Celia, asystent głosowy Huawei, pojawia się również na smartwatchach

pusty

Celia to domowy asystent głosowy Huawei, alternatywa, dla której zaprojektował chiński gigant zastąpić Google Assistantponieważ zakaz nałożony przez administrację Trumpa uniemożliwił firmie korzystanie z usług Big-G.

Obecnie dostępna w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim, Celia zadebiutowała z Smartfon HUAWEI z serii P40, ale w najbliższych miesiącach pojawi się również na innych produktach ekosystemu Huawei. Celia oferuje prawie wszystkie funkcje innych podobnych usług, które są już na rynku znacznie dłużej.

Możesz poprosić asystenta głosowego o ustawienie alarmu, wysłanie wiadomości, podanie informacji o pogodzie, policzyć kalorie posiłku, zadzwonić, zaplanować wydarzenie, odtworzyć utwór muzyczny, kupić coś, przetłumaczyć menu lub całą rozmowę w czasie rzeczywistym, aktywuj określone tryby i wiele więcej.

Celia, asystent głosowy Huawei, pojawia się również na smartwatchach

Jak już przewidywano, Celia niedługo zadebiutuje również na innych produktach ekosystemu Huawei. W szczególności w najbliższych miesiącach asystent głosowy zostanie również rozszerzony na inteligentny zegarek firma, HUAWEI Watch GT, HUAWEI Watch GT 2 jest Zegarek HUAWEI GT2e. Aby to zgłosić, był to ten sam dyrektor działu smartwatchów Huawei, Duan Mengran. “Za kilka miesięcy przywieziemy Celię, naszą inteligentną asystentkę na smartwatchu– poinformował Mengran.

Poza tym jednak żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione. Nie wiemy więc, kiedy Celia będzie dostępna również dla smartwatchów marki Huawei, ani kiedy będzie dostępna również po włosku. Najprawdopodobniej firma zdradzi coś więcej podczas tegorocznej Huawei Developer Conference.