Can Your Pixel 3 Naładować inny telefon?

Wszyscy wyczerpały się baterie, kiedy spodziewaliśmy się ważnego połączenia. Ale co możesz zrobić, jeśli w zasięgu wzroku nie ma gniazd, a zapomniałeś zabrać swój power bank? Nawet jeśli Twój telefon ma długi czas pracy na baterii, takie rzeczy się zdarzają.

Mówiono o ładowaniu bezprzewodowym i pomocy potrzebującemu przyjacielowi, jeśli masz telefon Pixel. Ale czy możesz ładować inne telefony za pomocą Pixela? 3? Przeczytaj ten artykuł, aby się dowiedzieć.

Czy możesz używać pikseli? 3 jako ładowarka?

Niestety odpowiedź brzmi nie. Piksel 3 telefony i wszystkie inne modele Pixel nie mogą ładować innych telefonów. Odwrotne ładowanie bezprzewodowe pozwala używać telefonu jako banku energii i ładować inne urządzenia inteligentne, w tym telefony. Jednak telefony Pixel wciąż nie mają tej wygodnej funkcji.

Odwrotne ładowanie bezprzewodowe kwitnie, więc Huawei, Samsung i inni producenci zaprezentowali modele, które mogą to zrobić. Plotka głosi, że Pixel 5 może w końcu udostępnić tę opcję fanom telefonów Google. Chociaż Google nie wydało jeszcze oficjalnej decyzji, na stronie Battery Share pojawiły się wskazówki – funkcja, która może to oznaczać: udostępnianie baterii telefonu za pomocą smartwatche, wkładek dousznych i innych.

Ładowanie bezprzewodowe ma swoje zalety i wady. Chociaż może to być ratownik w sytuacjach awaryjnych, należy pamiętać, że nie można uzyskać baterii do 100%. Jest to szybki sposób na wyłączenie telefonu, ale nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Na przykład, jeśli ładujesz telefon swojego przyjaciela, prawdopodobnie bateria spadnie o około 40%, aby zapewnić mu zaledwie 10% mocy.

piksel 3

Jak możesz naładować swój piksel 3 Telefon?

Nawet jeśli nie możesz „pożyczyć” baterii swoim znajomym, powinieneś upewnić się, że zawsze ją masz, kiedy jej potrzebujesz. W poniższych sekcjach dowiesz się, jak ładować Pixel 3 i maksymalnie wykorzystaj swoją żywotność baterii.

Korzystanie z ładowarki

Chociaż Pixel 3 telefony wyposażone są w bezprzewodowe ładowanie, do naładowania baterii można użyć kabla i zwykłej ładowarki. Do uzyskania najlepszych rezultatów będziesz używać kabla USB-C. Piksel 3 telefony mogą współpracować z niektórymi innymi typami kabli, ale nie będą ładować się tak szybko.

 1. Podłącz kabel do telefonu.
 2. Podłącz drugi koniec do adaptera dostarczonego z telefonem.
 3. Podłącz adapter do gniazdka.

Jeśli Twój telefon jest nowy i ładujesz baterię po raz pierwszy, powinieneś to zrobić w pełni.

Korzystanie z podstawy

Piksel 3, 3 XL i Pixel 4 Telefony umożliwiają ładowanie ich bezprzewodowo – na podstawce Pixel. Zawsze należy używać podstawy z dostarczonym kablem.

 1. Podłącz jeden koniec kabla do portu na dole podstawy.
 2. Drugi koniec to zasilacz dostarczony z podstawką Pixel.
 3. Podłącz adapter do gniazdka.
 4. Umieść swój piksel 3 telefon na stojak, ekranem skierowanym na zewnątrz.
 5. W razie potrzeby możesz użyć Google Assistant podczas ładowania telefonu. Po prostu dotknij Dalej w komunikacie Wykonaj więcej podczas ładowania, który będzie wyświetlany na ekranie, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

piksel 3 naładuj inny telefon

Wskazówki dotyczące oszczędzania baterii

Dopóki Google nie zaskoczy nas odwrotną technologią bezprzewodową w telefonach Pixel, będziemy szukać gniazdek w kawiarniach. Poniżej pokażemy, jak szybko ładować baterię i jak oszczędzać baterię, gdy zbliżysz się do strefy zagrożenia poniżej 10%. Niezależnie od tego, czy masz telefon Pixel, czy inną markę, te wskazówki będą przydatne.

 1. Wierzcie lub nie, dźwięki klawiatury i wibracje to osuszacze baterii, o których zwykle zapominamy. Aby je wyłączyć, przejdź do aplikacji Ustawienia, znajdź sekcję Dźwięk i dotknij Zaawansowane. Na nowym ekranie wybierz wyłączenie dźwięku i wibracji na klawiaturze.
 2. Zmniejszona jasność ekranu i ciemny motyw mogą być doskonałymi oszczędzaczami baterii. Możesz zmniejszyć jasność ekranu, przesuwając dwoma palcami w dół i przesuwając suwak, który pojawi się u góry. Motyw Ciemny znajdziesz w obszarze Wyświetlanie po otwarciu aplikacji Ustawienia.
 3. Czasami w tle działają aplikacje i rozładowują baterię, nawet my tego nie zauważamy. Po otwarciu Ustawień, a następnie przejściu do zakładki Bateria, możesz sprawdzić, które aplikacje wyczerpują baterię i ograniczyć je. Jeśli stukniesz w Więcej na karcie Bateria, a następnie wybierzesz Zużycie baterii, możesz również zobaczyć listę aplikacji i zużytej baterii. Jeśli aplikacja zużywa zbyt dużo baterii, możesz rozważyć pobranie mniej wymagającej wersji.
 4. Upewnij się, że hotspot i funkcje modemu są wyłączone, gdy ich nie używasz. Ponadto Wi-Fi nie powinno automatycznie wyszukiwać nowych sieci przez cały czas. Włącz ją tylko wtedy, gdy planujesz połączyć się z siecią.
 5. Skorzystaj z opcji Adaptive Battery i Optymalizacja baterii w telefonie, aby mieć pewność, że zawsze korzystasz z odpowiednich ustawień i maksymalnie wykorzystujesz swoją baterię.

Wszechstronne urządzenia mobilne

Zaszliśmy tak daleko! Używanie telefonu przyjaciela do ładowania własnego telefonu mogło kilka lat temu brzmieć jak science fiction, ale technologia bezprzewodowego ładowania wstecznego jest dziś rzeczywistością. Piksel 3 telefony mogą nie być w stanie ładować innych telefonów, ale możemy spodziewać się, że Google wkrótce wypuści nowy model z tą funkcją.

Czy Twój telefon ma opcję bezprzewodowego ładowania wstecznego? Jak długo trwa osiągnięcie wystarczającego poziomu naładowania baterii? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.