Catan: odkrywcy świata wydają się być kolejną grą autorstwa Niantic

Entuzjaści gier planszowych prawdopodobnie znają nazwę Settlers of Catan. Wygląda na to, że firma, która za tym stoi, pracuje nad stworzeniem gry opartej na lokalizacji AR. Nazywa się Catan: World Explorers.

TechCrunch donosi, że firma, zwana także Catan, powiedziała, że ​​pracuje nad „masową grą wieloosobową opartą na lokalizacji”, która „przekształca całą Ziemię w jedną gigantyczną grę Catan”. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to na rodzaj gry, w którą zaangażowana będzie Niantic, biorąc pod uwagę inne tytuły, takie jak Ingress, Pokemon Go i Harry Potter: Wizards Unite.

Gra ma już witrynę internetową, a jej Warunki świadczenia usług i Polityka prywatności wyraźnie wskazują na zaangażowanie Niantic. Firma potwierdziła również z TechCrunch, że rzeczywiście działa nad grą. Ale to tyle, ile publikacja pod względem szczegółów.

Catan: World Explorers UI

Wracając do strony Catan: World Explorers, zobaczysz kilka, co wygląda jak interfejs użytkownika w grze. Jeśli grałeś w jakąkolwiek inną grę Niantica, będzie to wyglądać znajomo. Przywieziono tu również wiele elementów mechaniki gry planszowej, od budowy dróg po rozbudowę osad. Przyniesiono nawet punkty zwycięstwa. Szanse są, że mechanik zasobów wykorzysta punkty orientacyjne, sposób, w jaki wykorzystują je Pokestops i Siłownie z Pokemon Go.

Co się stanie, gdy Catan: World Explorers będzie dostępny, wciąż nie ma daty premiery, na którą czekamy od teraz. Witryna umożliwia rejestrację w celu otrzymywania aktualnych aktualizacji, ale TechCrunch informuje, że więcej szczegółów pojawi się na początku 2020 r.

(Źródło: Catan przez TechCrunch)