Can Your Amazon Echo Dot może być używany jako głośnik Bluetooth?

Wiele osób wciąż zadaje proste pytanie: czy Echo Dot może być używane jako głośnik Bluetooth? Odpowiedź brzmi: tak, może. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, na co czekasz?

Niektórzy twierdzą, że głośnik Echo Dot nie jest wystarczająco głośny, ale to niekoniecznie prawda. Do użytku osobistego w małym pokoju działa doskonale. Podczas gdy najnowsza (trzecia) generacja Echo Dot ma swój nowy, ulepszony głośnik.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak zamienić Echo Dot lub inne Echo w głośnik Bluetooth.

Jak używać kropki echa jako głośnika Bluetooth

Nie chodźmy wokół buszu. Aby przekształcić Echo Dot w głośnik Bluetooth, potrzebujesz kilku rzeczy. Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację Alexa na swoim urządzeniu Android lub iOS urządzenie (tablet lub smartfon).

Następnie tablet lub smartfon musi mieć opcję Bluetooth – ale i tak prawie wszystkie nowoczesne urządzenia mają tę opcję. Umieść urządzenie w pobliżu Echo Dot, aby było w zasięgu Bluetooth (kilka metrów powinno być w porządku).

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sparować urządzenie z Echo Dot:

 1. Najpierw musisz odłączyć wszystkie istniejące połączenia Bluetooth w Echo Dot. Po prostu powiedz „Alexa, odłącz”.
 2. Włącz parowanie Bluetooth w swoim urządzeniu (ikonę można znaleźć w szybkim menu po przesunięciu palcem od góry ekranu w większości urządzeń).
 3. Następnie włącz parowanie Bluetooth w Echo Dot. Po prostu powiedz „Alexa, para”. Ona odpowie „szukaniem” i wkrótce powinna zlokalizować twoje urządzenie.
 4. W urządzeniu wybierz Echo Dot za pomocą ustawień Bluetooth. Kiedy oba urządzenia zostaną sparowane, Alexa da ci znać.
 5. Po pomyślnym sparowaniu urządzenia z kropką echa połączenie zostanie zapisane. Następnym razem, gdy chcesz go użyć, po prostu powiedz coś w stylu „Alexa, sparuj / połącz z telefonem Johna”.Can Your Amazon Echo Dot może być używany jako głośnik Bluetooth? 1

Jak odtwarzać muzykę na Echo Dot

Teraz wiesz, jak podłączyć swoje urządzenia i przekształcić Echo Dot w głośnik Bluetooth. Prawdopodobnie będziesz go używać do audiobooków, podcastów lub odtwarzania muzyki. Możesz podejść do tego na dwa sposoby, które zostaną dokładnie wyjaśnione.

Używając Amazon Aplikacja muzyczna

Większość ludzi będzie z nich korzystać Amazon Aplikacja muzyczna do odtwarzania muzyki na swoich urządzeniach, więc najpierw omówmy tę metodę. Oto jak używać Echo Dot jako głośnika Bluetooth za pośrednictwem Amazon Aplikacja muzyczna:

 1. Uruchom Amazon Aplikacja muzyczna na urządzeniu.
 2. Wybierz utwór, album lub listę odtwarzania, którą chcesz odtworzyć.
 3. Naciśnij ikonę Cast (wygląda jak ikona Wi-Fi wewnątrz prostokąta).
 4. Wybierz Echo Dot jako urządzenie castingowe.
 5. Możesz nacisnąć ikonę przesyłania ponownie, aby zmienić urządzenie w dowolnym momencie.

Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza metoda, ale możesz także użyć aplikacji Alexa.

Korzystanie z aplikacji Alexa

Aplikacja Alexa jest niezbędna na każdym urządzeniu Echo; dlatego ludzie polegają na tym na co dzień. Aby odtwarzać muzykę z aplikacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Alexa na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz ostatnio odtwarzany album lub listę odtwarzania.
 3. Wybierz Echo Dot jako wybrane urządzenie castingowe.
 4. Możesz zmienić urządzenia Bluetooth w dowolnym momencie, jeśli masz wiele urządzeń Echo w różnych pokojach.

To też było łatwe, prawda? Teraz możesz cieszyć się odtwarzaniem muzyki z aplikacji Alexa na Echo Dot zamiast na smartfonie lub tablecie. Jeśli głośniki twojego urządzenia są zużyte lub oferują słabą jakość dźwięku, może to być bardzo przydatne.

Zalecamy zakup Echo Dot 3. generacji, ponieważ ma on najmocniejsze głośniki spośród linii produktów Echo Dot. Niedawno wprowadzony na rynek, jest dość niedrogi i oferuje świetny stosunek jakości do ceny.

echo kropka

Baw się z Echo Dot

Echo Dot może mieć rozmiar krążka, ale jest bardzo praktyczny i intuicyjny. Możesz go łatwo używać jako głośnika Bluetooth i cieszyć się podcastami, muzyką lub audiobookami. Nie polegaj na głośnikach smartfonów lub tabletów, które zwykle nie są takie świetne.

Pamiętaj, że ten samouczek dotyczy również innych urządzeń Echo. Który masz? Czy to ci dobrze służy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.