tempie. Pod względem szybkości i postępu gry podzieliliśmy grę na rozdziały, aby umożliwić nam dostosowanie się do środowiska, pogody i ewoluowanie środowiska w miarę jego rozwoju. Projektując gry, mamy emocje graczy. Biorąc to pod uwagę, chociaż istnieje liniowa historia do opowiedzenia, w każdym rozdziale znajdą się obszary i środowiska, w których gracze mogą badać, jak chcą.

Oczywiście w grze zobaczymy wiele zagadek. Opowiedz nam o różnych łamigłówkach, które możemy zobaczyć w grze. Czy są jakieś łamigłówki, które sprawią, że większość graczy podrapie się po głowach?

Projektując puzzle, chcemy, aby były zintegrowane ze światem jako część środowiska. Chcemy, aby gracze obserwowali, eksperymentowali, eksplorowali i rozumieli, jak działają. Niektóre zagadki odnoszą się do samej wyprawy z wykorzystaniem technologii czasu rzeczywistego dnia. W innym postaraj się wyjaśnić, czym były starożytne ruiny lub spróbuj zrozumieć obronę zbudowaną przez wyspiarzy.

Chociaż Call of the Sea to gra logiczna, powiedziałbym, że to ta narracja napędza tę grę. W ten sposób układanka przedstawia narrację i sprawia, że ​​historia zostaje zrealizowana w momencie jej rozwiązania. Zagadki nie powinny zbyt długo utrudniać płynności gry, ponieważ frustracja zniszczy ruch.

Jak długo potrwa przygoda w Call of the Sea? Średnia liczba godzin?

To zależy od tego, ilu graczy chcesz wydać, szukając wskazówek, komponując historie. Zwróciliśmy szczególną uwagę na graczy, którzy ją cenią i chcą odkryć każdy mały sekret. Ale jednocześnie zachowując graczy, którzy chcą po prostu cieszyć się łamigłówkami i rozumieć podstawowe części historii.

Czy rozwój postaci w naszym systemie postaci jest w grze, czy ilość umiejętności ustawiana od początku do końca?

Ponieważ głównym motywem gry jest narracja, ewolucja będzie bardziej dotyczyła Norah jako postaci i odkrywania tego, co dzieje się w tym dziwnym miejscu. Nie chcę mówić nic więcej z obawy przed zrujnowaniem go!

Mamy już wiele łamigłówek, jakie są unikalne elementy Call of the Sea, które przypadną do gustu fanom tego gatunku?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, zwracamy szczególną uwagę na szczegóły, tworząc scenerie i opowieści środowiskowe, zwiększając zanurzenie w świecie gry. Łamigłówki są również dodawane dowolnie do świata bez kontekstu. Z niecierpliwością czekamy na odkrycie ekscytujących historii, które ich powiążą, a także szokujące momenty gry przedstawione w naszym zwiastunie.

Czy spotkamy Norah podczas jej przygody?

Nie chcemy dawać zbyt wiele w grę, ale wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że uwielbiamy odkrywać pustą przestrzeń.

Porozmawiajmy o następnym porcie gry. To jest premiera Xbox Series X. Jaka jest główna różnica między Xbox One a wersją Series X?

Wraz z rozwojem pozostałych miesięcy nadal nie jestem w stanie rozwinąć tej kwestii.

Jakiej rozdzielczości i odtwarzacza FPS możesz oczekiwać w Call of the Sea na Xbox Series X?

Będziemy mieli 4k 60fps

Powiązane Artykuły

Back to top button