Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ceny jaj wciąż rosną – prawie dwukrotnie od 2021 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ceny jaj wciąż rosną – prawie dwukrotnie od 2021 r

Cena jaj nadal rośnie w 2022 r. – w rzeczywistości prawie się podwoiła w ciągu ostatniego roku – co stanowi ciągłe obciążenie dla małych firm, które ich potrzebują. Inflacja i inne przyczyny doprowadziły w tym roku do ogromnego wzrostu cen jaj.

Ceny jaj wzrosły o 82% w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku i właśnie wzrosły o kolejny 6.1% od lipca, według informacji z Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS). Wielkość sprzedaży jaj luzem z przyczepą spadła w zeszłym tygodniu o 12% w porównaniu z poprzednim tygodniem, z 10% w przypadku przyszłych dostaw.Ceny jaj w górę o 6.1 % w sierpniu

Ceny w obrocie krajowym hurtowych ilości sortowanych, luzem, białych dużych jaj w skorupkach wzrosły o $00,39 do $20,201 za tuzin. Ceny jaj nadal rosną, w lipcu ceny jaj wzrosły o 47% w porównaniu z cenami sprzed roku.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) regionalne i kalifornijskie ceny jaj wzrosły o 13 centów w przypadku Jumbo, 3.5 do 17 centów wyższy dla Extra Large, w górę 2.5 do 17 centów za duży, 2.5 do 16 centów wyższy dla Medium i więcej 9 centów dla Małego. Ceny jaj nowojorskich wzrosły o 10 centów w przypadku większych rozmiarów i 5 centy wyższe dla Medium.

BLS opublikowało we wtorek raport wskazujący na znaczny wzrost niektórych artykułów spożywczych, takich jak jajka, mąka, mleko i chleb. Indeks cen konsumpcyjnych dla wszystkich konsumentów miejskich (CPI-U) wzrósł o 0.1 procent w sierpniu po wyrównaniu sezonowym po niezmienionym poziomie w lipcu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks wszystkich pozycji wzrósł o 8.3 % przed wyrównaniem sezonowym. Wzrósł indeks żywności w domu 0.7 procent w sierpniu, ponieważ wszystkie sześć głównych indeksów grup spożywczych w sklepach spożywczych wzrosły.

Wzrósł indeks dla pozostałej żywności w domu 1.1 proc., podczas gdy indeks dla zbóż i pieczywa wzrósł 1.2 procent w ciągu miesiąca. Indeks mięsa, drobiu, ryb i jaj; indeks owoców i warzyw; a indeks napojów bezalkoholowych wzrósł o 0.5 procent w sierpniu. Wzrósł indeks dla nabiału i produktów pokrewnych 0.3 procent w ciągu miesiąca, najmniejszy wzrost tego wskaźnika od listopada 2021 r.

Rekommenderad:  iPadOS 16: Wszystko, co wiemy o następnej aktualizacji iPada

Dlaczego jajka są takie drogie?

Ceny jaj wykazują stały wzrost, głównie spowodowany śmiertelną i wysoce zakaźną ptasią grypą na początku tego roku. Ptasia grypa zmusiła amerykańskich rolników do zabicia milionów kur niosek, zmniejszając podaż jaj w kraju i podnosząc ceny.

Najgorsze ogniska ptasiej grypy w kraju spowodowały ubój ponad 30 milionów ptaków komercyjnych i dzikich, przy czym najbardziej dotknięte zostały kury nioski i indyki. Spowodowało to spadek podaży jaj w kraju, podczas gdy popyt jest nadal wysoki, zmuszając ceny do wzrostu.

Ponadto wzrost cen jaj przypisuje się dostawom jaj na poziomie od lekkich do umiarkowanych.